Pokoj 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

Orsi

Hezky zpracované ale atmosféra mi tam nějak chyběla. Navíc, podobné příběhy už jsme někde viděli.. ()

Hornet.CZ

80% / Poměrně slušný film s velmi dobrou a přetrvávající atmosférou, kterou se prolíná nejistota a zmatení, úlohu obou žánrů to tedy splňuje, avšak dějově byl film dosti nezajímavý a plný mnohých klišé, to však neznamená, že se bát nebudete........ ()

Wiceman

Arogantní duchařský badatel a spisovatel dostane největší ťafku svýho života a na závěr svojí knihy si nechal ďábelský pokoj 1408 v hotelu Dolphin, který nabízí nejen projekci plejády všech možných duchů, co v tom pokoji zařvali, ale i přímo pekelný náhled do očistce vlastní duše. Což se vlastně nakonec i stane panu Cusackovi, nehledě na varování ředitele Motherfuckera. Duch Stephena Kinga je v tomhle velice znát, nicméně existují i lepší a napínavější horory z jeho pera a proto Pokoj 1408 hodnotím jako průměrný thriller s jen malou špetkou napětí a strašidelnosti. Z hlediska herců nemám výtky. Cusackovi bych tu paranoiu a začátek šílenství i věřil a Jackson ani snad nemůže sklamat, když v podstatě hraje ve všem sám sebe :D Průměrné 3 * ()

Aceboris

Kingovka ako sa patrí , konečne niečo dobré spracované . Má to nápad , myšlienku , naboj, výborne herecké obsadenie , dobrý hudobný podmaz . Počas celého filmu som sa vôbec nenudil, pár nudných minút nerátam. Film som videl cca 3x a vždy sa mi viac a viac páčil. Lovec duchov a strašidiel v podaní Johna sa vydaril. Za mňa super 7/10, pre info , film má 3 rôzne konce , mi to pripomínalo hru napr. Silent Hill ()

andy60

Vždycky jsem tvrdil, že filmy, odehrávající se v podstatě v jedné místnosti, nemohou zaujmout. Mýlil jsem se. Pokoj 1408 to dokáže. Kingova předloha je zajímavá a filmové zpracování nezůstává v ničem pozadu. Ale jak už jsem několikrát zmínil - duchařina mě nijak neoslovuje, proto bych prožitek zařadil někam do průměru. ()

Pyraghon

Jedna z mých nejoblíbenějších adaptací Stephena Kinga. Pod vlajkou béčkového hororového thrilleru nám John Cussack vypráví životní příběh spisovatele Mikea Enslina, který se mu udál, v hotelovém pokoji. Po úmrtí jeho dcery na neznámou nemoc, nebyl Mike schopen zůstat se svou manželkou, jejíž tvář mu stále připomínala dceru. Nyní se vrací do New Yorku pro poslední duchařský příběh do své nové knihy. Od návštěvy pokoje ho nedokáže nic odradit, protože zoufale potřebuje znát pravdu. Existuje nadpřirozeno? Čeká na něj někde jeho dcera? Množství alternativních rozuzlení dává možnost fantazii, aby si divák mohl odpovědět za sebe. ()

Dobry_clovek

Nerozumim nizkemu hodnoceni, podle me se jedna o celkem solidni a originalni horor. Jiste, do sveta nejlepsich filmu kinematigrafie se asi nezapise, ale porad je to, ve svem zanru, nadprumer. ()

AtemuLukas

Byl jsem mile překvapen, když jsem o tento horor zavadil. Nejedná se o žádný slasher, nebo horor typu saw. Jde spíše o klasické řemeslné dílo, které má nahnat strach a ukázat nám trochu nadpřirozena. John Cusack je tu v roli sarkastického a nedůvěřivého spisovatele, který nevěří v nadpřirozeno. to má změnit jeden pokoj s číslem 1408. Musím uznat, že Cusack mi do této role opravdu sedl a dodával filmu ten pravý šmrnc. Děj ani zápletka nejsou sice zrovna originální, ovšem možná to je i důvod, proč ten film uspěl. Chci tím říct, že není tak překombinovaný jako mají jiné horory ve zvyku. Díky tomu divák  neztratí pozornost a může se plně věnovat příběhu. Co se mi asi nejvíc líbilo byl závěr filmu, který se sice dá odhadnout, ale i tak se jedná o dobré zakončení. Film doporučuji. ()

stiffyn

Srdcová záležitost. Film, který nikdy nebyl tolik v mainstreamu, což je velká škoda. Jasně, někdo může namítat že je to trochu zdlouhavé, je tam spousta hluchých míst, je to takový mišmaš všech různých již známých zápletek, přesto atmosférický a budováním napětí jeden z nejlepších zážitků, co jsem zažil. Cusack tu naprosto vládne a je vidět, že si roli neskutečně užíval. Na konci velký zvrat, který mě poprvé totálně odpálil ze židle. Pro znalce, hry Alan Wake nebo SilentHill. Velké podobnosti. 5* ()

gggggg

Veľmi (ne)príjemný horor, ktorý má pekne vymyslenú zápletku, výborné herecké duo a vie si vybudovať solídnu atmosféru. Tá síce niekedy zakolíše, ale celkovej mrazivosti deja neuberá. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)