Dva přátelé a nájemní strážci pořádku se ocitnou v městečku, kterému vládne nelítostný rančer. Jejich práce se zkomplikuje příjezdem mladé vdovy. (Filmbox)

Olík

To, že se Ed Harris kromě se hlavního hereckého partu zhostil také režie, scénáře a produkce je činem hodným uznání. Bohužel si tímto rádoby westernem své jméno spíš pošpinil!!!! Tohle bych čekal od televizního filmu, ale od díla, které se tváří, že přistupuje k žánru vážně mi to přijde jako výsměch. Pominuli stokrát použité schéma šerif versus padouch (co už jiného chcete vymyslet), tak vykreslení jednotlivých postav a jejich charakteristika plus téměř dvě hodiny ničeho dělá z Appallosy parodii na divoký západ. ()

Ukubumbahoo

V porovnání s ostatními westerny mi zde, něco chybí. Chybí mi asi ta "kaubojská" šťáva, díky které bych se chtěl ztotožnit s hlavními hrdiny a být jako oni. Tvrdí jsou sice oba dost, ale celkově působí hrozně chladně, ostatně jako celý film. Western pro mě dělají i přestřelky a atmosféra právě kolem nich, ale emocionálně zde prožívám u snídaně obou borců, to samé jako u předzávěrečné přestřelky. A to je asi špatně. Nicméně ničeho nelituji, je to stále vcelku koukatelný snímek. ()

hororwatch

Tak tenhle film měl dva hlavní problémy, které ho staví dle mého mimo nadprůměr. A to hlavně scénář u kterého jsem měl pocit, že bych i já sesmolil záživnější kovbojsku s lepší zápletkou a na to navazuje hned druhý problém a to byla režie. Ono to je těžký si napsat nezáživnej scénář a pak v něm hledat něco, co by se dalo pořádně sfilmovat. Dobře tak když už teda v tomhle kousku mělo jít ani ne tak o samotné střílení ale o nějakou myšlenku, tak alespoň ta myšlenka měla být vyjádřena záživnějším stylem a ne že film nemá žádnou pořádnou ani akční scénu a ani tu komornou s překvapivým převratem. Navíc dle mého tenhle film ani tu myšlenku nemá, je jen plný blábolů, které bych stavil na úroveň naší české ,,telenovely'' Ulice. Sice mě první třetina filmu docela i bavila, protože celá její atmosféra a její scény byly odlehčeny hudbou , která tomu ubírala na vážnosti a přidávala na vtipu, což mě osobně vyhovovalo a vlastně kdyby se film ve zbylých dvou třetinách nepokoušel o vážnost vyšlo by to mnohem lépe, protože skutečně takhle nezáživnou zápletku s nudnym koncem který nic neřeší jsem nečekal. Přijde mi, že tenhle film se svým vzevřením snaží trochu napodobit Eastwoodův počin Nesmiřitelní, alespoň tím náznakem přátelství, ale vůbec se mu to nedaří. Kdyby tento film nevznikl nic by se nestalo. ()

Wolvie

Sice jen pozvolna ubíhající,ale nesmírně atmosférický a brilantně zahraný western.Takové filmy se už dnes moc netočí,o to více bychom za něj měli být edu Harrisovi vděční. ()

hazaba

Na to, jak luxusní je obsazení, je film ve své podstatě nudný a člověk si na něj za týden ani nevzpomene. Málo akce, hodně řečí, nic moc atmosféra. Škoda. Ale musím přiznat, že vtípky v podobě přeříkávání se byly dobré :-) ()

tammsin

Příklad filmu, který hvězdné obsazení zvedá z prachu plání divokého Západu, ale zcela zachránit snímek už beztak nedokáže. Prostinké dialogy a tu a tam děj, kterým prochází vrcholně nepříjemná postava Renée Zellweger, jejíž herecké umění jindy nanejvýš ctím, ale zde ji prostě nemůžu vystát. A poučení závěrem - western bez přestřelek, nemá-li k tomu dobré dialogy, nezachrání ani Viggo s brokovnicí. ()

Hapretor

Nuda. A to tam hrají tak dobří herci. Do správného westernu to má dost daleko. Edu Harrisovi v režisérství ujel dostavník. ()

Raziel_cz

Film, který z šedi nevytáhne charismatický Ed Harris, ani úchylný účel Vigga Mortensena. Hrdinové jsou sice drsnější než šmirglpapír a akce je pěkná, ale většinu času se tu neděje lautr nic. Škoda slabého scénáře plného nicneříkajících dialogů, jež nijak neposunují příběh. Obsazení a režie ale pěkné. ()

burton

Tenhle western má pro mě zvláštní přísvit. Tak za prvé: miluju Eda. Za druhé: Viggo je super. Za třetí: Renée je vážně skvělá, pipi největší ever tady. Zvláštní snové kamerovací světlo , nečekaná nálož super hereckých hvězd a jejich dokonalé filosofování mezi nepříliš četnými přestřelkami mě okouzlilo. Komorní western. A teď bojler!!! takže zavřete oči: kterej chlap dneska by pro svého přítele nezištně zabil? No? Kterej.? A neptejte se mě, koho. To už by vážně byl ten bojler největší. Podívejte se a uvidíte. ()

