Smrti napospas

• Španělsko Los abandonados (více)
Horor / Mysteriózní / Thriller
Španělsko / Velká Británie / Bulharsko, 2006, 99 min

Americká filmová producentka, která byla v dětství adoptována, se vrací do své rodné země, aby zjistila něco o svém původu. Navštíví rodinný dům, který nikdy neviděla a musí čelit děsivému tajemství, které je v něm ukryto. (TV Horor Film)

Tomasso001

Atmosféra se mi líbila, herecky je to obsazeno dobře (raději normální ženskou, než nějakou fiflenu), jen bych nechal víc přemýšlení na divákovi a konec stvořil trochu méně předvídatelně. Je to lepší průměr ()

oveckaoa odpad!

Jako by režisér sám nevěděl co točit tak tam dal několik typů hororů dohromady a výsledek je tato příšernost. P.s. když mnejvětší herecký výkon v celém filmu podává několik kanců tak je asi něco špatně :-). Navíc hlavní herečka je nesympatická až to bolí. ()

lennyd

Marie (Anastasia Hille) se rozhodne zjistit více o své rodině, a tak navštíví rodné Rusko. Od místního právníka dostane adresu domu, kde žila jako malé dítě - a kde by mohla pátrat po svých kořenech. Opuštěný dům na malém ostrůvku byl ale svědkem nepříjemných událostí, a spousta zla je stále v domě přítomna. Je zde ale také Nicolai (Karel Roden), který by mohl být Mariin bratr... Tento film jsem si vyhlédl, protože kolik uvidíte španělských hororů (dobře, s přispěním několika dalších zemí), ve kterých jednu z hlavních rolí hraje náš Karel Roden. Jenže - Karel Roden - Karel Neroden, film je to tak hloupý až to bolí - sice prvních asi dvacet minut mne docela bavilo, ale jak se Maria dostala do prapodivného domu, a začaly se objevovat přízraky, tak jsem se totálně ztratil. Karel Roden to nezachránil, a bohužel Anastasia Hille byla tak nesympatická herečka, že jsem si k ní za celých hodinu a půl nevytvořil žádný vztah. Vzhledem k obecnému hodnocení fakt těžké zklamání.. ()

Andreas83

Ta atmosféra je prostě neuvěřitelná, možná i proto o jednu hvězdičku navíc. Jinak žádné překvapení a ani Karel to zachránit nemůže. ()

Blue.Poison

Rozjezd navnadil, kamera udržovala pozornost a atmosféra byla vcelku nadprůměrná. Ale co to sakra mělo dávat dohromady? To byl jako jeden z filmů typu "schýza bez významu"? Zjevný příklad toho, jak z překombinovanosti vznikají slátaniny. ()

zdenny

Závěr vše zachránil, protože vysvětlil. Ale jinak prostě jen takový odvar. Možná si někdo chtěl hrát na film „Ti druzí“ s Nicol Kidman. Pak tedy odvar z tohoto filmu (nebo z kteréhokoliv jiného, na který si tento film chtěl hrát). Pro můj zájem tam byl důležitý Karel Roden. Ale stejně to vytáhnout víc nešlo. ()

drackula

Námet mal v prostredí chladnej a upršanej ruskej prírody veľký potenciál. Postupné odkrývanie minulosti, a najmä zisťovanie pravdy má chvíľami slušnú atmosféru a skvele sekundujúci Karel Roden dodáva aj potrebnú dávku sympatií, keďže hlavná ženská predstaviteľka mi vôbec nesadla. Oceňujem niektoré naozaj skvelé scény ako "reštaurácia domu" alebo "diviačia hostina" avšak film ma ako celok dostatočne nestrhol. Napriek tomu že bola ústredná myšlienka zaujímavá, jej spracovanie bolo minimálne v druhej polovici trochu chaotické a ku koncu vcelku predvídateľné. 40% ()

manonfire

Samá obvyklá klišé. Stržený most ve strženém Rusku zamezující únikové zóně z místa hrůzy. Noční les a průhlední procházející zásadně nereagující na pozdrav jinak, než bezobsažným bělmem svých očí. Rozpadlý statek, do jehož sklepních prostor by se schoval Temelín. Dávná tragédie, v němž bylo dvouměsíční miminko vystaveno souboji s hladovým divokým prasetem a po zásluze prohrálo. Hrdinka neumí plavat ani s nárameníky a tak se pro jistotu furt motá kolem řeky. Dvanáctá hodina odbyla a tak nám satan během vteřin vygruntuje zbořeninu takovým způsobem, že by to nezvládl památkový ústav do deseti let a najednou se dá žrát i z těch talířů. Navíc, já bych ani toho Karla nepřeceňoval, trochu to vochcával tentokrát. 40% ()

