Interview

• USA Interview (více)

Hlavními hrdiny briskního konverzačního dramatu, které v roce 2007 režisérsky vysekla herecká hvězda amerického nezávislého filmu Steve Buscemi, jsou dva lidé, kteří by k sobě za normálních okolností pravděpodobně nikdy nenašli cestu. On je zatrpklý ostřílený novinář, který už si všechny kariérní vrcholy prožil, a proto nyní musí psát podřadné články o ještě podřadnějších tématech a lidech. Ona je pak mladá, půvabná a obletovaná televizní hvězdička, která sice nic nedokázala, ale i tak se může vyhřívat pod paprsky slávy. A společně mají udělat rozhovor. Jejich vztah je tedy čistě pracovní. Jenže pak se mezi ně vkradou emoce, které původně rutinní džob kardinálně promění ve slovní zápas o nadvládu a vítězství v povrchním osobním klání, kde jde místo cti spíš jen o hrdost a uraženou pýchu. A čím více během večera napětí eskaluje, tím více si obě strany začínají uvědomovat, jak slepě jeden o druhém doposud přemýšleli. V remakeu slavného nizozemského dramatu z roku 2003 Interview podle van Gogha, mimochodem též uváděného na kanále Cinemax, excelují Steve Buscemi a stále nadějnější hollywoodská star Sienna Millerová. (oficiální text distributora)

MarkHoppus

Steve Buscemi si sám zrežíroval film, ve kterém hraje prakticky jen on a Sienna Miller. Scénář je opravdu brilantní a film je celkově poměrně unikát ve filmovém světě. ()

RobbieM@N

Interview by podle všech předpokladů mělo stát na dobrých dialozích, jenže ty samy o sobě šustí papírem a jsou utahané (hlavně zpočátku), nudné. Scénář působí vypočítavým dojmem a v důsledku je Interview děsivě povrchní a nelogické. Charakter Stevea Buscemiho je ostřílený novinář, o-politice-píšící a jeho intelektuální úroveň by přece nedovolila, aby byl takový ňouma na plátně, jeho pojetí role mi film opravdu zkazilo. ()

huzgi

Postavit film na dvou hercích a utáhnout ho je docela kumšt. Buscemiho Interview není vrcholem filmařského umění, ale velmi poctivý a zdařilý pokus o Film - Dialog. ()

V.N.

Režisér a hlavní hrdina tohoto konverzačního a odlehčeného dramatu Steve Buscemi, je tradičně velice dobrý jako herec ale i jako postava která vše řídí, a zasahuje i do scénáře. Sienna Miller je pro mou nanicovatost velice příjemným hereckým překvapením, a projev obou hlavních protagonistů příběhu jsem si opravdu užíval v pravém slova smyslu. Zajímavý námět,dobrý scénář a kamera typu "amatérský rukotřas",skvěle podtrhující atmosféru fimu mě utrvrzují v tom, že jsem tuhle konkrétní necelou hodinu a půl nejspíš nemohl strávit lépe. ()

transbeskyd

Skvělý Buscemi coby starý novinářský vlk, kterého nakonec nachytá profláklá "béčková" herečka s nevalnou pověstí.Holt blondýny nelze podceňovat hlavně ty protřelé bulvárem..Má to vývoj, má to myšlenku a není to ani dlouhé ani hloupé žvanění. Srovnat s originálem nemohu, protože jsem ho neviděl.Tohle ale hodnotím chvalitebně.PS: Třeba se dočkáme i českého remaku: Jak by asi vypadalo takové interview po česku třeba mezi takovým Václavem Moravcem a vyšpulenou Agátou Hanychovou?:)) ()

S_t_e_a_d_y

Přesto, že má Interview sem tam nějaké nedostatky, filmu, který vám poskytne takovouto masáž nervové soustavy, to snadno odpustíte. ()

AlexUnited

Tak v podstate kvalitne natočené, dobré herecké výkony, ale... na mňa až príliš ukecaný film, dialógy boli dosť blbé aj napriek tomu že sa tvárili ako hlboko filozofické a tá ženská maximálne nesympatická. Ale nenudil som sa čo je podstatné. ()

drtickaa

Obaja sú famózni a konverzácia je strhujúca, lenže... kvôli záveru celý dej nakoniec vyznieva akosi plocho. Oceňujem ale množstvo odkazov na originál. 65% ()

subic

Až neuvěřitelně skvělý Steve Buscemi a celou dobu podceňovaná smažka Sienna Miller, která nakonec taky dost překvapí. 75% ()

