Říše hraček

• USA Mr. Magorium's Wonder Emporium (více)

Molly Mahoneyová, vedoucí říše hraček pana Magoria, je od malička skvělou klavíristkou, teď by chtěla složit vlastní skladbu, ale nedaří se jí. Hračkářství je kouzelné, všechny hračky se zde hýbou a děti si tu mohou se vším hrát. Molly si chce najít jinou práci, ale o tom pan Magorium nechce ani slyšet. Více než stoletý Magorium vymýšlí hračky a dává jim kouzla, pomáhá tu malý hoch Erik, který zde tráví všechen svůj volný čas, protože nemá žádné kamarády. Magorium přijme účetního Henryho Westena, aby mu zjistil, jak si hračkářství vede po finanční stránce. Henry najde v kanceláři jen hromady neroztříděných účtů, které Magorium odjakživa uchovává. Pan Magorium se totiž rozhodl odejít. Hračkářství však s jeho odchodem nesouhlasí. Zdi začnou ztrácet barvu, a když Magorium řekne Molly, že odchází, s čímž ona nesouhlasí, protože obchod nechce sama vést, tak se začnou dít podivné věci. Vyblednou barvy na malování, zlobí kouzelné dveře, knížky jsou zmatené, hračky přestávají fungovat. V obchodě nastane velký zmatek, některé věci se rozbijí, některé hračky zlobí a všechny děti utíkají pryč. Molly nechá odvézt Magoria do nemocnice, kde zjistí, že je zcela zdravý. Další den si spolu skvěle užijí, ale Magorium je už rozhodnutý, že odejde... (TV Prima)

Chamyl

No, nic moc. Tedy spíše nic než moc. Zavírám ovšem jedno oko kvůli pro mne vražedné kombinaci mých oblíbenců: Dustina a Natalie. Díky nim jsem tohle dílko shlédnul bez jediné výtky. Faktem je, že mému sedmiletému synovi se to líbilo, takže pro děti to možná není špatné. Ale jak jsem hodnocení začal, tak i skončím: pokud nemáte slabost pro uvedené herce nebo vám není sedm let, tak vás tato pohádka neosloví. ()

Šňůra

Asi nejsem ta správná cílová skupina, pro kterou byl film určen, ale zatímco Karlík a jeho továrna na čokoládu se mi líbil, tohle mi připadalo jako nepříliš povedená kopie. Začátek byl ještě docela slibný, ale postupně příběh kouzelného hračkářství své kouzlo ztrácel a konec byl doslova odfláklý. Ale já nejsem ta správná cílová skupina a dětem pod deset se to určitě líbit bude. Hlavně, když všechno dobře dopadlo. ()

wOOzIe

Tož tak není to film k zamyšlení nebo pro lidi kteří chtějí hledat pod tím vším hlubší význam, je to čistě spíš jen pro ty děti a ja myslim že se docela povedlo... Celý film postrádá možná smysl a ani nemusel být, a být tam jiní herci film by ztůstal absolutně bez povšimnutí. Nicméně musíme brát také v potaz že je to režiserský debut, herecke vykony jak už sem naznačil dobre a celkově to dava nějakou slepeninu která mě docela bavila takže myslim že dyž dám mezi tři a čtyři a zaokrouuhlim nahoru že budu objektivní, ale jak říkám musíte se na to dívat rochu z toho děckeho pohledu;-). ()

PanPaniscus

Vcelku příjemné probuzení do sobotního dne. Ale jak se blížil čas obědu, film stále více prudil a závěrem to celé zpackal. ()

Fafyna

Velice milý snímek, který vás zatáhne zpět do dětství. Při sledování jsem si živě představovala, jak jsem v obchodě pana Magoria - vše barevné, veselé a hlavně kouzelné. Takové moje Imaginárium! Příběh je celkem klišé, ale rozhodně není na škodu. Až na ten konec, ale ten je jen malým snítkem na kráse celého filmu. Těším se, až si ho znovu pustím! ()

