V řetězech

Lazarus Redd je bývalý bluesový kytarista, který se živí farmařením. Je zklamaný životem neboť ho opustila žena kvůli jeho vlastnímu bratrovi. Lazarus je z té situace nešťastný. Rae Doolová je mladá dívka, jejíž přítel Ronnie získal práci jako voják v armádě. Rae byla v dětství sexuálně zneužívaná a její matka jí vůbec nepomohla. To formovalo její chování a v městečku nemá dobrou pověst. Spala snad s půlkou města. Svého přítele sice miluje, ale nemůže si pomoci a bezprostředně po jeho odjezdu už jde ven, bere drogy a vyspí se hned s několika muži. To vše sleduje i Ronnieho kamarád Gill. Opilou a zfetovanou Rae veze domů a hodlá toho využít a vyspat se s ní také. Rae by to vzhledem k její povaze snad ani nevadilo, ale jeho řeči, které má k jejímu chování ji vyprovokují k tomu, že se mu vysměje a urazí jeho mužnost. To Gilla tak rozčílí, že Rae zbije až do bezvědomí. Pak ji bez výčitek svědomí vyhodí z auta a odjede. Shodou okolností se to stane v blízkosti domu Lazara Redda, který ji druhý den najde a odnese ji k sobě domů, kde jí poskytne první pomoc. Když se Rae trochu probere, spatří nad sebou tvář černocha a pronese jméno Tehronne. Je to jeden z jejích milenců. Lazarus se domnívá, že to on ji takto zbil a zajde za ním, aby se ho na to vyptal. Od Tehronna se dozvídá, jakým bídným životem Rae žije a rozhodne se vzít její osud do svých rukou. V lékárně získá léky na zápal plic, kterým Rae zjevně trpí a nakoupí jí šaty, protože ji našel jen ve spodním prádle. Rae trpí nočními můrami a utíká a tak se Lazarus rozhodne zakročit. Kolem pasu jí připevní pevný řetěz, který jí umožní pohyb po domě, ale utéct nemůže. Chce, aby se z ní stala slušná dívka. Lazarus se již od dětství přátelí s R.L., který je místním pastorem. Když pastor přijede na návštěvu, Lazarus zprvu nechce, aby Rae viděl, ale nakonec je seznámí. Rae je už smířená s tím, že bude nějakou dobu žít u Lazara a zrovna v tu chvíli jí Lazarus řetěz sundá. Uvědomil si, že nemá právo měnit něčí život. Rae u něj zůstává dobrovolně. Společně zajedou do městečka, kde se Rae pokusí smířit s matkou, ale dopadne to špatně. Matka s ní nechce mít nic společného a řekne jí velmi ošklivé věci a nepřipouští si žádnou vinu na tom, že Rae byla sexuálně zneužívaná matčiným partnerem. Lazarus vezme Rae večer do baru, kde zase po letech hraje se svou kapelou a Rae se to velmi líbí a je uvolněná. Ani jeden z nich netuší, že se Ronnie vrátil... (TV Prima)

Tiiso

I přes velmi slibný námět se režisérovi podařilo natočit velmi nevěrohodný a poněkud naivní příběh. Pohrává si odvážně s lidským jednáním vznikajícím v situacích pod tlakem. Hlavní mužské postavě připravil nehezké okamžiky spočívající v útěku manželky k takříkajíc sousedovi. Jackson se s tímto jen velmi těžko vyrovnává a ačkoliv je věřící svůj žal utápí v alkoholu. Naproti jeho budoucí partnerka v nesnázích neunesla rozchod se svým přítelem, propadá depresím, počně požívat drogy a prožívá neovladatelné duševní stavy, které se interpretují nezvykle velkou nymfománií. Posléze se jejich cesty zkříží a oba začínají prožívat očistu a svou osvobozující cestu k pokání. Až potud se příběh vyvíjí celkem slibně. Ale ve chvíli kdy se dívka octne v řetězech se drama mění v nechtěnou komedii. Postavy se začínají chovat nepravděpodobně a dost nereálně. Ačkoliv Jackson své chování považuje za boží přání, nedokázal jsem jeho postavě věřit. Stejně to dopadlo i s postavou dívky. Přežil jsem scény kdy dívka úspěšně přežívala své abstinenční stavy v náručí černocha a při zpěvu ukolébavky. Ale znásilnění mladého Lincolna už bylo jednou z posledních kapek a děj mě přestal zajímat. Následné sezení u večeří jsem sledoval pouze na jedno oko. Realizace snímku je čistě průměrná a taktéž i herecké výkony. Představitelka ženské role se snaží a její výkon byl bezpochybně nejlepší z celého snímku. Film má slušný začátek, ale druhou půli režisér nedokázal udržet pevně ve svých rukou. ()

Tatianistka

Dost divne a nerealisticke podla mna. A keby uz to mam brat z toho realistickeho pohladu tak ten parik psychopatov by podla mna nevydrzal dlhsie ako pol roka. Film ale zato celkom pozeratelny a ocenujem herecke vykony. ()

