Říše hraček

• USA Mr. Magorium's Wonder Emporium (více)

Molly Mahoneyová, vedoucí říše hraček pana Magoria, je od malička skvělou klavíristkou, teď by chtěla složit vlastní skladbu, ale nedaří se jí. Hračkářství je kouzelné, všechny hračky se zde hýbou a děti si tu mohou se vším hrát. Molly si chce najít jinou práci, ale o tom pan Magorium nechce ani slyšet. Více než stoletý Magorium vymýšlí hračky a dává jim kouzla, pomáhá tu malý hoch Erik, který zde tráví všechen svůj volný čas, protože nemá žádné kamarády. Magorium přijme účetního Henryho Westena, aby mu zjistil, jak si hračkářství vede po finanční stránce. Henry najde v kanceláři jen hromady neroztříděných účtů, které Magorium odjakživa uchovává. Pan Magorium se totiž rozhodl odejít. Hračkářství však s jeho odchodem nesouhlasí. Zdi začnou ztrácet barvu, a když Magorium řekne Molly, že odchází, s čímž ona nesouhlasí, protože obchod nechce sama vést, tak se začnou dít podivné věci. Vyblednou barvy na malování, zlobí kouzelné dveře, knížky jsou zmatené, hračky přestávají fungovat. V obchodě nastane velký zmatek, některé věci se rozbijí, některé hračky zlobí a všechny děti utíkají pryč. Molly nechá odvézt Magoria do nemocnice, kde zjistí, že je zcela zdravý. Další den si spolu skvěle užijí, ale Magorium je už rozhodnutý, že odejde... (TV Prima)

Holina

Jasně je to pro děti kompletně, ale pokud mám být objektivní nemohu dát více než 2** protože jsem u toho prostě nevydržel ()

dopita

Film kterej se dětem určitě líbit bude. Dospělej divák, kterej už potratil většinu dětské fantazie, se ovšem chvílemi bude nudit. Zach Helm (autor scénáře a zároveň režisér) vytvořil kouzelnej svět, okořenil ho několika skvělými nápady, ale nějak se mu nepodařil vytvořit dostatečně kompaktní příběh a navíc zklamal i jako režisér, bže film s přibývajícíma minutama ztrácí tempo i zajímavost. Ale zase klady film taky má – výborná hudba, dobře praštěnej Dustin Hoffman a tradičně okouzlující Natalie Portmanová. Celkově ale spíš zklamání a nevyužitá příležitost. ()

Ripley

K tomu abych film dokoukal mi dopomohla jen Natalie Portman,která i s chlapeckým účesem vypadá skvěle.Navíc její role byla nejvěrohodnější a nejsympatyčtější.Bohužel i takový malý velký muž jako je Dustin Hoffman mě nepřesvědčil a nedokázal upoutat moji pozornost.Film je bohužel katastrofální.Děj skoro neexistuje.Scénář je tak špatný,že i kdyby se režisér snažil sebevíc,nic kloudného z toho nebude.Navíc i špatně režíruje herce(krom Natalie) a film nudí tak,že věřím tomu,že nebaví ani děti.Ty dvě hvězdičky snad jen za barevnou pestrost hračkářství,hudbu a Natalii Portman. ()

Stružák

Tenhle film sice může bejt jenom taková pohádka pro děti, příběh je nemasnej neslanej a za tu hodinu a půl se nic moc neděje. Jenže celý je to takový hezký barevný, roztomilý a do posledního detailu propracovaný. Dustin Hoffman ze sebe dostal maximum (určitě jedna z jeho nejlepších rolí), Natalie Portman ho skvěle doplňuje (nikdy bych neřekl, jak se k sobě tihle dva budou hodit) a kupodivu mě ani neštval ten malej fracek, co si libuje v různejch kloboucích. ()

Sayko

Velmi šiblý, ale zároveň geniální film, který člověka dokáže nadchnout. A pokud vás nenadchne film, tak alespoň Natalie Portman... ()

peetriss

Atmosféricky kouzelná výprava do impéria pana Magoria plná dobrých nápadů, bohužel ve víru těchto nápadů se poněkud pozapomnělo na stavbu příběhu, který trpí velkou nedotažeností a absencí pravého pohádkového náboje, že to je až do očí bijící. Dustin Hoffman a Natalie Portman (ty krátké vlasy - brrr!) se herecky snaží mnohé vynahradit z plných sil, ale i tak to nestačí na více než 50%. ()

Kopin

Tak na Natálku se dobře kouká, což je taky asi jediný důvod proč jsem tuhle slátaninu dal až do konce. Jinak to nestojí za zlámanou grešli. ()

Balet

12. 01. 2009 - Tohle je zajímavé. Na začátku jsem to chtěl vypnout a třeba si číst nebo tak něco, ale nechal jsem tomu ještě chvilku a naprosto mě to dostalo. Nechtěl jsem aby to skončilo, nechtěl jsem se z tohohle bláznivého světa odpoutat. Nemístně vtipné a roztomilé, plné nadšení a roztomilé ujetosti a velmi dojemné i svým způsobem poučné a v reálném světě se odrážející. I závěrečné titulky byly tak dokonalé, že jsem ani nepochopil tu scénku, co následovala. Super. ()

Yardie

Máme zde výroční 500. komentář. Chtěl jsem si ho nechat na nějaké veledílo, ale život tomu chtěl jinak. Ale musím říct, že se mi to docela líbilo. Takových lepších 60%. Hlavně první polovina filmu je skvělá - vtipné hlášky, resp. skvělé průpovídky a glosy (dabing se opravdu povedl), dobré nápady a celkově je to takové svižné a pohodové. Druhá polovina už byla trošku smutnější a neměla takové kouzlo a drive, ale dalo se. Vynikající byl Hoffam, stejně jako vždy. Je celkem škoda, že nebyla vysvětlena nějaká historie a seznámení s obchodem. Nicméně, celkově dobrý nápad a bylo to uděláno solidně. Spokojenost! Howgh! ()

Cong

Filmy, který nějakým způsobem oslavujou či opěvujou imaginaci můžu vždycky, Dustin Hoffman a Natalie Portman jsou zasloužilí členové mojí herecké top 10, ale....v tomhle případě stejně nemůžu jít výš než za 2 **. Říše hraček totiž tou nejlacinější a nejpředvídatelnější cestou jede nekompromisně po celou svou stopáž, chvíli se snaží být co nejdojemnější, chvíli zase co nejhravější ale bohužel ani na chvíli pořádně neokouzlí. Takže smůla, Zach Helm rozhodně není druhý Tim Burton a Říše hraček není čestným následovníkem Karlíka, pouze přijatelnou zábavou pro děti tak od 4 do 12 let a (ne)hezkým barevným kýčem ( ve kterém se nějakou náhodou ocitly dvě sympatické herecké hvězdy :)) pro ty ostatní. ()

aLPaC

Postavy a herci vybraní výtečně, to ano. "Kouzelný" Hoffman, okouzlující Natalie Portman a též dobří Bateman i ten klučina. Co je to však platné, když příběh je o ničem a navíc vám ani nic nevysvětlí. ()

Tomyfrok

Zbožňuji hračkářství a miluji Natalii Portman, jenže tohle byl přešlap jako Brno. První polovina Říše hraček oplývala tak dokonalou nudou, že jsem měl tendence ji vůbec nedokoukat. A u hodinu a půl dlouhého filmu je v takovém případě sakra něco špatně. Bohužel nemůžu říct, že by mě tohle bavilo třeba i jako dítě, vážně ne. Ta myšlenka, kterou se nám autor snaží předložit, jen vskutku prostinká, jenže podaná zbytečně opisovaně a schématicky, přičemž každému divákovi je po pár minutách jasné, oč tu běží. Děti věří, dospělí již nikoli (omluvte ten kazofilmový spojler), toť vše, oč tu běží. Každý má nějaký svůj úlet a herecky nešlo o žádné propadáky na Zlaté maliny, nicméně víckrát ne, Natali a pane Hoffmane. Děkuji. (40 %) ()

Sygauras

Hoffman ze sebe sype hlášky a zdaleka nevypadá na 240 let, sladká Natalie z věčným úsměvem, trochu zvláštní a až moc dospělý Bateman, v příběhu dětské a bláznivé fantasie, v krámku, kam bych chtěla chodit každý den, protože byl plný barev a bizarnosztí, které mě bavily. malinko to zadrhávalo zhruba od půlky filmu až do konce, ale i tak to byl hezký film. ()

Rehooo

Abych řekl pravdu čekal jsem něco víc. Film byl hezký a opravdu kouzelný, ale některé pasáže mi přišly až moc vyumělkované. Místy to bylo zase táhlé až nudné. Byl to takový průměrný pohádkový film s nějakým tím hluchým místem a přece to v sobě mělo nějaké to svoje kouzlo. Zanechalo to ve mě takovou rozporuplnou stopu. ()

zdeny99

Čekal jsem oddechovou podívanou, film hodný celé rodině, podobný jako je NOC V MUZEU. Místo toho se mi dostala až přespříliš dětská podívaná z prazvláštního hračkářství, kde nic nemá hlavu ani patu. Tahle dětská ryze fantazie mě vůbec nezaujala. [5522. hodnocení, 226. komentář, 56%] ()

PDcz

3*** hvězdičky Barevné, příjemné, rodinné koukání. Jíťu upoutala postava pana Magoria (Dustin Hoffman).[X] Minus 1* hvězdička Americký styl pohádek ve stylu Karlíka a podobných fantazijních filmů. [X] Minus 1* hvězdička Konec mi přišel chudší jak na děj, tak na fantazii. Máváním rukou a dobarvením hraček to končí tak nějak divně. [X] Myšlenka s botama vévodí celému filmu. ()

Mary19

Po nepříliš kladných recenzí jsem se konečně rozhodl pustit tento film. Ikdyž jsme se bál, že se budu nudit, mýlil jsem se. Film sice nemá zrovna oslnivý příběh a ani nějaké dechberoucí scény, ipřesto mě ale především hlavní herecká trojka (Portman, Hoffman, Bateman) společně s krásnou hudbou odrovnaly. Všichni tři sice viditelně přehrávají, ale mně to v konečném výsledku vůbec nevadí... 70% ()

Olík

Otevřou se dveře a „vau“, jedno z nejmagičtějších míst na světě, sen všech dětí a nejen jich, Říše hraček Pana Magoria. Mají tady tohle a mají tady tamto, mají tady všechno, co si dětská mysl může jenom přát….mají tady všechno…..teda kromě příběhu. Říše hraček je ten nejbarevnější a nejkrásněji zabalený balíček pod vánočním stromkem…..baliček, po jehož rozbalení zavládne mírné zklamání…..zase ponožky. ()