Smileface

Rozhodně to není film, ve kterém vidím Rodena rád: Nízkorozpočtový horror ze španělské produkce, který se stal v USA vyloženým propadákem. Na druhou stranu to rozhodně není odpad typu Boogeyman či Man Thing. Pokud strčíte stříbrný disk s tímhle filmem do DVD přehrávače a zmáčknete play, čeká vás naprosto průměrný horror s lehce zmateným dějem, avšak výbornými hereckými výkony. 50% ()

sedm.1

Kdybych měl The Abandoned hodnotit čistě jen po technické stránce, tedy především co se stylovosti, atmosféry a vizuálu týče, musel bych se pohybovat pouze v superlativech a minimálně na čtyřhvězdičkovém hodnocení, neboť v tomto ohledu jde o skutečně podmanivou pecku, která svým zpracováním nahání mražení a hrůzu každou scénou od začátku až do konce. Syrové, špinavé, nekompromisní prostředí, které budí poctivý děs a hrůzu, brrrr, prostě fakt bez přehánění, zatraceně přesvědčivá bomba. Jenže! Pak je tu ještě zápletka. A to je také vrchol. Ovšem v naprosto opačném slova smyslu. To je vám přátelé totiž taková trubkovina, že vůbec nechápu, proč na onom scénáři tvůrci alespoň trochu více nezapracovali. Krom toho, že to v tomto směru bylo vážně nezáživné, tak především, co se tam vůbec dělo, to na mě působilo, jako by na následném průběhu pracovali autoři snad rovnou za pochodu, mě to vůbec nedávalo nějaký smysl, a i když v závěrečné pointě to do sebe nějak tak nakonec zapadlo, tak stejně takový guláš je fakt provar a celý film to naprosto potopilo. Co se jinak obsazení týče, jistě potěšila účast Karla Rodena, který tu ostatní evidentně přehrával, ovšem tentokrát mu to nedalo zas až tolik práce, protože těch postav je zde vážně minimum a navíc jsou vesměs nevýrazné a nesympatické. Takže zkrátka, je škoda, že film nedisponoval nějakou smysluplnější a záživnější zápletkou, neboť musím zopakovat, po formální stránce je to mazec a fakt zážitek, ale bez alespoň trochu fungujícího děje nemůže žádný takový film prostě obstát. ()

kery-

Od tohoto filmu jsem čekal víc, ale na konci u mě spadl do stejného bahna jako Rest Stop a Metro. Místama se ve filmu objevovali takové nesmysly, že jsem měl chuť to vypnout. Ale přežil jsem celých 96 minut a film dostává 1* za prostředí, které mi místama opravdu nahánělo husinu. ()

Holina

Toto je hutná flákota, nutno podotknout, že opět ze Španělska. Psychedelické téma, které není nutno zcela chápat, prostupují vskutku děsivé výjevy a činy. Tady poprvé jsem viděl jak vypadá takový plíživý strach. Doslova. Nutno vidět už kvůli Rodenovi v nezvyklé, ovšem zajímavé, roli. Shrnuto: Tohle je horor s velkým H. ()

MareT.

Musím se přklonit k tomu horšímu hodnocení. Je to ohraná báchorka se všemi chybami a klišé, které já jsem nikdy moc nemusel. O to více to nudí, protože zápletka nemá životnost celovečeráku a asi od poloviny se to zdá natahované. ()

shimpy(CZ)

Atmosféra není špatná, ze začátku máte strach, ale když pak už víte, kdo vás straší, tak strach opadne a zůstane ještě malý zbytek té atmosféry. Průměrný horor, založený na lekačkách, ale i tak má něco do sebe... ()

CjKukis

Vynikající film. Odporný děsivý dům, výborný děj a geniální rozuzlení. Navíc Karla Rodena jsem fakt nečekal a opět si zahrál cizince. Nic moc sem nečekal a parádně sem se bavil, díky dusivé atmosféře sem dokonce i vylekal kámošku. ()

Haymar

Docela originální horor - pojetím určitě v samotném provedení už to maličko pokulhává! Škoda že se onu hustou atmosféru a nepředvídatelnost nepodařilo udržet i v poslední třetině. Závěr (a logický "zvrat") už byl téměř na facku (ale joo, vím že to tvůrci mysleli dobře)! Karel Roden potěší ale jeho výkon je hluboko pod (jeho) průměrem. I když jako celek hodnotím vesměs pozitivně... ()

Asmodin

Na hororech mě baví nejvíc zápletky a jejich postupné odhalování. Málem mě Karel Roden svedl ke 3 hvězdičkám, ale tento film je dost slabý. Vlastně vám hned na začátku prozradí jak skončí a jediným důvodem proč sledovat dál je jen zvědavost jakou "story" si scénáristi vymysleli. Ještě furt mám nutkání dát 3... :o) Roden hodně zapůsobil :oD ()

Klay

Obstojný malý horůrek, který se zbytečně pomalu rozjíždí, ale v druhé půlce nabídne pár velmi atmosférických momentů. Závěr mohl být mnohem rafinovanější, ale v dnešní době toho od scénáristů nemůžem chtít moc. Režisér Nacho Cerda, zodpovědný za zvrhlost Aftermath, má podle mě světlou filmovou budoucnost. Projevuje slušný cit pro atmosféru, ale v dramatické části (rozepře mezi ústředním hereckým duem) už tak jistě nepůsobí. Navzdory silně odmítavým zámořským kritikám je to zkrátka solidní film, lepší než všichni současní Covenanti a Blood like chocolate a podobné PG-13 braky, i když tak skvělý, že bych ho v dohledné době musel vidět znova neni. ()