Blaogranas

No jsem stejně zklamaný jako většina, kteří se na film těšili a pak procitli. Žánrově je to dost slabé a až na pár přestřelek a okamžiků, film zapadá do šedi. Jeremy Irons dostává podle mě málo prostoru, Ed Harris je celkem nudnej a Viggo, jenž mi přijde jako nejlepší postava, je jen jeho ocasem. Nejhorší je ale role Renee Zellweger, která se řídí heslem 'První tele stádo vede' a leze do prdele každýmu, kdo je podle ní zrovna na výsluní. Dejme tomu, takových 50%. ()

saltonsea?

Skvělé herecké výkony, vynikající hudba, nádherné westernové prostředí a dobrý scénář. Pro ty kdo oblibují western povinost. ()

darkreider

Nebudem sa brániť štyrom hviezdam. Harris je drsný do morku kosti(našil si to na seba pekne, len čo je pravda), Zellweger je, ako píše Nemi, "na pěst" a Mortensen vyzerá ako blbec(sorry, ale ohol sa). Tak, či onak je to veľmi chlapácke a každý sa snaží byť "počertech" cool. A darí sa. Rýchle prestrelky(5 výstrelov a je hotovo) mi vôbec nevadili, skôr naopak. Aspoň som konečne mal pocit, že sú to ľudia a nie nezničiteľný hrdinovia. Rozhodne stojí za videnie, už len pre tie tvrďácke keci(prvá konfrontácia Irons - Harris ... dokonalé), ktoré tam strúhajú od začiatku do konca. Negatívum je nehorázna dĺžka, ktorá je obludne cítiť, keďže dej vykračuje vychádzkovým tempom. Ale aj tak fajn film. Nie úplne rock solid, ale predsa 4*. ()

dakarin

Rádoby western? ne ne ne, to ne ... až příliš umělé, až příliš přeslazené, až moc nevěrohodné ... ušité na míru čistě "technicky". Dvojka spravedlivých a proklatě rychlých drsňáků by jinak mohla rozehrát dobrou partičku ;-) ()

sarkareifova

I když se ve westernech nijak zvlášť nevyžívám, tak tenhle zbožňuju. Nemůžu ale dát plný počet. Osobně si myslim, že děj se nechal zpracovat líp. Trocha akčnosti by ničemu neublížila. Taky jsem chtěla vidět Vigga v jiné roli než Aragorna v Pánu prstenů. Renée si střihla prvotřídní běhnu, která ničí kamarádství až za hrob. ()

deepspace101

Western ve vybledlých barvách, který nejlépe vystihuje přívlastek nefunkční a který je nejnapínavější, když šerif hledá správné slovo. Ed Harris měl režii přenechat někomu, kdo se na ni bude plně soustředit, kdo bude pořádně vést herce a dodá filmu osobitost. U scénáře bych si tipla, že ho vyplodil pistolník, co neumí číst, protože dialogy jsou jalové a působí neohrabaně, že stěží rozeznám úmyslný vtípek od natvrdlosti postavy. Když se sejde víc charakterů najednou, jako by si neměly co říct a mělo následovat trapné ticho – což by nakonec snímku prospělo; u Leoneho na sebe s úspěchem vydrželi mlčky zírat klidně deset minut. Ale kdepak, v Appaloose se neživotné ticho přeneslo jen do stopy zaznamenávající ruchy okolí, životně důležitých vět o kafi ušetřeni nejsme. Arcilotr Bragg má být vyprofilován jediným zabitím šerifa, kterého neznám a je mi ukradený, a to ho hraje Jeremy Irons! Mít tak kvalitní herecký materiál – a trestuhodně ho nevyužít! Za Renée Zellweger s odulým, zarudlým obličejem bych neobětovala ani zlámanou grešli, ale proti gustu žádný dišputát. A Jeff Beal se svou hudbou mimořádně netrefil ani do příslušného žánru, natož do tohohle filmu. Bravo, mistře. ()

rukay

"Mr. Bragg ain't gonna like that you hit me." - "I don't guess you like it all that much yourself, Dean" aneb Ed Herris a Viggo Mortensen jako ti nejdrsnější z borečků na tomhle dvorečku. Pokud Vám nic neříká westernová atmosféra, rychlé - neboli krásně realistické - přestřelky, a dialogy jako: "You calling Virgil crazy?" - "Yes. No. Uh..." - "You think a man makes a living as a gun hand isn't crazy?" či "You as good as Virgil with a gun?" - "I never seen anybody as good as Virgil" - "But you ain't saying you ain't as good." Vás také nedostanou do kolen, pak Appaloosa není pro Vás. Já mám westerny rád, herecky i režisérsky to bylo špičkové, hudba sice slabší, ale i tak sázím 5***** a s čistým svědomím mohu film doporučit. ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty