Říše hraček

Ríša hračiek

Mr. Magorium's Wonder Emporium

Komedie / Fantasy / Rodinný

USA, 2007, 94 min

Magické... Víc takových filmů, máloco podněcuje dětskou imaginaci jako Říše hraček...(8.12.2013)

• dopitak

Bylo to roztomilé, bylo to barevné, ale bohužel naprosto o ničem. Navíc ty příšerný jména- Mahoney je u mě jednou provždy Steve Guttenberg v Policejní akademii, a proč všichni Henrymu Westonovi- Jasona Batemanovi říkali Mutant, to je mi taky záhadou. Dustin Hoffman to moc nevylepšil, sice hrál dobře,ale tak debilně si celou dobu šlapal na jazyk (viděl jsem originál, čertví, co s tím provedou na dabingu), že mi to začalo být protivný. Natalia je u mě poslední dobou jasná jednička, ale proti třeba Goyovým přízrakům neměla ani setinu prostoru se ukázat. Nicméně, přidávám si ji mezi oblíbené, a tam se jen tak někdo nedostane. I tak je to ale málo a dvě hvězdičky jsou pohříchu až až. Ovšem s filmy typu Karlík a továrna na čokoládu bych to nesrovnával.(29.4.2008)

Taková blbůstka určená hlavně pro děti, ale ostatní určitě taky neurazí. Je to takový hravý, barevný, většinou veselý a pěkně se na to kouká, rozhodně to nenudí a nakonec je i nějaká ta dramatičtější scéna pro dospělejší. Výhodou je taky, že jako hlavní herec je Dustin Hoffman, ten se na to fakt neskutečně hodil, stejně jako Natalie Portman. slabší 4*(5.1.2008)

• Psema

Víte, jak chutná kremrole bez náplně? Pokud ne, zkuste Říši hraček a zaručuji vám, že si to znovu nelajsnete.(13.3.2008)

Celkom milý film, ktorý by som v ponuke reštauračného menu prirovnal k dezertu. Príjemný herecké duo Hoffman a Portman (sa) vo filme hrali ako deti. Film samotný má vo svojom deji ale značné dilemy. Niektoré scény sú totiž príliš dospelé aby film pôsobil detsky a rozprávkovo, a zároveň miestami až prehnaná infantilnosť a detskosť môže pôsobiť na dospelejšieho diváka tiež zmätene. Stačilo trafiť sa niekde medzi a bol by z toho viac, než len tuctový (nie však menej kvalitný) film s lahodne ubiehajúcimi minútami a občas prekvapivou originalitou. 60%.(11.1.2009)

• - 10 tisíc hraček, her a zábavných vychytávek všeho druhu sháněli rekvizitáři speciálně pro film po celém světě. (Reiniš)

• - Dustin Hoffman vymyslel účes, silné obočí i šišlavý hlas pana Magoria. Když tento hlas poprvé předvedl režiséru Zachu Helmovi a 2 producentům, pěkně je vyděsil. (HappySmile)

• - Film byl do kin doručen pod falešným názvem "Magic Shop" (Kouzelný obchod). (HappySmile)