V řetězech

Lazarus Redd je bývalý bluesový kytarista, který se živí farmařením. Je zklamaný životem neboť ho opustila žena kvůli jeho vlastnímu bratrovi. Lazarus je z té situace nešťastný. Rae Doolová je mladá dívka, jejíž přítel Ronnie získal práci jako voják v armádě. Rae byla v dětství sexuálně zneužívaná a její matka jí vůbec nepomohla. To formovalo její chování a v městečku nemá dobrou pověst. Spala snad s půlkou města. Svého přítele sice miluje, ale nemůže si pomoci a bezprostředně po jeho odjezdu už jde ven, bere drogy a vyspí se hned s několika muži. To vše sleduje i Ronnieho kamarád Gill. Opilou a zfetovanou Rae veze domů a hodlá toho využít a vyspat se s ní také. Rae by to vzhledem k její povaze snad ani nevadilo, ale jeho řeči, které má k jejímu chování ji vyprovokují k tomu, že se mu vysměje a urazí jeho mužnost. To Gilla tak rozčílí, že Rae zbije až do bezvědomí. Pak ji bez výčitek svědomí vyhodí z auta a odjede. Shodou okolností se to stane v blízkosti domu Lazara Redda, který ji druhý den najde a odnese ji k sobě domů, kde jí poskytne první pomoc. Když se Rae trochu probere, spatří nad sebou tvář černocha a pronese jméno Tehronne. Je to jeden z jejích milenců. Lazarus se domnívá, že to on ji takto zbil a zajde za ním, aby se ho na to vyptal. Od Tehronna se dozvídá, jakým bídným životem Rae žije a rozhodne se vzít její osud do svých rukou. V lékárně získá léky na zápal plic, kterým Rae zjevně trpí a nakoupí jí šaty, protože ji našel jen ve spodním prádle. Rae trpí nočními můrami a utíká a tak se Lazarus rozhodne zakročit. Kolem pasu jí připevní pevný řetěz, který jí umožní pohyb po domě, ale utéct nemůže. Chce, aby se z ní stala slušná dívka. Lazarus se již od dětství přátelí s R.L., který je místním pastorem. Když pastor přijede na návštěvu, Lazarus zprvu nechce, aby Rae viděl, ale nakonec je seznámí. Rae je už smířená s tím, že bude nějakou dobu žít u Lazara a zrovna v tu chvíli jí Lazarus řetěz sundá. Uvědomil si, že nemá právo měnit něčí život. Rae u něj zůstává dobrovolně. Společně zajedou do městečka, kde se Rae pokusí smířit s matkou, ale dopadne to špatně. Matka s ní nechce mít nic společného a řekne jí velmi ošklivé věci a nepřipouští si žádnou vinu na tom, že Rae byla sexuálně zneužívaná matčiným partnerem. Lazarus vezme Rae večer do baru, kde zase po letech hraje se svou kapelou a Rae se to velmi líbí a je uvolněná. Ani jeden z nich netuší, že se Ronnie vrátil... (TV Prima)

qwentin

Další herecký koncert Christiny...Atmosféra tohohle snímku pro mě byla neuvěřitelně úžasná. Všechno, co jsem chtěl vidět, jsem viděl a nutno podotknout, že i mnohem více. Začínám silně uvažovat, že se mi Christina do té topky asi vloudí... ()

pop.z.pop

Tak toto téma jsem jaksi vůbec nepochopil :/ co tím jako chtěl autor říci? Co má co jakýsi stárnoucí panbíčkářský vidlácký buran koho přivazovat k topení? Co je mu potom, že ta holka prcá s kdekým? Do kriminálu s tím uchýlákem až zčerná !!! Aha, to je vlastně blbost ! Tak ať tam jenom shnije !!! ()

Pythonator

Christina Ricci jako divoká kočička, která prostě ráda šuká? To se musí vidět. Sice hraje zfetovanou děvku, ale Samuel L. Jackson už ji srovná do latě. Film je to zajímavý. Technika detoxu řešeného přivázáním na řetěz by mohla fungovat i u nevyléčitelných případů. Mohlo to být kratší a mohlo to být lepší, ale za tu syrovou bluesovou kytaru prostě musím dát za 4. ()

gizi

Béčkový film s výbornou bluesovou hudbou, který je ale ubohý svým dějem a dá se říct i provedením. Ano, dají se tam vystopovat jakési náznaky něčeho víc (viz např. LiVentura: odráží neutěšenou atmosféru v sociálních kruzích malých amer.městeček), ale vše přebíjí prostá nedotaženost a nezachrání to ani S. L. Jackson, ani muzika. 40%. ()

gatuso

Dabing je vskutku neco, co prozitek z tohoto filmu srazi o level niz. Nechapu proc ve zpivajicich pasazich neponechali original a nedali tam titulky.. Jinak odpocinkovy film na nedelni vecer se svou zenou... ()

mlock

Absurdní příběh plný nejhorších klišé, náboženský kecy od začátku do konce a v maskérně to dost odflákli: po zmlácení Christina neměla vůbec monokl, zato asi tejden furt stejně umazanej xicht od krve. 1 * za ty pěkný kozy. ()

vojacekr

Samuel sice dělal film, ale to neznamená, že ostatní stáli za starou bačkoru. Tyhlety malé velké příběhy z amerického zapadákova jsou mé guilty pleasures. ()

tekedozai

Zahrat kurvu dokaze kazda aj beckova herecka, slecna ricciova ju zahrala ale predsa len inak, lepsie, ale predsa na samuela l. jacksona sa nechyta, toz ma pred sebou este dlhu cestu (ricci). To co podal samuel v tomto filme mi v mnohom pripominalo to co som od neho videl v pulp fiction, heh, proste takto som si predstavoval julesa ked zostarne. Ako vravel v restauracii v pulp fiction, budem chodit po svete a kazat dobro, amen brother. ()

Nepl

Nebylo to vůbec špatné. Skvělá hudba, výborní herci, originální námět a rozhodně žádná nuda. ()

E*u*g*e*n*

Dal bych za tři, ale věta : ,, Co seš zač? Nějakej pojebanej pánbičkář co do mě chce našukat boha? ´´ , prostě musím dát čtyři. ()

Thorian

Byl bych ochoten dát i 5*, bohužel nejsem schopen překonat své nesympatie k Justinu Timberlakeovi a důvod jeho obsazení mi stále vrtá hlavou. Ne že by hrál špatně (ale ne že by zas hrál nějak úžasně), ale toho člověka prostě nemám rád a myslím, že by se našlo nejméně tucet mladých herců, kteří by to zahráli líp. Jinak výborní Samuel s Christinou a skvělá hudba, k dobru připočítávám taky celou scénu s hraním "Black Snake Moan", která měla až hororový nádech. Dohromady tak 4* za nenápadný, ale příjemný film, kde by stačilo přeobsadit jednu jedinou postavu, a bylo by to ještě o něco lepší. ()

woltrak

Jednu hvězdu za S.L. Jacksona. Druhou, za to, jakou dovedl vytvořit atmosféru s jeho kytarou. Třetí za řetěz. Čtvrtou za hudbu. A pátou za celkový dojem, který mě přikoval nutil zírat až dokonce. ()

BigLoser

Skvělá hutná atmosféra a sexy nadržená Christina Ricci, stylovej Samuel a Timberlake, i když se moc neukáže, je jasné, že ve svetě filmu se neztratí. Nevím jak ostatním, ale mě se te komedie moc nedostalo, spíše jsem vnímal to drama, čož ovsem nebylo ke škode. 7/10 ()

peakus

Výborný Jackson, výborná Ricci, úžasné blues... Laťka je zpočátku poměrně vysoko nasazená a skutečně to vypadá na drama. Jen ten stylizovaný řetěz, který Rae málem sám od sebe padá z boků, je tam trochu berlička, spolu s tím, že režisér (z podbízivosti, aby bylo na co koukat, nebo kvůli vysoké horečce ??? ), nechá Rae běhat v jedněch (stále stejně vypadajících) kalhotkách a bolerku řadu dní, než Lazaruse napadne jí obstarat něco jiného. Díky takovým detailům, přichází film o notnou dávku důvěryhodnosti, kterou mu jinak zajišťují bezchybní herci. Škoda také konce, tam to z výborně našláplého začátku upadá ke kýčovitému happyendu (ne, že bych jim ho nepřál, ale jinak zkrátka). Nechápu také příliš uvedení filmu distributorem v ČR pod názvem „V řetězech“, že by si ho divák jinak ve filmu nevšiml? Co takhle překlad originálního názvu. ()

JARDAHONDA

Pobožný černošský farmář Lazarus (Samuel L.Jackson) najde na silnici polomrtvou mladou nyfomanku a narkomanku Rae(Christina Ricci).Lazarus zbitou bělošku ,kterou se předtím pokusil znásilnit kamarád jejího odveleného přítele,odnese do svého domku,ošetří ji zranění na těle a rozhodne se "spasit" její duši......Skvostné drama.. ()

Bajucha

Když jsem se tento film rozhodla pustit, tak jsem vlastně vůbec nevěděla o čem je. Podle názvu jsem si ani v nejmenším nedokázala představit, že by mohl obsahovat něco tak duchaplného. Typovala jsem to spíše na nějaký akční film. Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem zjistila o čem opravdu je a kam směřuje. V prvních chvílích jsem si říkala, že to asi nebude nic moc a že mě to nejspíš vůbec nechytne, ale pak se to rozjelo a nabralo to úplně jiný směr, který mě kupodivu začal bavit a s kterým jsem se místy i ztotožňovala. Myslím si, že ten kontrast, který vytváří Samuel L. Jackson a Christina Ricci je až neuvěřitelný, stejně jako je neuvěřitelný jeho počin s řetězem. On si prostě řekne, že z toho tu holku vyseká, ať to stojí, co to stojí a že jí pomůže. Chvílema mě až dojalo, že i přes veškeré mínění, které na ní okolí má, on v ní vidí dobrého člověka, který má problém. Dokázal pochopit, že její problém tkví v úplně něčem jiném, v něčem, s čím si ona sama neumí poradit. Všichni ji odsoudili, za to jak se chová a nikdo se už neptal proč se tak chová a právě tenhle pohled mě zaujal. Jediné, kdy jsem si řekla, že je to vlastně celé absurdní a beznadějné byl moment, kdy Christina sedí s Justinem v autě a oba mají „ záchvat“. V tu chvíli jsem si řekla, tak tihle dva to nedají. O to překvapující bylo zjištění, že pomocí malého řetízku okolo pasu, který symbolizuje řetěz, na kterém byla Christina uvázaná, tuto zapeklitou situaci zvládnou. To byl asi jediný moment, kdy jsem se opravdu od srdce zasmála a řekla si, že tohle je jediný čemu nevěřím. Možná jsem hodně ovlivněna vlastní zkušeností, ale myslím si, že tento film stojí za to vidět, protože spolu s bluesovou hudbou tvoří celek, který se dostane až pod kůži. ()