Po svatbě

Etter bryllupet

After the Wedding

Po svadbe

Dánsko / Švédsko / Norsko / Velká Británie, 2006, 120 min

"Uveriť tomu niet, podľahnúť z fleku hneď". Susanne Bier si po škandinávsku variuje viac účelné horkasté dráma. Miesi v sebe charitatívne, rodinné a milostné úskalia opusteného pracovníka (Mads Mikkelsen) indického sirotčinca, ktorý sa na obchodnú "otočku" vracia do rodného Dánska so zámerom obdržania finančného daru..."Sad show" pre otrlých v ktorom (pravdepodobne i ty) nájdeš miesta sentimentom prepálené, ale aj doceníš naliehavosť či zjavnú veľkorysosť s akou je celý tento humánny skutok pretkaný. Dáni majú v sebe dar, ktorým sa neopovážim pohŕdať-nenosia ružové brýle a to ma-pri idealistickej demagógii tlupy mocenských šarlatánov (dosaď si tam koho chceš)-teší.(25.2.2010)

Uff ... príbeh strašne priehľadný, už keď Jørgen prvý raz siahol do toho svojho trezorčeku, vedela som kde to asi bude smerovať. To by nevadilo, ale všetko na mňa pôsobilo priemerne, hlavne ten príbeh, ten mi prišiel strašne lacný ... akurát Mads a Rolf zahrali prevýborne a hudba bola famózna ... veľmi slabé 4 hviezdy. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov(18.6.2015)

• HenryS.

naprosto klouzavý, povrchní, plochý, nezajímavý produkt.Hhvězdičku za dialog: "z tohoto balkónu je při pěkném počasí vidět až do Švédska". "-tedy pokud ovšem chcete..."(6.4.2010)

Dánové ty dramata zvládají výtečně. 4,5*.(1.2.2016)

• MrCreosote

Uživatel niethustra má naprostou pravdu. Forma tady neslouží obsahu, ale naopak se snaží zakrýt jeho prázdnotu a vykonstruovanost. Po druhém odhaleném tajemství už je to jenom plochá ždímačka emocí, navrch se smutně koukajícím indickým děckem. Nevěřil jsem.(24.12.2012)

• - Nominace na Oscara za nejlepší zahraniční film. (mahler)