Otec, pan Vohnout, je doma považován za idiota a bačkoru. Venku je ale zabiják, který střílí gangstery, aniž by o tom rodina měla nejmenší tušení... Příběh tvoří tři linie vyprávění, které se vzájemně doplňují, prolínají a končí o Štědrovečerní večeři. Tato provokativní komedie je určená nejen příznivcům černého humoru. Do všech rolí byli obsazeni skvělí herci, jako například Ondřej Vetchý (Babí léto, Duše jako kaviár, Prachy dělaj člověka), Veronika Žilková (Otesánek, Milenci a vrazi, Anděl Páně), Jiří Mádl (Snowboarďáci, Rafťáci, Jak se krotí krokodýli, Ro(c)k podvraťáků), Nella Boudová (Bylo nás pět, Kolja, Doblba!), Jitka Ježková (Báječná léta pod psa, Početí mého mladšího bratra, Andělská tvář)... (oficiální text distributora)

LINKIN

Tak české Pulp fiction se rozhodně nekoná, do toho mají tvůrci ještě hooodně daleko. Nemůžeme ale Bystroňovi upřít originalitu a snahu o invenci v dnes tak zachmuřelé české tvorbě. Bohužel se ale hrozně tlačí na pilu za účelem být co "nejhustější" a "cool", což ve výsledku produkuje opravdu trapné dialogy a scénky, které ještě umocňují toporné herecké výkony prakticky všech zúčastněných (Snad jen ten Jákl je opravdu drsňák). Nudil jsem se, kroutil hlavou, koukal na hodinky, ale přesto jsem rád, že se někdo pokusil přijít v tuzemsku s něčím novým a ačkoli se to absolutně nepovedlo, neházel bych flintu do žita. Nikdo učenej v tomhle ohledu z nebe nespadl (Snad až na Tarantina, ale ten je nejspíš z Marsu) a hold se musí párkrát šlápnout vedle, než se kterákoliv invence dostane do malíku. Takže příště lepší herci, scénář, režie a to by v tom byl čert aby to nebylo koukatelné. ()

Rosana

Tak tento film se opravdu povedl, jsem z něj nadšená. Mrzí mě, že ho známkujete tak skromně, ba pohoršeně, ale myslím, že v českém filmu se takový brutální humor jen tak nevidí. A už vůbec ne takové skvělé a akční provedení a promyšlení všech linií a příběhů. Možná české publikum ještě není připraveno na takové dílo :) ()

ivishka odpad!

Může obsahovat SPOILERy Jediný film, který čeští distributoři pojmenovali perfektně - Po hlavě do prdele se řítí celý příběh, pointa, myšlenka(jestli bylo poselstvím filmu vůbec předat myšlenku - já bych to sázela na výplach mozku). "Moderní" svět v tehdejším roce 2006 podle filmu obsahoval to, že malé děti se páří a mají spolu mimino, dva malí holomci prodávají zbraně apod. Neviděla jsem větší pitomost s takovou koncentrací hlouposti na jednu jedinou sekundu filmu - všechny věci a skutečnosti které naprosto nenávidím a šokují mě se tu objevují jakoby nic. Propojení tohoto plus ještě náboženských keců a homosexuality (a to normálně proti homosexuálům nic nemám)...to je na mě opravdu moc! ()

Karlas

Snad pokus udělat české Pulp Fiction, se vyvedl v neskutečnou šílenost, jež nemůžeme nazvat jinak než totální úlet. Ovšem nezlobte se na mne, neuvěřitelný homosexuální koncert skvělého Tomáše Turka a Jiřího Vohnouta si tři hvězdy zaslouží :-)!!! Tahle scéna, od kavárny až po postel, totiž nemá konkurenci :-)! ()

befelemepsvz odpad!

Pokud to myslel Bystroň jako parodii, nebo to bral s takovým nadhledem, jak to může být bráno, pak je to povedené dílo. Tomu ovšem bohužel nevěřím. Takže jestliže to myslel jako seriózní akční film, pak by měl být minimálně vyhoštěň pro vlastizradu v oblasti kultury, protože tenhle film je fakt marnej.... ()

sonnak

Uražte Ježíše, dělejte si legraci z homosexuality, a už jen tak pro jistotu přihoďte hodně mrtvol...a teď všechno protřepat, hodně moc protřepat - tak, aby se v tom nikdo nevyznal...ták, bezva, to bude stačit....a nyní vězte, že celý kinosál se bude za břicho popadat....hold Češi =/ ()

blackrain odpad!

Jedno se Bystroňovi musí nechat. Pokusil se být originální. Ale být originální za každou cenu je strašně škodlivé. Bohužel, pod jeho režijní taktovkou vznikl šílený propletence čehosi, co mělo být zařazeno mezi komedie obasahjící velkou dávku černého humoru. Můj mozek zaznamenal pár takových vtipů, které ale byly velmi nevalné kvality. Takže mi z toho vychází naprosto zbytečný výblitek a reklama na smíchovský klub Big Sister. ()

Damiel

Jsem v těžkých rozpacích... :-) Záměr točit něco jiného než "televizí střižené lehké náměty" chválním, ale... Ale nazývat tohle českou Pulp Piction? Chudák Quentin Tarantino... ()

