Organizace Alfa: Hádův faktor (TV film)

• Česko

Hádův faktor

Covert One: The Hades Factor

Operácia Hades

Tajuplná Operácia Hádes

Thriller / Drama

USA, 2006, 2x80 min

• Matli

Zbytečně dlouho řešenej problém, ikdyž děj není úplně marnej. Celkově nezáživné. 34%(15.12.2014)

• JFL

Exploatace strachu z islámských teroristů a virových nákaz v absurdním pseudo-thrilleru stylově pojatém jako béčka ze začátku 90. let, kde také svět ohrožovali démoničtí Arabové.(17.7.2010)

Bylo to příšerně dlouhé, rozkouskované a věčnými reklamami tak přerušované, až jsem chvílemi ztrácela souvislost a připadalo mi to jako všichni proti všem. Herecké obsazení za moc nestálo a vydržet to s těmi reklamami 4 hodiny byl opravdu nadlidský výkon. Smazalo to celý dojem.(15.8.2009)

Slušný televízny film, plný agentov a sprisahaní. Herci sú sympatickí a veľmi dobre typovo vybratí. Napätie to trochu možno postráda, ale to hlavne pre svoju dĺžku. Zostrihanie na "normálnu" dĺžku by určite pomohlo - je zbytočné sledvať ako jednotlivé postavy prichádzajú v rozličnom čase na to isté. Do priemeru sa to však určite vmestí. Nedávno som videl filmík DIPLOMAT s podobnou atmosférou (a sympatickým obsadením) a v tomto súboji vyhráva Hades. Jason Bourne je určite iný level, ale toto v rámci žánru tiež neurazí...(8.9.2009)

"THIS VIRUS KILLS AND IT KILLS UGLY" Nezatížen knižní předlohou zasedl jsem k tomuto dvoudílnému televiznímu filmu bez předsudků a výsledný dojem jsem z něj nezískal nikterak špatný. Především první část, kdy se celá hra kolem smrtícího viru rozjíždí, působí velmi profesionálně a uceleně, s částí druhou je to pravda trošku horší. Tvůrcům snímku se nepodařilo udržet nastavený kurz a celé dílko tak v závěrečné fázi trochu ztrácí (formálně i obsahově). I přes tyto nedostatky se ale filmu po celou dobu svého trvání podařilo udržet můj zájem a pozornost, což jednoznačně musím přičíst k jeho plusům. Ne jednoho diváka také jistě potěší poměrně zvučné (čti známější) obsazení. V konfrontaci s filmovým Bournem (tedy dalším z Ludlumových hrdinů) HÁDŮV FAKTOR samozřejmě neobstojí, případný výsledek měření sil s podobnějším televizním projektem je už ale zcela jinou záležitostí. II Scénář: Elwood Reid (podle knižní předlohy COVERT ONE: THE HADES FACTOR /první kniha z celé série/ amerického spisovatele Gayle Lyndse, který napsal román na základě nepoužitých poznámek knižního hitmakera Roberta Ludluma). Hudba: J. Peter Robinson. 65%(7.8.2010)