Stephen Dorff a držitelé Oscara Mira Sorvino (Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Mocná Afrodité, 1995) a Anjelica Huston (Nejlepší herečka ve vedlejší roli – Čest rodiny Prizziů, 1985) se představují ve filmovém přepisu celosvětově proslulého příběhu o hrdinství a spiknutí, který byl natočen podle úspěšné řady knih spisovatele Roberta Ludluma (Agent beze jména, Poslední úder Omegy). Podplukovník Jonathan Smith (S. Dorff) je specialista na nemoci a bývalý agent elitní špionážní organizace Alfa. Ta zaměstnává ty nejlepší politické a technické experty a je podřízena přímo prezidentce (A. Huston). Když se na různých místech Spojených států objevuje záhadný smrtelný virus, povolávají Smitha ihned zpátky do služby. Jen on je totiž schopen najít a izolovat zdroj nákazy dřív, než si vyžádá miliony životů. Všechny čeká nelítostný souboj s časem a skutečností, že za vším stojí spiknutí, které sahá až do nejvyšších a nejmocnějších vrstev společnosti. (oficiální text distributora)

EricNor

Nevím, jestli jsem knížku četl, ale ten film se mi docela líbil. Nečekal jsem nic extra a tak to dopadlo dobře. Ludlum je prostě tak dobrý autor, že se podle něho snad nedá udělat špatný scénář. Je to špionážní thriler, ktrému něco chybí, ale jako tv film to ujde. Na druhý díl se sice těším, ale zas mám na úterý v plánu Dark Knighta. ()