Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

• USA Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (více)

Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Nellie Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost - holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweeneyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne sprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá, a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě - ke škodě své i svého okolí... (oficiální text distributora)

Gig

Tim Burton vzal muzikál Stephena Sondheima, ořezal ho (vzal nosné písně a melodie), okořenil ho svým typickým výtvarným pojetím a vzal své herce - Johnyho a Helen. Nicméně divadelní zpracování je ještě lepší. Výborná je verze, kde postavu společnice Nellie brilantně ztvárnila Angela Lansbury (To je vražda, napsala). ()

ElFifo

Už by Burton mohl přijít s něčím neotřepaným. Sweeney Todd je hned od začátku okoukaný a čitelný jako olezlá knížka v knihovně a zpěv to teda rozhodně nezachrání. No asi je novou strategií na získání plešouna uspat porotu nebo jí zpěvem přinutit k sebevraždě..nejlépe břitvou. ()

gu-staff

Time Burtone, tví fanoušci ti rozumějí....Možná moje hodnocení ovlivňuje to, že mám Burtonovy filmy nakoukaný, a tudíž jsem čekal přesně to, co jsem nakonec dostal. Atmosféra, barvy, stylizace, duo Depp-Bonhemová Carterová, a v protikladu k tomu všemu křehké a veselé (místy neumětelské) popěvování. Prostě pro mně 100%. A navíc nesnášim Cohena, a tak jsem si při sledování jeho tragického (mua ha há) konce dost zalebedil....šedá a rudá, to jde k sobě...díky Time! ()

david666

Jelikož nejsem (až na výjimky-CHICAGO) přítel muzikálů tak bych film hodonotil za ***. Vzhledem k výtvarnému zpracování a k tomu, že Burton tady je dost krvavý tak dávám * navíc. Ústřední dvojice se k sobě opravdu hodí jak grafickým zpracováním tak povahově - přece jen mi ale připadá, že v pomyslném hereckém boji s H.B.Carter Depp trochu ztrácí. Začátek mi sice připadal trochu rozvleklý ale minimálně 2. polovina to vynahradila. ()

Sonick

Tady to je! Po očekávání měsíčním, přišel tento film do kin českých. Já se těšil jako kluk malej. Plný krve muzikál, s Johnnym, Helenou a Alanem pod taktovkou Burtona? Jasně, že půjdu! A teď za sebou to mám. Spokojen odcházím z kina. Hudba krásná byla, Johnny Johnny byl, adaptace podařila se, vtipnost a morbidnost dostatečná a příběh...Zkrátka: "Oni oholili jeho! Zato teď on oholil je!" Jednoznačně. Jen jakási absence charakterů většího přiblížení divákovi a motivů objasnění zde se vyskytla a tak nemožno dáti jest plný počet. ()

Tatrysyn

Johnny Depp příjemně překvapil zpěvem (no, mnohdy spíš recitací), Carter vrhá sladce šílený pohled a to prodchnuto Burtonovsky temnou a vykreslenou atmosférou londýna. A konec, trochu předvídatlený nicméně pěkný. How about a shave? ()

Makak

Na tenhle film jsem se těšil už velmi dlouho. kombinace Burton - Depp je příslibem skvělé podívané. Možná jsem se stejně jako spousta jiných lidí těšil příliš. Navozenou ponurou atmosféru Londýna 19. století výtečně doplnil Johnny Depp a Helena Bonham Carter. Tempo filmu se pekně zrychluje tak jak to mám rád a nakonec i té krve bylo tak akorát. Jediná škoda, že to byl muzikál a že Johny Depp neumí líp zpívat. Nevím jestli by nebylo lepší nazpívat jeho partie nějakým profesionálem. Speciální pochvalu pak mám pro Sachu Barona Cohena, jeho taliánský holič je opravdu luxusní. ()

funkyshit

V Burtonových předešlých filmech se stále více a více dostávala ke slovu hudba. Mrtvá nevěsta by se s přimhouřeným okem dala zařadit do škatulky muzikál. Ve Sweeney Toddovi šel Burton dokonce tak daleko, že mluvené slovo téměř neuslyšíte a písně jednoznačně dominují. Hudba Stephena Sondheima je zárukou kvality, o čemž jsem se přesvědčil na vlastní uši. Poslouchám soundtrack z filmu, který obsahuje spoustu chytlavých melodií, již dva dny v kuse a nemohu se od něj odtrhnout. Více zde: http://jaros.ezin.cz/item/sweeney-todd-dabelsky-muzikal ()

Lumíka

Stydím se, 2 hvězdičky pro tak úžasného režiséra, jakým je Tim Burton...Tentokrát se mu to ale fakt nepovedlo. Hromada jahodového sirupu nezachránila tu příšernou slátaninu, které někteří říkají děj, ta ''ponurost už mě taky začíná vadit. No, na Mrtvou nevěstu nebo na Karlíka to prostě nemá. ()

geedee

Johnny Depp neumí báječně zpívat, ale báječně hraje. Není to Burton, chybí tu pochmurně veselá hudba Dannyho Elfmana, ale jinak se na to báječně kouká. ()

Gwilwen

V temné atmosféře města nad Temží, ve špinavém krámku Helena Bonham Carter peče bezesporu ty nejhorší bochánky v celém Londýně. Do té doby než do města dorazí mstitel – holič Johnny Depp a poskytne pro její pečení cenné „suroviny“. „Burtonovky“ příliš nevyhledávám, ale příběh byl zajímavý (i když částečně předvídatelný) a provedení se mi líbilo. Ubrala bych však zpěvu (nemám příliš v oblibě muzikály a Johnny Depp není zrovna excelentní zpěvák) a krve, takže nakonec dávám 3,5*. ()

mr.sulas

Zrovna jsem se vrátil z kina a musím říct....dávám 4 jen proto,že Burton je můj oblíbenec a mám slabost pro jeho filmy.Jinak jsem byl maličko zklamanej!Ani nedokážu popsat proč!Což se mi mockrát nestává! ()

childe666

Vizuálně skvěle zpracované a propracované. Tim Burton ani Johnny Depp nezklamali jako vždy. Alan Rickman byl výtěčný a krásně slizký. A Helena Bonham Carter byla opravdu užasná i když podle kostýmu a účesu bych si tipnul že si sem odskočila z natáčení Harryho Pottera (a to v tom dobrém slova smyslu). ()

Innos

tim burton + johny depp+ helena bonham carter je proste už viac krat osvedčená trojka teraz v trocha netradičnej pozícii, celkovo môj prvý "muzikány film", ktorý som vydržal pozerať do konca a fakt ma to dostalo. Spievajúci Johny, to je pre mňa doživotný zážitok:-)))....P.S. Sacha Baron Cohen 100% je hrozne fajny ()

Dobrotka

No bad man, ako povedal Jon Bon Jovi v reklame na Coca Colu. Príjemné dielko burtonovsky jemne depresívne, ale niečo mi tam chýbalo a to pocit, ktorý normálne dostanem po zhliadnutí jeho filmov. A to je chuť pustiť si soundtrack k tomu filmu. Dlho som rozmýšľala(a verte nesluší mi to), čo to kurnik je, že tomu nechcem dať 5* a nakoniec mi to dobilo a je to môj obľúbený Elfman, ktorý mi tam chýbal. Ale na film sa určite po čase pozriem znovu. ()

Patr1k

Tri hviezdy za klasické burtonovské chladné grafické spracovanie, hudobné zvládnutie a herecké výkony, film som dopozeral len z nutnosti zistiť či deppa zavrú, zabijú alebo podobne, nie je to film pre každého, hlavne pre tých, ktorí si nevedia predstaviť podrezávanie krkov za neustáleho spevu ()

Pepe1783

Celý film jsem přemýšlel, jestli dám dvě nebo tři hvězdičky. Ke konci, ke kterému jsem se chvílema protrpěl, jsem chvíli přemýšlel i o hvězdách čtyrech. Není to můj oblíbený filmový žánr, ale Johnny Depp je pan herec. Nebýt jeho, dal bych hvězdu jednu. Sečteno: slabé tři hvězdy. ()

Buraking

První dvě třetiny filmu byly naprosto úchvatné, hudba byla po celý film vskutku výborná a dokonale vystihovala to, co měla vystihnout-tj.strašidelný londýn, smutného holiče, ochotného prolévat krev, který se žene za svou pomstou. Co je potřeba tomuto filmu vytknout je především ne špatně, ale nedobře vyřešený konec. Nebo že by přeci jen zpívající Johny Depp nebyl to pravé ořechové? ()

tuxie

Atmosféra 1*, Výprava 2, Příběh 4- --> pro mě velké zklamání. O příběhu snad jen zmínka o parodii na Monte Christovskou pomstu, pokaženou zbytečnými jatkami na nevinných. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

Sacha Baron Cohen vs. Depp s Alenkou

27.01.2014

Johnny Depp a Sacha Baron Cohen (Borat, Bruno) už se na stříbrném plátně setkali jednou – ve Sweeneym Toddovi Tima Burtona. Spolupráce se jim očividně zalíbila, chtějí si ji tudíž zopakovat, a to v… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Alenka v říši přízraků

Alenka v říši přízraků

15.12.2007

To snad napadne každého v souvislosti s plány Tima Burtona natočit adaptaci slavné pohádkové knížky Lewise Carrolla. Za týden má světovou premiéru hororový muzikál Sweeney Todd: The Demon Barber of… (více)