Říše hraček

Zach Helm

Zach Helm

Roman Osin
  • GilEstel

Bohužel už nespadám do věkové kategorie, pro kterou je tento film určen. K jeho sledování mě zlákalo hlavně obsazení Dustina Hoffmana a Natalie Portman. Leč roztomilý pohádkový příběh o kouzelném hračkářství a jeho hodných majitelích pro mě jaksi nemá svůj půvab. Absence jakéhokoli konfliktu (byť jen toho pohádkového dobro – zlo) bere i pozitivní potenciál tradičních zápletek. Jediný motiv zůstává v tom, že starý pán chce odejít do důchodu (ze světa), na což se všichni a všechno připravují. Jako celovečerní film scénáristicky naprosto nedostatečný. 35%(26.12.2011)

• Bauer

Nevím co to mělo být za pokus. Jestli to měl být pokus o vytvoření něčeho pobného, co by se mohlo rovnat Karlíkovi a továrně na čokoládu. A nebo jestli šlo o to, natočit rodinnou komedii, která má dětského diváka pobavit a možná i dospělého. Ne, ani jeden z pokusů nevyšel! O Karlíkovi nemůže být vůbec řeč. A komedie? Vždyť komedie nás má bavit, abychom měli úsměv na tváři a pokud možno se smáli nahlas. Jenže tady se nic takového neděje. Hračkařství je sice hezky uděláno a hračky jsou hezké, jak jsou jakoby živé. Ale to nestačí. Jediné velké plus má délka filmu, protože cca 90 minut nudy je přijatelné, než aby to šlo třeba dvě hodiny. Dustin Hoffman je ve své roli nic moc a myslím, že nemá takovéto filmy zapotřebí. Natalie Portman je půvabná, a s kratkými vlasy ji to velmi sluší. O jejím výkonu bych polemizoval. Pokud možno Říši hraček nikdy více!!!(28.3.2008)

• ajuska

Docela nuda, příběh je hrozně plytký, prázdný, bez jakéhokoli dramatického oblouku, absolutně nic nenabídne a nepřinutí vás se s kýmkoli ztotožnit. Taková pěkná skořápka, které chybí náplň. Hračkářství je sice pěkně udělané, ale to je asi tak všechno, co vás tu může zaujmout.(4.6.2008)

Vůbec ne tak špatné, jak jsem se bál, a zároveň dost podivné, abych se vydržel dívat. Na druhou stranu na režijní debut od scénáristy mého oblíbeného Horší už to nebude docela nevyužité a vzbuzující dohady o producentských úpravách originálnější podívané. Natálce to každopádně sluší i s tím divným klukovským účesem.(5.4.2008)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +hezké, velice příjemná Natalie Portman, i ostatní herci jsou v pohodě, navíc to má fain hudbu -snaží se to hrát na city, u mě to nezafungovalo/// Pohádkové filmy mám rád, ale poslední dobou u mě neslaví úspěch (viz. naposledy viděná Noc v muzeu). A přestože tady hraje Natálka, která je velké lákadlo, moc velké naděje jsem do filmu nevkládal (neslavně dopadla i Scarlett Johansson ve filmu Holka na hlídání). Prostě často jde o to jak je ten samotný film (scénář) kvalitní. Ale naštěstí u Říše hraček nejsem moc zklamán. Vlastně vůbec. Film se mi celkem líbil. Splnil to co jsem od něj mohl dostat. A přestože námět sliboval víc (autoři se mohli ještě víc vyřádit), tak se tvůrci více zaměřili na Natálku a její soukromý příběh, její postavu. Prostě vsadili na ni a na něco co by se neztratilo ani v nějakém dramatu. Takže spokojenost a jsem rád, že je to více civilní a uhlazené a i přes fantasy prvky to není moc nesmyslné, bláznivé nebo trapné./// Celkem 73%///(10.1.2009)