foto

Sophia Myles

  • nar. 18.3.1980 (37 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Sophia se narodila v Anglii rodičům Peterovi a Jane. Její otec je farář anglikánské církve a matka pracuje ve vydavatelství. Do svým 11 let žila v Notting Hillu. Poté byl její otec přeložen do Isleworthu na předměstí Londýna.

V 16 letech zazářila ve školní hře TEACHERS, kde ji objevil Oscarem ověnčený scénárista Julian Fellowes. Ten zrovna pracoval na filmu THE PRINCE AND THE PAUPER, ve kterém dostala Sophia svou první roli. Dva roky nato hrála v mini serii BIG WOMEN. V roce 1999 dostala roli Susan ve filmu MANSFIELD PARK. Dále si zahrála Agnes Fleming v televizní serii OLIVER TWIST (tato série také proslavila Keiru Knightley). Poté dostala několik malých rolí ve filmech a v televizních show. Nejvýznamnější z nich je role manželky Johnyho Deppa ve filmu Z PEKLA.

V roce 2003 hrála s Kate Beckinsale ve filmu UNDERWORLD a byla obsazena do role Louise v thrilleru OUT OF BOUNDS. V tom samém roce dostala roli ve filmovém ztvárnění anglického kultovního hitu THUNDERBIRDS. Potom začala pracovat na ART SCHOOL CONFIDENTIAL režiséra Terryho Zwigoffa. Později se vrátila ke svým televizním kořenům a zahrála si Lizzie Carter v seriálu COLDITZ a v epizodě seriálu SLEČNA MARPLOVÁ. Sophia dále hrála mladou irskou princeznu ve filmu TRISTAN A ISOLDA a v roce 2006 Madame de Pompadour v DOCTOR WHO.

Původně chtěla studovat na univerzitě v Cambridge, ale rozhodla se věnovat pouze herectví. Umí mluvit francouzsky a německy, poslouchá Tracy Chapman, ráda jezdí na koni, lyžuje a plave.

Zuzana "Ellesime" Svobodová

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace