Po svatbě

Etter bryllupet

After the Wedding

Po svadbe

Dánsko / Švédsko / Norsko / Velká Británie, 2006, 120 min

Nedá mi to, ale možný spoiler hrozí ! Ja to vidím takto : chlapík šukal, chlastal, fetoval, potom si na 20 rokov odbehol vyčistiť karmu do sirotinca v Indii a ked sa vrátil, dostal dom, ženu s dzeciskami + 12 melonov k tomu! Valím do Indie! P.S. Lenže ked sa ja po dvadsiatich rokoch vrátim, tak o mňa ani bicykel nikto neoprie a ešte ma aj do rici nakopú !(19.2.2011)

Hlavní hrdina má v životě naprosto jasno, chce žít v Indii a pomáhat tam opuštěným dětem. Bohužel peníze na takovou činnost se taky těžce schánějí a tak i když se mu nechce, musí jet obhajovat svůj charitativní projekt domů do Dánska. Onen bohatý neznámý mecenáš ho pozve na svatbu své dcery, kde se nečekaně dostane do nedokončeného kruhu svého života a pak už nic nemůže být jako dřív...(27.8.2008)

• niethustra

Jen naoko emocionálně autentické a komplexní drama, které využívá postupů příznačných pro jistou regionální kinematografii jako pozlátko, lákající snobské diváky na další "severský film". PO SVATBĚ je ukázkovým příkladem toho, jak se z něčeho plnokrevného a osobitého stává obchodní značka.(29.9.2014)

• mat.ilda

Tak tu opět máme kontrast světů a hodnot, tentokrát na dánský způsob... a opět se manipuluje s city. Zlověstná mračna se stahují nad velkolepým sídlem Jørgenových, a přesto, že cosi nevysloveného kalí idylu úspěšných, napravený indický samaritán zde morálně ční jako káravě zdvižený prst až do doby, než bude přinucen pohrabat se v minulosti a aplikovat ji na budoucnost... Tak nevím, nějak na mě neplatily vypočítavé oční detaily, dramatické záběry vycpanin a vystouplé Mikkelsenovy lícní kosti, a nevím přesně, zda za tímto neúspěchem stojí pouze tyto výše zmíněné podpůrné prostředky, nebo i spolupracující faleš dialogů či telenovelový námět.(21.1.2013)

Buď má Mikkelsen neuveriteľne šťastnú ruku pri výbere projektov alebo mám ja šťastie len na jeho skvelé filmy. Názov filmu možno mnohých odradí, mňa samého prilákalo iba vysoké hodnotenie a samozrejme Mikkelsen. Až po stručnom prečítaní obsahu som začal mať skutočne veľké očakávania a tie sa naplnili. Nejde tu o žiadny megapríbeh, ale severania idú tradične do hĺbky, herecké výkony sú maximálne presvedčivé a emócie herci skutočne dokázali predať tak, že ma to občas trhalo na kusy. Ako sa človek dokáže pod tlakom okolností zmeniť je až neuveriteľné a uveriť tomu dlho nemôže ani sám Mikkelsen. Ja som veril a film ma dojal. Preto plný počet. 100%.(4.5.2014)