Říše hraček

Ríša hračiek

Mr. Magorium's Wonder Emporium

Komedie / Fantasy / Rodinný

USA, 2007, 94 min

Ať je to jakkoliv infantilní a předvídatelné, tak široký úsměv zasněné Natalie Portman vynahradí mnohé.. Barevně roztomilá záležitost nedosahuje kvalit extravagantního Burtona, chybí hlubší souvislosti i jakási nadstavbová část.. prostě se jen tak trochu uměle line po stopáži 90 minut a nezanechá výraznějšího odéru!!(24.12.2009)

Celkom príjemný rodinný film o hľadaní sebadôvery a viery v seba samého. Snímku dominuje D. Hoffman s pekne učesaným "Brežnevovským" obočím a drobná N.Portman. Kúzelná predajňa hračiek žiari farbami, ale skôr si viem predstaviť, ako by sa s týmto príbehom vyhral T.Burton. Dobrému pocitu pri sledovaní postatne pomáha kvalitný hudobný doprovod. Silné tri hviezdičky.Film 60%.(20.1.2010)

Je to gýč, ale vskutku krásny a nostalgický ako nič iné. Okúzľujúci Dustin Hoffman ako starnúci majiteľ hračkárstva, príjemná Natalie Portman ako jeho verná zamestnankyňa a Jason Bateman ako "vážny pán, čo sa nechce hrať". Táto kombinácia mi vskutku vždy ulahodí, čo dokladá aj skutočnosť, že som film videl už aspoň 5 krát, a stále ma baví. Už len vidieť hercov ako si to užívajú stojí za to :-) Kúzelná Desplatova hudba je príjemným bonusom navrch. 90%(1.4.2014)

Vůbec ne tak špatné, jak jsem se bál, a zároveň dost podivné, abych se vydržel dívat. Na druhou stranu na režijní debut od scénáristy mého oblíbeného Horší už to nebude docela nevyužité a vzbuzující dohady o producentských úpravách originálnější podívané. Natálce to každopádně sluší i s tím divným klukovským účesem.(5.4.2008)

• hippyman

založit film jen na trikových efektech, úžasných létajících hračkách a třpytivých hvězdičkách je pro děti možná k nezaplacení, pro dospělé spíš k nevydržení... nad vodou tak drží snímek jen příjemné herecké výkony, jinak bych to fakt asi hodil do koše... roztomilé, barevné, kouzelné x přehnaně infantilní, nudné. 40%(4.11.2008)

• - 10 tisíc hraček, her a zábavných vychytávek všeho druhu sháněli rekvizitáři speciálně pro film po celém světě. (Reiniš)

• - Dustin Hoffman vymyslel účes, silné obočí i šišlavý hlas pana Magoria. Když tento hlas poprvé předvedl režiséru Zachu Helmovi a 2 producentům, pěkně je vyděsil. (HappySmile)

• - Film byl do kin doručen pod falešným názvem "Magic Shop" (Kouzelný obchod). (HappySmile)