Závan smrti

Wind Chill

Thriller / Mysteriózní / Horor / Drama

USA, 2007, 87 min

• J*A*S*M

Příběh se hodinu plazí hlemýždím tempem ku předu, aby následně přišlo nic moc vysvětlující finále. Ztráta času, poslouží pouze těm, kteří chtějí rychle usnout.(17.11.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $36,804Tržby Celosvetovo $285,060(16.5.2010)

Ne tak špatný film, jak se na první pohled zdá ..(21.5.2008)

// Production Companies: Blueprint Pictures //(12.5.2011)

No jestli jsem to chtěl pochopit jak jsem chtěl a snad to tak i mohlo být myšleno, tak celá ta noční duchařská historka byla jen snová vize po havárii a s ní spojených peripetiích pomalu umrzající dívky, ze které ji milý mrtvý chlapec (tedy jeho dobrý duch, protože on to myslel dobře a ona byla hysterka, že...) ráno probudil a vyvedl k záchraně. A jestli to tak myšleno nebylo a pochopil jsem to špatně, tak ubírám jednu hvězdu, protože jinak to byl zase jen takový plytký duchařský horůrek se spoustou dějově zbytečných či nelogických momentů, u kterého se želduchu formou ni obsahem holt není moc čeho bát... . . . Jo - a jestli teda tu noc mělo být - dle hlášení v rádiu - pětatřicet pod nulou, tak sakryš se těm živým aspoň trochu víc mohlo pářit od huby, že... (?) Hm... - - - - - (Poprvé viděno 11.3.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 1381., komentář zde jako stošestý - 11.3.2013)(11.3.2013)

• Shit

Slaboučká duchařina bez pointy a bez atmosféry, která dokáže horko těžko vytvořit nějakou strašidelnější scénu asi jen 2x za celej film a to ještě nic moc. Nuda(30.4.2008)

• choze

Průměrná komorní videoduchařinka a la HNĚV DUŠÍ. I Jacobs se opírá o pěknou kameru pomáhající si studenými filtry a dobrou atmosféru a navíc tu má herce, na které se dobře kouká a dokonce trochu romantiky, k níž námět o dvou rozdílných uvíznuvších lidech svádí. Jenže napětí buduje samými provařenými postupy a jakmile ukáže mrtvé, jde to do háje, nemluvě o tom, že pointa nijak nepřekvapí. A těch 113 minut (nevím, kde se tu vzalo 87) je opravdu hodně.(29.11.2007)

Atmosféra je perfektní, mrazivé prostředí se dostane pod kůži. Bohužel autoři scénáře se s příběhem moc nenamáhali, takže to vypadá jakoby šlo o první nástřel, ktarý se pak rychle natočil. Tím pádem filmu dost chybí gradování napětí, vývoj vztahu mezi ústřední dvojicí by taky zasloužil trochu víc práce. Přišlo mi zkrátka, že nechybělo tak moc, aby byl film mnohem lepší. Pochvalu naopak zasluhují oba herci, kteří asi vytáhli z partu maximum a získali si moje sympatie. Díky tomu jsem si přál happy end alespoň co se jich týče. Zřejmě jsem romantičtější, než jsem si myslel... :)(3.10.2009)

Čímsi to připomíná Gothiku, ale zdá se mi to lepší, protože je to míň skutečné a víc snivé. Je to lepší než obyčejný horor, protože se to tváří, že je to ingeligentní. Ale jen trošku. Tedy aspoň to všechno nevyslepičí, ale nechá nás dumat nad jádrem chrousta. A má to docela solidní soundtrack.(13.12.2008)

Wind Chill jsem již dlouho měla na seznamu hororů, které chci zhlédnout. Nejspíš jsem se na něj ale nedívala v té správné náladě. Protože jsem byla po*raná strachy:) Takže je to vlastně asi dobře, že? Ať už se jedná o film, jehož příběh je vystavěn dle té nejobehranější šablony s tradičními postupy i klišé, či vysoce kvalitní horor s originálním nápadem, jakmile se něco odehrává v noci uprostřed opuštěných lesů, někdo sedí v noci uprostřed lesů v autě, či se sám vydává do lesa, jsem prostě po*raná strachy. Takže myslím, že tímto Wind Chill splnil svůj účel:)(1.6.2013)

