Po svatbě

After the Wedding

Po svadbe

Dánsko / Švédsko / Norsko / Velká Británie, 2006, 120 min

• niethustra

Jen naoko emocionálně autentické a komplexní drama, které využívá postupů příznačných pro jistou regionální kinematografii jako pozlátko, lákající snobské diváky na další "severský film". PO SVATBĚ je ukázkovým příkladem toho, jak se z něčeho plnokrevného a osobitého stává obchodní značka.(29.9.2014)

For ME 86%(25.12.2010)

Výborný film, který se mnou vydatně zacloumal. Na můj vkus se zde ovšem řeší snad až moc věcí najednou - jak píše POMO, z tohoto filmu by šly klidně udělat filmy dva, ne-li více. Teď samozřejmě otázka, jestli to filmu vyčítat - osobně se mi třeba líbí, že děj je skutečně nepředvídatelný a dokáže díky tomu několikrát překvapit, ale osobně mi to všechno prostě přišlo "až moc", špatně se to vysvětluje, je to spíš záležitost intuice. Na filmu mi rovněž vadila roztřesená kamera, kterou nemůžu ani vystát a zde mě teda vážně srala fest. Tím ovšem nedlouhý seznam mých výtek k tomuto filmu končí a jinak je to za mě samá chvála - herci jsou excelentní a scénář je nabit neuvěřitelnými emocemi. Velmi, velmi silný film, kterému však v mých očích k naprosté dokonalosti přece jen něco chybí - proto "jen" za 4 hvězdy. Mimochodem zrovna u tohoto filmu mi přijde praštěné cpát ho do kategorie "skandinávské kinematografie", kterou do značné míry vnímám jako umělou a jejíž typické atributy jsem zde hlavně ani nějak nenašel.(16.8.2015)

• HenryS.

naprosto klouzavý, povrchní, plochý, nezajímavý produkt.Hhvězdičku za dialog: "z tohoto balkónu je při pěkném počasí vidět až do Švédska". "-tedy pokud ovšem chcete..."(6.4.2010)

• MrCreosote

Uživatel niethustra má naprostou pravdu. Forma tady neslouží obsahu, ale naopak se snaží zakrýt jeho prázdnotu a vykonstruovanost. Po druhém odhaleném tajemství už je to jenom plochá ždímačka emocí, navrch se smutně koukajícím indickým děckem. Nevěřil jsem.(24.12.2012)