Veselé Velikonoce

• Francie Joyeuses Pâques (více)
Z natáčení  - Jean-Paul Belmondo, Georges Lautner

Řekne-li se francouzská komedie, nemůže ve výčtu herců ze země galského kohouta chybět jméno Jeana-Paula Belmonda. Ve filmu Veselé velikonoce ztvárňuje populární Bebel postavu nenapravitelného sukničkáře, který neustále tajně podvádí svou manželku. Ta právě hodlá navštívit svou matku a Stefan se hned na letišti poohlíží po nové oběti. Do cesty mu vstoupí mladá hezká dívka Julie - Sophie Marceauová, která se právě rozešla se svým ženatým milencem a hledá místo na přespání. To je voda na mlýn Stefana. Nejdříve Julii pozve do restaurace a nakonec ji odváží k sobě domů. Ještě než může k něčemu dojít, objeví se znenadání ve dveřích Stefanova manželka. Sukničkář se pokouší situaci zachránit, a tak o Julii prohlásí, že je jeho dcerou... (Magic Box)

paranoid82

Jeden z těch slabších Belmondů. Na této dost nepovedené veselohře je krásně vidět, jak Belmondovi daleko více sluší situační komika, než konverzační. Určitě k tomu přispěly ne moc dobře napsané dialogy. Napoprvé by se snad i člověk mohl zasmát, ale stále se opakující vtip není vtipem. Koukat se 100 minut na stále se vykrucujícího se Belmonda mě fakt nebavilo, 2 hvězdy ()

Corek

Před deseti, patnácti lety, kdy jsem to viděl naposled, jsem se na to nevydržel dívat, ale dneska umírám smíchy a teprve teď dokážu docenit vtipnost dialogů. Sophii Marceau jsem ocenil ale už tehdy :D ()

Profík

Báječná syntéza situačního i slovního humoru s výborným Belmondem a překrásnou mladičkou Sophií Marceau. Navíc je tu fakt, že pokud vlastníte film s českou verzí, kde dabuje Belmonda Krampol, máte vlastně o kus filmu navíc, neboť překlad je zhusta naprosto volný a dle mého názoru jsou v české verzi vtipy podařenější, například po dotazu na tehdejší věk Julie je v originále mezi 7 a 11 a v české verzi - to mě nikdy nezajímalo a každým rokem se to měnilo. 97%. ()

Arnost.Dadak

Komedie Belmondovi vždy sedí a ani tento film není vyjjímka. Výborné vtipy, zápletka a i své kaskadérské kousky ukázal. Pro každého kdo si chce ve volné chvíli podívat, pobavit a sedí mu herci i příběh doporučuji. ()

virus5161

Nebyly tam videt krome jinych i prsa Sofie Marceau? Rozhodne to ty uvadecce bylo nastesti jedno, ze mi jeste nebylo patnact. Fajn komedie. ()

andydufrsn

Belmondo ve skvělé formě, v roli totálního sukničkáře, kterému to manželka dá pěkně sežrat! Za povšimnutí rozhodně stojí mlaďounká Sophie! ()

PORTER44

Průměrná podívaná, celou dobu drží tempo Belmondo svým nepřetržitým dialogem aby se vykecal z průšvihu nevěry,nej z celého filmu byli kaskaderské jízdy v autech. ()

Jirkacek

Francouzský film Veselé velikonoce o nenapravitelném sukničkáři, kterého skvěle zahrál Jean-Paul Belmondo, je pro mne jednou z nejlepších situačních komedií ze země galského kohouta. Dá se na něj podívat v jakoukoli roční dobu, ač název svádí k něčemu jinému. Vůbec všechny komedie, v níž hrál pan herec Jean-Paul Belmondo, jsou podle mne nadprůměrně kvalitní a vždy jsem se při nich hodně zasmál. Veselé velikonoce mezi ně patří a to nejen kvůli tomuto herci. Objevila se v něm totiž i nádherná, úžasná a rozkošná Sophie Marceau jako dívka Julie, kterou se sukničkář Bebel ve filmu snaží sbalit. A když se mu to už povedlo, objevila se znenadání u něj doma jeho manželka, která původně odjela ke své matce a předčasně se vrátila. Bebela nenapadlo nic chytřejšího než to, že prohlásí Julii za svou dceru a tím spustí eskapádu bláznivých situací, lží, přetvářek a především konverzací. Neboť v tomto snímku se namluvilo tolik slov, že by vystačily na několik dalších natáčení. Líbilo se mi, že ač by se dala ve filmu žárlivost vyvážet ve velkém, vše bylo natočeno v odlehčeném duchu a i proto nebyl čas soudit morální hodnoty hlavního hrdiny, ale jen se smát a smát. A také jsem nechápal, kolik si toho dokázal vymyslet, jen aby mu manželka uvěřila. A na nádhernou Sophie bych se mohl dívat pořád dokola....Veselé velikonoce si tak u mne díky skvělé zábavě vysloužily čtyři celoroční hvězdy ****. ()

Wav

Veselé Velikonoce docela vybočují z obvyklého Belmondova repertoáru, ať už akčních či komediálních. Občas tu jsou dobré momenty a vtipné hlášky, ale jako celek mi to připadá tak nějak o ničem. ()

cpt.obvious

Je příjemnou změnou vidět občas Belmonda i v oddechovce, byť s nádechem akčního flmu. Z komedií je mou oblíbenou a to zejména díky hromadě kultovních hlášek, ovšem na druhou stranu mi přijde, že občas Belmondo mírně přehrává, aby ve scénách, kde není středem pozornosti byl středem pozornosti. Každopádně skvělá oddechovka, která nikdy nezklame. ()

Monicina

Pre mňa najlepšia Bemondovka. Vždy v čase Velikonoc si to pozriem. Okrem Belmonda bola skvelá aj Marcieau aj Laforet. A scéna s autom v uličkách mestečka nemala chybu. A nikto snáď nedokáže lepšie nadabovať Belmonda ako Krampol, to bola skvelá práca. ()

xyran

Viděno mnohokrát a určitě ještě bude viděno - jeden z nejlepších Belmondovo filmů.. Belmondo v podstatě sám obstará celý film za asistence dvou krásných žen - no pohodovka, která neomrzí.. ()