• Gilmour93

Vánoce, vánoce přicházejí, zemřete přátelé… Kombinace Dead End a Silent Hill, v níž popel nahrazují sněhové vločky. Jinak v podstatě jen lehce mrazivé čekaní na to, proč rozmašírovanému černochovi leze z pusy úhoř a jak fikaná bude pointa. Nutno dodat, že z ani jedné věci se autorům nepodařilo vybruslit se ctí a závěr je už jen tahání nohou z medu.. Je mi líto, ale účinnější závan smrti jsem zažil včera v tom vedru na městských toaletách..(20.6.2013)

• Darren

I těch 87 minut bylo na tuhle duchařskou báchorku příliš. Něco málo atmosféry v tom díky lesní izolaci a zimnímu prostředí bylo, ale až na přibližně jeden výraznější hororový moment se to vleklo a spíš uspávalo.(22.8.2014)

Yup, slabé to bylo. Průměrné slabé. Na tři hvězdy tomu pomáhají oba solidně hrající herci (potěšující přítomnost Emily Blunt), studenej punc opuštěný zasněžený silnice a zimy, nepříjemnej pocit odtržení od civilizace a občasný závany atmosféry a tajemna. Samotný duchové mi přišli nevyužitý, vlastně tam ani moc nebyli, až na toho kněze, ten byl celkem dobrej. Narazit na dobrou duchařinu je nějak čím dál těžší, ach jo...(5.3.2012)

• castor

.. spíš Závan neschopnosti a zoufalství!! Mrazivá atmosféra se chce dostat pod kůži, ale z té půl druhé hodiny se jí to podaří opravdu jen na pár minutek. Ve finále takový nevzrušivý hněv duší, který si pomáhá studenými filtry a škodí napětím, které prostě nefunguje. Herci rozhodně nejsou špatní (Emily Blunt je sexy i zabalená v roláku na prostoru dva krát dva metry), ale v téhle podprůměrné duchařině je to asi jedno, kdo sedí za volantem/před kamerou!!(12.6.2012)

Vynikajúco budovanú hororovú atmosféru, vystrieda sklamanie keď príbeh ku koncu začne prešľapovať na jednom mieste a hlavne žiadna pointa ktorá by zjavovanie duchov vysvetlila.(5.12.2007)

• Xmilden

Zajímavý a přece jen dost krutý horůrek. No někde uvíznout v pořádné zimě v liduprázdné krajině a čekat na záhranu nebo na smrt? To je opravdové peklo. Navíc se kolem dějí velmi zvláštní a děsivé věci. Brrr.(23.3.2009)

• LiVentura

Úplně blbé to nebylo, ale..(11.11.2012)

• Smok

Toto že bol závan smrti? Pche, to asi Gregory nikdy nebol na chlapčenskej šatni po hodine telesnej výchovy, keď sa všetci vyzujú z tenisiek. To je závan smrti.(8.11.2009)

Slabšie 3*. Je to taký netypický nízkorozpočtový film. Nízkorozpočtáky majú väčšinou jednoduchý dej, čo tento film má, ale ku koncu sa hrozne zamotáva a ani samotný režisér netuší čo vlastne chcel povedať a film ukončil len tak, bez akéhokoľvek vysvetlenia. Škoda toho konca mohol to byt slušný priemerný hororík. O atmosféru nebolo núdzi a počas celého filmu sme boli v napätí čo a keby sa niečo stane. Ja som o filme nevedel ani prd pred pozeraním a bol som zvedaví kto sa vykluje ako záporák, či divný šofér, alebo niečo z vonku. Z filmu mám dobrá pocit a nie som sklamaný z toho čo som pozeral i keď nijak extra nadšený nie som. Určite film na jedno pozretie. Hodnotenie cca 4,5-5/10=3*(slabšie).(22.11.2007)

• juta

Co pohřbívá především je velmi dlouhá předehra, kde se nic neděje, dialogy jsou nudné a atmosféra je ta tam. Ani při objevování "duchů" se nic nezlepší. Ze všeho čiší amatérismus a místo toho, aby se člověk bál, tak se nudí a to je špatně. Nejdříve by se měl udělat pořádný scénář, nedělat nic ve spěchu a až poté točit film, i když ani to není v mnohých případech záruka kvality. (7.8.13 cz/ntb)(7.8.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8