Říše hraček

Mr. Magorium's Wonder Emporium

Ríša hračiek

Komedie / Fantasy / Rodinný

USA, 2007, 94 min

Oddechovka, bohužel mi nenabídla tolik, co jsem čekala, koukala jsem na to kvůli Portman, ačkoli mi přijde, že se sem nehodila, ona je prostě stvořená na to hrát dramatické role. Co mě opravdu štvalo byly nepovedené střihy, kdy měla Natalie vlasy pokaždé jinak, nejspíš párkrát paruka, jindy její vlasy, nebo si to neumim vysvětlit.(23.6.2015)

Bavilo, celkem sranda. Víc to nerozvedu, protože už si to tolik napamtuju. Byli to myslím předminulé vánoce, co jsem na to koukala.(11.9.2011)

I tam, kde žádný zvrat nepřekvapí a kde má každá postava jasně napsaný svůj osud, se dokážu ztratit. Na rozdíl třeba od takové Wonkovy čokoládovny má tahle říše až příliš vymezené hranice, které škodí onomu magickému hledání tajemství za příštím rohem. Jenže Nataliin pohled raněné víly ozdobený úsměvem, který bodá u srdce, to je příliš těžká zbraň, stejně tak jako bezelstná Hoffmanova radost z každé maličkosti. A proti závěrečné dojemné smršti jsem se obrňoval dlouho dopředu a stejně jsem ty pocity neodvrátil. Cynici ať nechají dveře zavřené.. A ti, co v sobě pořád mají kousek dítěte - ti už si stejně dávno šli hrát. 70%(6.7.2008)

• GilEstel

Bohužel už nespadám do věkové kategorie, pro kterou je tento film určen. K jeho sledování mě zlákalo hlavně obsazení Dustina Hoffmana a Natalie Portman. Leč roztomilý pohádkový příběh o kouzelném hračkářství a jeho hodných majitelích pro mě jaksi nemá svůj půvab. Absence jakéhokoli konfliktu (byť jen toho pohádkového dobro – zlo) bere i pozitivní potenciál tradičních zápletek. Jediný motiv zůstává v tom, že starý pán chce odejít do důchodu (ze světa), na což se všichni a všechno připravují. Jako celovečerní film scénáristicky naprosto nedostatečný. 35%(26.12.2011)

Magické... Víc takových filmů, máloco podněcuje dětskou imaginaci jako Říše hraček...(8.12.2013)