Démon pomsty

(TV film)
  • Velká Británie Pumpkinhead: Ashes to Ashes

Už jsou to dvě desítky let, co Ed Harley (Lance Henriksen) naposledy probudil mstitele známého jako Démon pomsty. A teď jeho čas přichází znovu. Obyvatelé malé jižanské vesnice totiž odhalili, že místní lékař (Doug Bradley) obchodoval s orgány jejich zemřelých příbuzných a těla pohřbíval v bažinách. Proto žádají starou čarodějku, aby znovu vyvolala démonův hněv a pomstila jejich znesvěcené rodiny. Netvor poskládaný z mumifikovaných zbytků samotného Eda Harleyho opět pokračuje v konání hrůzy a je jedno, kdo mu stojí v cestě. Po dvaceti letech v zapomnění se Démon pomsty konečně vrací, aby srovnal účty. (Bontonfilm)

helraiser

Samozřejmě, že v porovnání s dvěma předchozíma dílama se jedná o slabotu, ale přiznejme si, že to mohlo dopadnout mnohem hůře. Démon vypadá celkem dobře, jeho práce je celkem uspokojující a objevení se Henrikse a Bradleyho je přinejmenším přijemné překvapení, takže u mě to je průměr. ()

R.I.P. odpad!

Člověku nezbývá než žasnout jak je možné, že někdo může natožit takovou zhovadilou, nesmyslnou, stupiditu. ()

SKreyn odpad!

Debilina! "Tykvohlav" (príšera vo filme) sa podobá na Votrelca, lenže tu je o dosť srandovnejšia. Celé je to jedna veľká hovadina. ODPAD! ()

beso74

Film o monštru, ktorý ma všetko, čo by mal takýto film mať, odporné monštrum (vo mne vzbudzuje hlboký odpor hlavne svojou spackanou digitálnou podobou), naničhodného vedca/lekára, skupinku ľudí bažiacich po pomste, náhodného svedka, samozrejme malé americké mestečko s priľahlým lesom a bažinou, prihlúplych spolupracovníkov a v neposlednom rade starú čarodejnicu (ak som na niekoho zabudol, snáď sa na mňa nenahnevá a nepošle tykvohlavého...) Problém je v tom, že tu chýba základ, nejaký zaujímavý dej a pointa,výsledkom je zistenie, že ako celok to odmieta fungovať,produktom je guláš, chutiaci za všetkým možným, len nie poriadnym hororom. ()

Knor

Slabý pokračování vykonavatele pomsty Tykvoně. Největší pozitiva jsou, že ho tu nechali docela solidně se vyřádit, Lance Henriksen a Doug ( Pinhead ) Bradley. To monstrum je mi sympatický, potřebuje jen pořádnej příběh a kopici obětí :-) ()

Cortesz odpad!

Naprosto odpornej, zbytečnej a směšnej rádoby horor. Kamera, režie, herci na amaterské úrovni, triky k smíchu, to monstrum ve mě vyvolávalo záchvaty smíchu, chtěl jsem dát jdnu hvězdu za legendárního Lance Henriksena, ale nedám, protože on sám je hovado, že do tohodle zvratku vůbec vlezl, asi je na tom hodně špatně. ()

Pitryx

Noo, režisér to vzal do ruky dobře, ale prostě starý nápad zůstane starým a je to. Gore tu však je, maska démona je OK, dějově to také ujde. Návaznost na první film mi přišla naprosto zbytečná. Trošku jsem s v ději motal v postavách, bylo to jimi zbytečně přeplácané. A závěr trikově vůbec nevyšel. ()

cinema_cz

Céčkový démon v béčkovém strašidelném příběhu o vesničanech, kteří se chtěli pomstít pohřební službě, která jejich příbuzné používala k plastické chirurgii. Roztomile hloupý scénář a vrcholně nesympatičtí hrdinové. (Ci 11/2008) ()

djbarrel

Takže hned ze začátku klady - Tykvohlav byl povedenej, krve a brutálního zabíjení je taky požehnaně, atmosféra je správně temná .... ale ... teď nějaký ty zápory - žádný viďitelný nejsou, a přesto filmu cosi chybí. Možná je děj příliš přímočarý, možná jsou vsuvky z minulého dílu trošku mimo, možná že temná atmosféra není správně strašidelná, možná herci nejsou takový, aby vám jich bylo líto ... nevím, je to mnoho malých drobných mušek co film sráží do průměru. A nebo jsem příliš náročný. Nevím, ať každý posoudí sám, film měl všechno co by správný horor měl mít, klaďasy, záporáky, čarodějnici, monstrum, zabíjení ... ale stejně mě to moc neuchvátilo. Průměr, neurazí, nenadchne. 46 % ()

VanBradley89

Trojka Tykvohlava je tu sice černá, ale zase takový průser to není. Viděl jsem i o dost větší sračky. Co je opravdu hrozný je digitální look hlavního monstra. Lance se vrátil a i na tak malým prostoru co dostal, je skvělý. Stejně tak i Doug Bradley, který to vlastně táhne sám. Jinak tu není nikdo kdo by mi nějak výrazněji utkvěl. Pár slušnějších momentů to taky mělo. Takže vzhledem k očekávání jsem spokojen. ()

Scenixia odpad!

Upřímně - ztráta času. Mám ráda "BÉČKA" i stará "CÉČKA" , ale tohle je nesmírná nuda a blbost. Po hodině jsem to musela vypnout. To se mi skutečně nestává! ()

Ondrew

Tunajsie hodnotenia ma od zhliadnutia snimky odradzali, no darmo... ja mam skratka rad aj becka (prinajhorsom cecka ;)), preto som do dalsieho dielu o "Tykvohlavovi" isiel. Ano, srsi z toho produkcia urcena pre TV, no ako celok to nie je zle. Potesila pritomnost Lance Henriksena a hoci tento diel v podstate prebera vacsinu obsahu z povodneho filmu (tym padom nezainteresovani divaci obcas nebudu tusit o co ide), akurat v inom podani a na trochu inu temu, tak ci onak sa je na co pozerat. Nuz a "baba jaga" z hlbky lesa je stale taka fesanda, ako byvala :). 55% ()

Henk

Přiznám se, čekal jsem to horší. Jako kolikáté pokračování výborné jedničky(pro mne), ve mně evokovalo myšlenky na nějakou příšernou slátaninu, viz pokračování kultovních filmů(pátek 13tého,Halloween apod. Naštěstí se tak zcela nestalo a u filmu jsem v pohodě vydržel. Když přejdu chybičky ve scénáři a občas podivné záběry kamery, chybělo mi doopravdy jen jedno, hustá a děsivá atmosféra prvního dílu. I Pumpkinhead se mi nezdál tak děsivý, jako by mu chyběla veškerá mimika. Ale jinak slušný průměr. PS : Omlouvám se, že do toho kecám, ale ten obsah patří k jedničce. Poprvé jsem si toho nevšiml. ()

Timy68

Jednu hvězdičku musím dát za občasné napínavé scény, u kterých jsem se bála jen proto, že jsem byla sama doma. Jinak odfláknutý film, který bych nazvala spíš jako 'Pohádka pro zlobivé děti, které potřebují zchladit' ()