Joye

Nádherná vizuální stránka, ale příběh postrádal děj. Dustin Hoffman byl úžasný kouzelný dědeček a Natalie Portman se mi zdála bez života, hraje mnohem lépe. Vizualita 90%, herecké výkony 50%, příběh 20%. ()

Bube1

Říše hraček je takové barevné neškodné nic. Nebýt Hoffmana a především roztomilé Natalie jdu s hodnocením určitě o hvězdu níž. Na druhou stranu to není přehnaně vlezlé a jako kulisa k nějaké jiné činnosti se to v pohodě dá zvládnout. ()

jojoping

V kútiku mojej detskej duše som si myslel, že ma bude čakať pokračovanie Wonkovej továrne na čokoládu so zostarnutým Rain Manom v hlavnej úlohe. V skutočnosti som ale dostal encyklopedickú prehliadku hračiek, ktorá môže nadchnúť len dieťa, ktorého vek ešte nie je dvojciferný. Ukážky milých hračiek bez akéhokoľvek deja však celovečerný film neunesie. Film končí slovami : „ ... a tak začal príbeh Molly Mahoneyovej“. Dúfam, že tým autori nenaznačovali, že chystajú voľné pokračovanie ... ()

Jara_II

Efekty výborné, ale tím to končí. Na Karlíka to nemá aní omylem, další film co si vybavím je Noc v muzeu - i tu bych si příště pustil spíš než toto. Bez efektů je totiž tento film vcelku prázdnej. ()

Pitryx odpad!

Už název mne měl varovat. Ale film je jednoznačně určen dětem a musím uznat, že po vizuální stránce zcela jistě zaujme. Pro mne to však bylo až příliš kýčovité, v podstatě bez děje a když připočtu absolutně protivnou prodavačku Mahonivou, je ortel podepsán. Nu a mimochodem si myslím že panu Hoffmanovi to už zapotřebí nebylo. 201311070/0 ()

Hawaj

Portmanová hrála naprosto nepřesvědčivě a nevěřil jsem jí ani ň. Dustin dal dobrý výkon a postava mu sedla, ale příběh zůstal nevyužitej. Závěr byl dost vodfláklej. ()

Filipes

Pohádečka jenž snad rozehřeje pár dětských úsměvů, ale u dospělých má asi pochopení těžší. Ať si říká kdo co chce, nic to nemění na tom, že Dustin Hoffman vám dokáže zahrát cokoliv a jeho Magorius byl velice příjemnou změnou. Nutno uznat, že bez něj by se možná na plátno ani nedostal. Ale naopak poznamenat, že na mojí televizní obrazovce bych jej rád čas od času uviděl. ()

Dee_One

Hm. Za vsechno asi hovori fakt, ze deti film urceny pro ne je nudil a neudrzel jejich pozornost ani do poloviny. Vlastne to byla takova velka prehlidka barevnych promaklych a vychytanych hracek, ktere jsme chteli mozna vsichni mit doma, kdyz jsme byli mali. Dustin Hoffman se pro roli zmateneho starika pred smrti hodil vyborne, i kdyz chvilkama bylo jeho "tutununu" sislani moc i na mne. Brr. Natalia Portman je roztomila slecna. Ale jinak... nevim nevim. Jen tak tak jsem vydrzela v kine sedet do konce. Nicmene obchod, kde se skoro cely film odehraval, byl fakt kouzelny:-) ()

Miloško

Kúzelný svet obchodu z hračkami ma nezaujal.Je to určené hlavne deťom.Nechápem čo je posolstvom tohoto filmu,to mi dosť uniklo...Ale za tie nádherné pestré farby dávam priemerné hodnotenie... [DVD,12.05.2008] ()

TerP

Je tam opravdu hooodně hluchých míst, přesto ale musím dát tři hvězdičky za celkem oddechovou podívanou. Barevnost mě jen utrvdila v mém hodnocení a zaíbení pro Dustina Hoffmana jakbysmet. ()