Otec, pan Vohnout, je doma považován za idiota a bačkoru. Venku je ale zabiják, který střílí gangstery, aniž by o tom rodina měla nejmenší tušení... Příběh tvoří tři linie vyprávění, které se vzájemně doplňují, prolínají a končí o Štědrovečerní večeři. Tato provokativní komedie je určená nejen příznivcům černého humoru. Do všech rolí byli obsazeni skvělí herci, jako například Ondřej Vetchý (Babí léto, Duše jako kaviár, Prachy dělaj člověka), Veronika Žilková (Otesánek, Milenci a vrazi, Anděl Páně), Jiří Mádl (Snowboarďáci, Rafťáci, Jak se krotí krokodýli, Ro(c)k podvraťáků), Nella Boudová (Bylo nás pět, Kolja, Doblba!), Jitka Ježková (Báječná léta pod psa, Početí mého mladšího bratra, Andělská tvář)... (oficiální text distributora)

farmnf

Kterej vůl do týhle sračky vrazil peníze? Jediné snad, co by se dalo nevytknout tomuto blábolu je kamera a střih, docela originální a rychlé. Jinak děs! Nelu Boudovou miluju od chvíle co se objevila na plátně, teď tedy váhám, asi to bude taky kráva, když se propůjčila k tomuhle. Kroutím hlavou a ptám se " Kam kráčíš naše kinematografie?". Odpověď je v názvu téhle pitomosti: "Do prdele, vážený diváku a to po hlavě" ()

Mrkvič

Po letech jsem si to omylem pustil znovu. Samozřejmě jsem to nedokázal celé dokoukat. Jde o příšernou slátaninu, ale občas to své kouzlo má. Na ženské se dá koukat a pár scénám stylizace sedne. Možná škoda, že Bystroň nedal vzniknout dalšímu vymazlenějšímu a dražšímu bráškovi, kde by bylo lepší i mužské herecké obsazení. ()

Jizni Tlapa

Tahle podhodnocená záležitost má svůj specifický styl, který,dle zdejšího hodnocení, nemusí být vždy padnoucí a pochopen všemi. Možná právě v tom tkví originalita téhle gangsta parodie, pyšnící se zajímavým obsazením, dokonale povedeným scénářem a hlavně perfektním soundtrackem,který je na české scéně pro mně jedním z vůbec nejlepších... "tak dobrou leštiklády" ()

gjjm

Vidím, že si všichni po nocích přivydělávají jako nájemní vrazi...měl bych to taky zkusit. Takže. Hm. Chm. Ehm. Na některé žánry Češi prostě nemají. Z příliš ambiciózního tématu a touhy po tomu odpovídajícímu úspěchu nutně musí vzniknout blbost. Na druhou stranu, tahle černá komedie by mohla dopadnout mnohem hůř. Vtipná není, úplně blbá taky ne. Na českou kinematografii tři hvězdy, na světovou jedna, průměr dvě. ()

rtybebi

Původně bych dala tři hvězdy, ale když jsem si četla komentář gogose a jeho hodnocení v němž přiznává, že film neviděl, tak je pětka na místě. Přinejmenším za to, jak dokáže jeden film někoho vytočit tak, až se svlíkne do naha. ()

Master19

Zdá se, že kontroverznost tohoto filmu je jeho největší devizou. Řadím se ke skupině diváků, která tento snímek s ničím nesrovnává a nehledá tam, co tam není. Čeští herci mi také nevadí a dějové linie jsem unesl. Navíc jsou tu klady! Jedním je hudba (ke konci je to trošku kolovrátek, ale dá se), dalším vizuální a střihové zpracování a nakonec i celkové vyznění. Vypadá to jako sen: každá postava je posunuta za hranice "normálu", aby byly akcentovány jednotlivé pocity a prožitky. Samozřejmě, že to je všechno nereálné, až hloupé, ale já si to řádně užil. ()

liuk

Už dlouho mě při sledování filmu nenapadalo takové množství mnou viděných filmů, seriálů a dokonce i počítačových her. A ne, nebylo to z důvodu nějakých povedených narážek, ale protože Bystroň má opravdu originální nápady, které se nebojí ukrást do posledního detailu a trošku znalejšího diváka jen popudit. K tomu si přihoďte vesměs strašně nezáživnou stať celého filmu, na úvod i závěr se ale koukat docela dá. A z celého dost poslepovaného příběhu mám dojem, že kdyby ho někdo sledoval pozorněji, tak tam mnoho věcí časově opravdu nesedne. No a ty epileptické začátky kapitol měly znamenat co? 1,5* Btw, mýlím se nebo to opravdu byl první český film s bullet-timem? Ach jo :) ()

