Říše hraček

Ríša hračiek

Mr. Magorium's Wonder Emporium

Komedie / Fantasy / Rodinný

USA, 2007, 94 min

Dustin Hoffman v roli staříka (Magorium), jenž chce svůj kouzelný obchůdek (hračkářství) věnovat Molly (Natalie Portman) a aby měl všechno účetnictví v pořádku , tak si na to pozval Jasna Batemana. Jenže čas utíká a Magoriu nezbývá moc času. Co bude dál s obchůdkem? ( Hodnocení: 6/10 )(17.3.2013)

mimo dospělou logiku, ale málo se dotýkající té dětské(23.12.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $32,061,555Tržby Celosvetovo $69,431,166Tržby za predaj DVD v USA $21,440,442 //počet predaných kusov 1,184,253║ Tento fantasy film má jedinú výhodu a to príjemný úsmev Natalie Portman, čo prináša aj také čaro do príbehu, ináč ak by to bolo bez tejto hravej osoby, bolo by to len nezáživné sledovanie pasívneho príbehu s tuctovým Dustinom Hoffmanom ako "nudným" Pánom Magoriom, kde vrátane jeho postavy sú skoro všetky tak ploché že nie je šanca aby sme si ich mohli obľúbiť, natož aby sme si mohli zamilovať ten príbeh kde len poletujú hračky a nič čo by potešilo srdce v širšom merítku sa neudeje. /55%/(4.1.2009)

• Jossie

Říše hraček je taková přeplácaná barevná nuda, hrající si na úžasný film o fantazii, kterým ovšem bohužel není.(12.1.2009)

• dopitak

Bylo to roztomilé, bylo to barevné, ale bohužel naprosto o ničem. Navíc ty příšerný jména- Mahoney je u mě jednou provždy Steve Guttenberg v Policejní akademii, a proč všichni Henrymu Westonovi- Jasona Batemanovi říkali Mutant, to je mi taky záhadou. Dustin Hoffman to moc nevylepšil, sice hrál dobře,ale tak debilně si celou dobu šlapal na jazyk (viděl jsem originál, čertví, co s tím provedou na dabingu), že mi to začalo být protivný. Natalia je u mě poslední dobou jasná jednička, ale proti třeba Goyovým přízrakům neměla ani setinu prostoru se ukázat. Nicméně, přidávám si ji mezi oblíbené, a tam se jen tak někdo nedostane. I tak je to ale málo a dvě hvězdičky jsou pohříchu až až. Ovšem s filmy typu Karlík a továrna na čokoládu bych to nesrovnával.(29.4.2008)

• - 10 tisíc hraček, her a zábavných vychytávek všeho druhu sháněli rekvizitáři speciálně pro film po celém světě. (Reiniš)

• - Film byl do kin doručen pod falešným názvem "Magic Shop" (Kouzelný obchod). (HappySmile)

• - Dustin Hoffman vymyslel účes, silné obočí i šišlavý hlas pana Magoria. Když tento hlas poprvé předvedl režiséru Zachu Helmovi a 2 producentům, pěkně je vyděsil. (HappySmile)