Kosmik

Bystroň se od své slabé prvotinky "Kabriolet" postupně zlepšuje. "Po hlavě..." není sice nejvyzrálejší, režisér má problémy s tempem příběhu a občas mu děj přetéká dle mého názoru až zbytečnými postavami, ale v globálu musím konstatovat, že jde o velmi zajímavý počin v českém filmu a hlavně originální. Žádné kopírování amerických předloh za každou cenu. A malá etuda Jirky Mádla s Veronikou Žilkovou u televize při sledování hororu je pak malou a úžasnou třešinkou, která již zcela dosáhla Tarantinovských rozměrů. ()

maverick10

O cem to vlastne bylo????? Ceska variace na Pulp fiction nebo podfu(c)k?? Snaha priblizit se svym americkym resp. britskym kolegum tady jaksi nestaci... Radoby drsne a silacke reci tu pusobi dosti trapne. Jediny kdo by se do americke verze hodil byla tak Jitka Jezkova a Petr Jakl. U me jedna hvezdicka za Jitku Jezkovou ()

cariada

Pulp Fiction po česku i tak by se to dalo říct. Jenže celý je to poněkud divný z pohledu několika lidí jedna situace ,která se opakuje. To je asi jediný v čem jsem se vyznal. Pak už to byla slátanina o ničem samá vražda střelba mafiáni,prostě se v tom člověk ztrácí a neví o co vlastně jde. Na český film tam bylo moc mtrvých. Pak sex 13náctileté a 14letého a jak jinak to skončí než ,že je v tom. taky poněkud bizardní. Celý snímek se odehrává v noci či někdy v podvečer a je to snímaný nák moc tmavě,což jenom stěžuje orientaci a působí chaoticky. Tohle se prostě nepovedlo. ps:komedie to opravdu není ,nebylo čemu se smát. ()

Phos4rus

Teda, musim rici, ze jsem na tento film sel s velkymi rozpaky. Znate to, cesky film, ktery novinari nazvali ceske pulp fiction. Co od toho mam cekat. Vysledny pocit z filmu byl vyborny. Mam rad takove typy filmu, kde na konci vse do sebe sedne(Cival se asi nevydrzel divat do konce..) a najednou vse dostava jeste lepsi smrc. Spousta skvelych hlasek, dost humoru a velka nadsazka ceskych pomeru, ktere si malokdo z cechu dokaze priznat. Co bych vsak videl jako hlavni plus je hudba. Uz hodne dlouho me u ceskeho filmu nezaujala hudba, na te si dal Bystron zalezet jiz v Cabrioletu, a zde vse jiz vygradoval..Stejne tak strih a ruzne hracickovani s vice zabery v jednom zaberu, to je rozhodne plus. Ac ma film par veci na vytknuti(ano, ty zacatky epizod jsou opravdu hodne divne.).v celkovem hodnoceni na me pusobil velmi dobre. Spis Vam doporucuji si snimek shlidnout a pak tez ohodnotiti, protoze za to shlednuti to rozhodne stoji,protoze to je opravdu odlisny snimek od vsech tech ceskych patosu. Pribeh - *** Hudba - ***** vysledna **** komentar ke komentarum> Takze, kdyz si jiz ctu komentare, musim, bohuzel, konstatovat, ze me prilis neprekvapili. Ceska predpojatost proti ceskym filmum je proste znama. Zvlaste jako kdyz nekdo neco nevidel a jiz hodnoti(viz Damiel), zvlaste kdyz nekdo neco nekde slysel (Cival - hned nekolik blbosti - 1.) Bystroň netočil post coitum - byl pouze scenarista, zadruhe, autori si nedali privlastek ceske pulp fiction(myslim, ze toto vymyslel nas milovany bulvar..) ()

janajane

Když si tady čtu ty komentáře, musím se usmívat. Tolik vytočených "kritiků" a tolik nadšených konzumentů. Samozřejmě název svádí k tomu být vtipným a pohrát si se slovem prdel... Ale to jen potvrzuje, že film odhaluje, jaká jsme prasata. Prostě tady se nesmí točit filmy, které by někoho urazily, naštvaly nebo provokovaly. Takže pozor, panové režiséři, točte dál své české, nehořlavé inscenace, jinak si vás podáme a zadupeme. Mimochodem - opravdu mě baví připomínky o nereálnosti postav a děje. To, že něco neznáte, neznamená, že to neexistuje. Takže jsem zvědavá na další české filmy - plné laskavého humoru a normalizačních námětů a režisér Bystroň by si měl rychle zabalit kufry a odsud co nejdříve vypadnout. Čtyři hvězdičky za vzpouru. ()

NiWi

Na tohle se mě nikdo nikdy neptejte, protože nejsem připraven tento film obhajovat před nikým a nikdy. Guilty pleasure ve své nejryzejší podobě. ()

Radiq odpad!

Co to kurva mělo být? Aha, českej film! Na tom bylo strašný snad úplně všechno. Cha, ta angličtina, cha! Co ty prostřihy s budoucím dějem? Co ta tepelná hudba (zněla jak od Dalibora Jandy, ale byl to Bende, já mu dám, co se do něj vende)? Ta kamera, ty příběhy! Nechápu, komu byl tento film vlastně určen. Děckám ne, protože cenzoři by nedovolili mladejm slyšet tolik sprostejch slov. Dospělej se nad tím musí poblejt. Že by pro puberťáky? No blbí jsou na to dost. Nebyla to komedie, nebylo to nic. Byla to ta největší sračka, co jsem za poslední rok, možná desetiletí, viděl. A bacha - můj názor nesouvisí s předpojatostí k českejm filmům. Je to prostě sračka už tak obecně, mezinárodně. ()