kubilov

Steve Buscemi se během let stal už takovým fenoménem, minimálně tedy ve vodách nezávislého filmu a v očích zainteresovaných filmových fajnšmekrů. V Interview si podruhé vyzkoušel kombinaci herec v hlavní roli - režisér, a nutno podotknout, že se mu to tedy opravdu povedlo. Vynikající dialogové výměny během jedné dlouhé noci plné nesnášenlivosti, náklonnosti a nečekaných odhalení pouhých dvou lidí, kteří ačkoliv jsou naprosto diametrálně odlišní, tak místy přeci jen stejnou řeč najdou. Politický novinář, jenž se marně snaží napravit kariéru a život, zatímco musí dělat rozhovor s ženou, která ho ani v nejmenším nezajímá, protože je mladá, nevybouřená, nevyrovnaná a hraje v samejch kravinách. Sienna Miller Stevemu obdivuhodně sekunduje, i když Buscemi? Ten je jen jeden. ()

mrclTV

Pôvodne som si myslel, že ide o jeden z tých menej výrazných/podarených filmov o diskusnom krúžku nesúrodej dvojice pozostávajúcej z psychicky nevyrovnanej hĺúpučkej hereckej hviedzičky a racionálne poučujúceho otravu, pričom väčšinu času si sledujúci myslí, že o nič viac tu nejde, ale našťastie ku koncu sa to aspoň nachvíľu poriadne rozbehne. Niežeby bol zvyšok zlý, no v ostatných častiach filmu sa nájde iba niekoľko ďalších zaujímavých chvíľok a zvyšok je iba prázdna vata do počtu, čo sa týka hlavne prvej polovice. Bod plus - vo filme Interwiev je dobre vidieť, že kvalitné interview je vždy obojstranná záležitosť. ()

ozzman111

Priznám sa okamžite, originál som nevidel, Buscemiho milujem, New York tiež. Konverzačky sú úspešné alebo padajú na výkonoch hlavných protagonistov. Obaja sú perfektní, veľmi dobre napísané, štýlový Newyorský Loft. Všetko im uveríte, aby Vás na konci presvedčili o tom, že sú to predsa len kvalitný herci vlastných životov. Buscemi ako režisér prispel pár svojimi filmami do nekomerčnej americkej kinematografie a nebolo to vôbec márne. ()

Jack.Pott

Z 90 procent odpočinkový biják, na konci s brilantní pointou. Zpočátku jsou role rozděleny jasně: jednoduchá, namistrovaná celebritka z přiblblých seriálů versus válečný zpravodaj, který se zajímá o závažné problémy našeho světa. Teprve časem se ovšem ukáže, kdo je tu skutečně povrchní, pozérská kurvička... ()

sirrgulo

Konečně film ve kterém sem si naplno užil herectví Steva Buscemiho. Byl to právě on v hlavní roli, kvůli komu jsem byl na film už dlouho zvědav. I Sienna Miller hraje dobře a tak sem se dočkal zajímavého drama se skvělým scénářem. Vzájemné obelhávání hlavní dvojice bylo vynikající. ()

safe

Interview anebo nepodceňuj blondýnky (a reportéry) aneb jak opět zjišťuji, že hodnocení pěti hvězdami je příliš hrubé zrno. No...tak je fajn, že si dal Steve Buscemi v tomto dramatu tolik prostoru. A lze to tedy i označit za jakousi poctu van Goghovu dílu. Ale menší problém jsem spatřoval v tom, že bystřejší divák pointu odhalí mnohem dřív, než by se to asi Buscemimu (potažmo van Goghovi) líbilo. A potom kamera. Ne, že by byla špatná, ale těmhle komorním věcem jaksi víc sluší, když je kamera na stativu. Celkem slušný dialogy vynesly tento rozhovor na slabší 4*. ()

CrazymanM

Velmi povedená konverzačka,skvěle obsazená,jen na to člověk musí mít fakt chuť a čas.Mě to trvalo 14 let,než jsem si to pustil a nelituju! ()

david666

Nevím přesně co, ale něco mi tady prostě chybělo. Začátek v restauraci - OK, v bytě se mi zdá, že se určité situace nějak opakují (Buscemi x-krát "odchází", pak se zas "vrací"). Na druhou stranu je pravda, že mě herci skoro celou dobu bavili - utáhnout film ve dvou není sranda. Takže díky hereckým výkonům (Buscemi je snad dobrý vždy, Miller má taky podle mě před sebou nadějnou budoucnost, navíc je fakt pěkná:-)) a taky díky mé přítelkyni (které se film líbil víc než mi) dávám silnou ***. ()

padress

Ženy su ::::: ....no vy viete čo...a taka herečka...mno ešte lepšie. Je to celkom milé, treba si to pozrieť, aspoň uvidíte, že nielen novinári sú majstri v otrtkávaní... ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů