Říše hraček

Ríša hračiek

Mr. Magorium's Wonder Emporium

Komedie / Fantasy / Rodinný

USA, 2007, 94 min

Dustin Hoffman v roli staříka (Magorium), jenž chce svůj kouzelný obchůdek (hračkářství) věnovat Molly (Natalie Portman) a aby měl všechno účetnictví v pořádku , tak si na to pozval Jasna Batemana. Jenže čas utíká a Magoriu nezbývá moc času. Co bude dál s obchůdkem? ( Hodnocení: 6/10 )(17.3.2013)

Bavilo, celkem sranda. Víc to nerozvedu, protože už si to tolik napamtuju. Byli to myslím předminulé vánoce, co jsem na to koukala.(11.9.2011)

Pěkný a barvitý filmík, ale nechápu o čem vlastně přesně je a pro koho je určený. Jako že majitel umře a přenechá obchod nástupkyni je všechno? Čekal jsem ještě něco navíc. Vždyť ani moc veselý není, aby to bylo pro děti a ty si z toho něco odnesly.(21.12.2012)

Škoda, že tak báječný námět, kterým by nemusel pohrdnout ani Tim Burton, byl tak zahozen do kanálu zároveň se spoustou milionů, které musel stát ten krásný kouzelný krám. Dustin Hoffman báječně vybraný, klučina úžasný, Natalie Portman mi tu ale moc nesedla....DIALOG PŘIBLIŽNĚ: "Sehnal sis na tom táboře kamaráda? Ano. A jak se jmenuje? Jack A není to náhodou nějaké zvíře?......Veverka " Tak takhle by to mohlo jiskřit celý film, v tu chvíli jsem si řekla, že to tak špatné snad nebude, ale byl to jen začátek a pak už to šlo čím dál víc z kopce, konec hrůza.(12.6.2008)

Uhm, ok. Takže, čekala jsem, že to bude dost pošahaný film, ale nikdy mě nenapadlo jak moc. Na to, že mám kouzelné rodinné filmy ráda, tak tohle mi teda opravdu moc nesedlo a spíš jsem na to celou dobu koukala s očima vyvalenýma dokořán. Znovu už ne, 3* a to nadhodnocuju.(21.12.2012)

• - Film byl do kin doručen pod falešným názvem "Magic Shop" (Kouzelný obchod). (HappySmile)

• - Dustin Hoffman vymyslel účes, silné obočí i šišlavý hlas pana Magoria. Když tento hlas poprvé předvedl režiséru Zachu Helmovi a 2 producentům, pěkně je vyděsil. (HappySmile)

• - 10 tisíc hraček, her a zábavných vychytávek všeho druhu sháněli rekvizitáři speciálně pro film po celém světě. (Reiniš)