Říše hraček

Mr. Magorium's Wonder Emporium

Komedie / Fantasy / Rodinný

USA, 2007, 94 min

• Psema

Víte, jak chutná kremrole bez náplně? Pokud ne, zkuste Říši hraček a zaručuji vám, že si to znovu nelajsnete.(13.3.2008)

• ajuska

Docela nuda, příběh je hrozně plytký, prázdný, bez jakéhokoli dramatického oblouku, absolutně nic nenabídne a nepřinutí vás se s kýmkoli ztotožnit. Taková pěkná skořápka, které chybí náplň. Hračkářství je sice pěkně udělané, ale to je asi tak všechno, co vás tu může zaujmout.(4.6.2008)

Je to gýč, ale vskutku krásny a nostalgický ako nič iné. Okúzľujúci Dustin Hoffman ako starnúci majiteľ hračkárstva, príjemná Natalie Portman ako jeho verná zamestnankyňa a Jason Bateman ako "vážny pán, čo sa nechce hrať". Táto kombinácia mi vskutku vždy ulahodí, čo dokladá aj skutočnosť, že som film videl už aspoň 5 krát, a stále ma baví. Už len vidieť hercov ako si to užívajú stojí za to :-) Kúzelná Desplatova hudba je príjemným bonusom navrch. 90%(1.4.2014)

Celkom milý film, ktorý by som v ponuke reštauračného menu prirovnal k dezertu. Príjemný herecké duo Hoffman a Portman (sa) vo filme hrali ako deti. Film samotný má vo svojom deji ale značné dilemy. Niektoré scény sú totiž príliš dospelé aby film pôsobil detsky a rozprávkovo, a zároveň miestami až prehnaná infantilnosť a detskosť môže pôsobiť na dospelejšieho diváka tiež zmätene. Stačilo trafiť sa niekde medzi a bol by z toho viac, než len tuctový (nie však menej kvalitný) film s lahodne ubiehajúcimi minútami a občas prekvapivou originalitou. 60%.(11.1.2009)

Řídký děj naštěstí zachraňuje úsměv Natalie Portman a Hoffmanovy hlášky.(16.6.2008)

• - 10 tisíc hraček, her a zábavných vychytávek všeho druhu sháněli rekvizitáři speciálně pro film po celém světě. (Reiniš)

• - Film byl do kin doručen pod falešným názvem "Magic Shop" (Kouzelný obchod). (HappySmile)

• - Dustin Hoffman vymyslel účes, silné obočí i šišlavý hlas pana Magoria. Když tento hlas poprvé předvedl režiséru Zachu Helmovi a 2 producentům, pěkně je vyděsil. (HappySmile)