Guzo

Další z filmů, kdy bych nejraději hodnotil jeho jednotlivé části každou zvlášť. Tady to alespoň slovně rozdělím na dvě poloviny. Ta první se tváří jako s ohromnou nadsázkou (kluci předělávají a prodávají zbraně?) natočená komedie, ale o to víc vtipná i díky tomu, že autoři tu nadsázku použžili záměrně. Jirka Mádl není zrovna jeden z mých nejoblíbenějších herců, ale je pravda, že ačkoliv tu má velmi málo prostoru, dokázal ho naprosto bezchybně využít a zahrál skvěle postavu pošuka. Druhá polovina filmu je pak o dost slabší - rozvíjen je příběh otce rodiny, ale nemá moc hlavu ani patu. Sice do sebe scény již viděné zapadnou, ale celkově to vůbec nefnguje, bohužel. Musím ale zmínit i hudbu, která se tu dost povedla, tuším, že hlavní píseň nazpíval Petr Bende a nemusí se za nic stydět. Jinak malá poznámka k plakátu: páni Vetchý s Jáklem tu zase tolik prostoru nedostali.. ()

Koryntos odpad!

Jestli byl tenhle film myšlen vážně, tak se svět opravdu zbláznil. Všechny jeho verze, bych přivázala k frisbee a snažila se ho odhodit někam do divočiny, kde už ho nikdy nikdo nenajde. ()

ghatos

První třetina je na 3*, což je nečekané (úchylná legrace), jenže o to větší sešup přichází záhy. Humor se ztratí a zůstane pouze česká bizarnost. 38%. ()

Jello Biafra

Keď som túto slátaninu pozeral prvýraz, tuším že na podzim roku 2007 ked sa objavila na DVD tak sa mi to celkom páčilo aj hlášky mi prišli v tipné. Ale s odstupom času sa na to pozerám inak. Je to brak typu "Nahota na prodej" bez nápadov a preplnený k prasknutiu trapnými fórkami na hranici vkusu. ()

venca163

Podle mě to rozhodně takovej propadák neni. Z mýho pohledu si film na nic než legraci nehraje a proto u mě tak nějak obstál. Jasně, má to nějaký ty chybky, třeba místy trochu blbej scénář, kterej se snaží šokovat za každou cenu (nikdo neni normální) až to člověka začne trochu rozčilovat, nebo klasickej neduh českýho filmu = katastrofální zvuk. Mimo to jsem se ale hodně zasmál u spousty scén, hlavně na začátku a konci. Další plus vidim v tom, že film je dost originální a aspoň přináší něco novýho. Akorát tu mrchu (těhotnou) bych nejradši nechal oddělat, to bych možná přidal ještě jednu hvězdu navíc. =) P.S. Jestli si přečtete druhou větu pana debila distributora, máte celej film zkaženej. Já to naštěstí udělal až teď. (65%) ()

Tjaden

Bohužel tohle se moc nepovedlo. Jde vidět, že tvůrci neměli zřejmě ani prostředky ani dostatek talentu, aby se jim podařilo alespoň zdánlivě napodobit Pulp Fiction a jiné obdobné filmy. Za těch pár dobrých momentů si však * zaslouží. ()

Wimy odpad!

Když jsem na to šel do kina, šel jsem s tím, že to zní "drsně" americky. Po 5ti minutách sem zjistil, že to drsný není a americký taky ne. Větší srač** jsem v kině neviděl! ()

klukluka

Kdysi jsem tomu dal 3 pecky. Vůbec si neumím vysvětlit, jak se to mohlo stát. Marcel Bystroň si tím vykopal režisérský hrobeček, později si už téměř neškrtnul. Absolutně se tomu nedivím. ()

joshula

Velmi zajímavé překvapení. Největší potíž je v tom, že jsem nenašel žádnou pořádnou komediální scénu. Celý příběh se ztrácí ve scénáři a snaze herců něco předvést. Hvězdičku si zaslouží snad jen dobře mixovaná hudba a dobrý střih. ()