TommyDiamond

Samuel L. Jackson díky své zdrženlivosti a vnitřní náboženské pokoře dokáže napravit i maniakální nymfomanku Christinu Ricci. Takhle mě to někdo přednést, tak bych si o tom myslel své. Jenže on vážně stojí za to. A nejenom proto, že Christina Ricci je neuvěřitelně sexy. Ukazuje, že v každém prostředí i době se může najít dobrý a solidární člověk, který vás nechce pouze zneužít. Dávám čtyři hvězdy ()

sWONDER

Jediné pozitívum na tomto filme je Samuel, ktorý je ako vždy pán. Nemám rád blues, ktoré tu hrá v kuse, už vôbec sa mi nepáči otrasná Christina, ktorá sa tu pretŕča v kuse a celá pointa je dosť debilná, celkovo. Pre mňa strata času.. ()

Marcos

Tak už vim, co dělal Jules Winnfield, když nadobro sekl s prací pro Marselluse. Chvíli se flákal po světě jako vágus, přesně tak, jak mu to předpověděl jeho bývalý parťák Vincent, ale po několika letech putování se nakonec usadil na jihu, kde si našel mladší paničku, začal farmařit a v klidu si užívat zbytku života. Žádná idila, jak to tak už bývá, není navždy, a tak jednoho dne mu jeho náruživá ženuška zdrhla s novým nabíječem, protože Jules víc než jí, obstarával pole s fazolemi. Co čert nechtěl nebo v tomhle případě spíš co bůh nechtěl, vstoupila mu do života další ženská, a to zlobivá nymfomanka Christina. Pod vlivem moonshinu a tamního ostrého slunce v kombinaci touhy šíření dobra, se rozhodl, že jí napraví za pomoci řádného řetězu a svého nového šéfa boha. ()

Knor

Hodně zajímavej film, ani pořádně nevím kam a jak ho zařadit. Chvilkama mi to přišlo jako černá komedie pak thriller nebo lehce milostný drama a všechno to má navíc takovej westernovej nádech. Každopádně jde o kvalitní film s originálním příběhem, skvělými herci a úžasnou bluesovou hudbou. A i když Christinu Ricci uvidím navždycky jako malou Adamsovou tady ukazuje, že je to výborná herečka, která je schopná zahrát i takovéhle role.... a je to kus :-D ()

jojoping

Na tento film som sa tešil hlavne kvôli Justinovi Timberlakovi, ktorý ma prekvapil výkonom v Alpha Dog. Tentokrát ma sklamal vlažným výkonom (žeby to bola režisérová predstava?) Plne ho nahradila dvojica ústredných hrdinov. Samuel L. Jackson a Christina Ricci tu rozohrávajú herecký koncert. Väčšina deja sa odohráva v uzavretom priestore za prítomnosti len spomínanej dvojice, ale to vôbec nie je na škodu. Film vás udržiava celý čas v napätí a nenájdete si čas, kedy by ste si odskočili urobiť kávu. ()

R.O.man

Tešil som sa na skvelý strhujúci thriller a namiesto toho som videl len slabý sedliacky odvar. Ani neviem, prečo som mu dal tri hviezdičky, možno kvôli S. L. Jacksnovi a Ch. Ricci. ()

RedRain

Film o muzice, charismatu Samuela L. Jacksona a permanentně nadržené Christině Ricci... Ještě tak vystříhat Timberlakea a je to bez chybičky ;) ()

snakepit

Filmík, ktorý stojí a padá na postave (myslím ako doslova :)) Christiny Ricci pripútanej na reťazi nesklamal, ale ani neprekvapil. Samuel sa do úlohy bývalého Bluesmana hodí priam dokonale, (niektoré jeho kázne mi dokonca pripomenuli Julesa z Pulp Fiction), po dejovej stránke je to už slabšie a film má viacero hluchých momentov. No a Justin sa iba hral na herca, úloha drsného chlapca sa mu určite viac hodila v Alpha Dogu (čo však je dobré znamenie, pretože sa očividne zlepšuje).3* ()

Cortesz

Čekal jsem něco jiného, spíše oplzlou uchylárnu, ale to co jsem viděl bylo úplně něco jiného a byl jsem i spokojen. Už jen ta odvykací kůra, kterou S.L. Jackson zavedl byla docela originální, navíc jeho herecký výkon film vytahuje hodně vysoko, společně i s Christina Ricci, která je navíc krásná a polovinu filmu zde byla polonahá a její herecký výkon je to nej z filmu a ještě dodám, že i ten Justin Timberlake má docela talent. Dal bych i více hvězd, ale opět mě zde vytáčely ty náboženské kecy a občas jsem se nudil. ()

mekele

Začal jsem milovatt Blues, Christinu a Samuel..Samuel je pořád stejnej Borec a vždycky bude "Rosenis Roses ":) ()

eXavera

Velké překvapení. Chtěl jsem si ukrátit čas před usnutím a místo toho jsem se kochal šílenou atmosférou a parádními hereckými výkony. Moje nejoblíbenější scéna je při hraní písničky o černém hadu, kdy se Christina Ricci drží S.L Jacksona. Dokonalé. ()

Marťulka

Celé to bylo tak absurdní, až jsem tomu uvěřila. Samuel L. Jackson byl skvělej, Christina taky a Justýn, no, jak se to veme, aspoň se na něj dalo koukat, když už nic :-) 5/10. ()

J.Cobra

Christina i Samuel byli skvělí. Ostatně nevím, kdy nebyli. Příběh je vcelku jednoduchý, ale přesto složitý. Film by snesl i delší stopáž, protože postavy (alespoň hlavní dvě) vás zaujmou natolik, že se s nimi nechcete loučit po necelých dvou hodinách. A navíc... kdo by nechtěl koukat na polonahou (občas ani to ne) Christinu Ricci :o) ()