Veselé Velikonoce

• Francie Joyeuses Pâques (více)
Z natáčení  - Jean-Paul Belmondo, Georges Lautner

Řekne-li se francouzská komedie, nemůže ve výčtu herců ze země galského kohouta chybět jméno Jeana-Paula Belmonda. Ve filmu Veselé velikonoce ztvárňuje populární Bebel postavu nenapravitelného sukničkáře, který neustále tajně podvádí svou manželku. Ta právě hodlá navštívit svou matku a Stefan se hned na letišti poohlíží po nové oběti. Do cesty mu vstoupí mladá hezká dívka Julie - Sophie Marceauová, která se právě rozešla se svým ženatým milencem a hledá místo na přespání. To je voda na mlýn Stefana. Nejdříve Julii pozve do restaurace a nakonec ji odváží k sobě domů. Ještě než může k něčemu dojít, objeví se znenadání ve dveřích Stefanova manželka. Sukničkář se pokouší situaci zachránit, a tak o Julii prohlásí, že je jeho dcerou... (Magic Box)

ironivan

Tak tohle je asi nejlepší film s Belmondem co sem viděl prostě prča od začátku do konce,a zase skvěly kaskadér Belmondo. ()

Peči

Výborné herecké výkony. Už samotné obsazení herců se povedlo. Spousta vtipných situací. Líbilo se mi jak Belmondo každou chvíli bezmocně zuřil. Přestože konec je tak trochu zhůvěřilý, celkově nadprůměrné. ()

callix

Tak tohle je Julie, Sofie. Je to mýtomanka! Tohle že je Baramati? Papá, papá. Stephane Margelle je borec. Nádherný herecký koncert. ()

Fajolo

Belmondo je síce úžasný herec, ale to na dobrý film ešte nestačí. O čom to vlastne bolo? Väčšinu času si vymýšľal klamstvá a potom ich prikrýval ďalšími klamstvami a tak ďalej, stále dookola. Liezlo mi to na nervy. ()

Kohutik

Tradične belmondovský Belmondo, ktorému nesmiete povedať, že nie je žiadny James Bond, lebo zoberie starú fiatku a ukáže vám, že Bond je oproti nemu babrák. Výborná bola aj Sophie Marceau, ktorá týmto filmom prakticky štartovala svoju kariéru. A myslím, že Belmondo sa musel poriadne ovládať, keď s ňou natáčal scénu pri posteli. ()

kolly13

Pletichář je dostižen skoro při činu a rozbíhá sérií malých lží, ve kterých ho jeho nová známost podpoří. Je to vpodstatě pitomé, ale výkon Belmonda a jeho komparzu okolo je natolik dobrý, že se člověk nechá bavit až do konce. ()

rigby

Komedie postavená na velmi jednoduché zápletce. A to je její největší mínus. Po celou dobu se pouze rozvíjí jediný nápad a po čase se to zdá být unavující. Belmondo je ovšem výborný jako vždy, je to prostě živel. Ale natočil lepší filmy. ()

Igy007

Obří prča. Nejlepší postava - Marie Laforet. Její mimika, gesta. Co dodává filmu v češtině další rozměr, jsou Krampol a Drahokoupilová. Tenhle film a Acapulco jsou moje Belmondovy zdaleka nejmilejší. P.S.: nelíbí se mi ten konec s autama, ale to je muška. ()

Grimaldi

Belmondo, jedna z největších legend evropského filmu zde pořád předvádí svůj šarm i fyzičku a Sophie Marceau snad nikdy nebyla půvabnější. Proč jsem se tedy přiklonil k průměrnému hodnocení? Důvodů je víc. Prvním z nich je zbytečnost úvodní a závěrečné akční scény, které vůbec nejsou z pohledu děje nutné, ale dějí se protože je dle tvůrců divák očekává. Navíc jim silně škodí špatný střih. Druhou zásadní výtkou je nekonzistence humoru. Přes vše výše napsané bych ale neměl díky Belmondovu charisma a úsměvu Marceau si film znova pustit. ()

PTuranyi

Vynikajúca komédia spájajúca Belmondov šarm, dobrodružné kúsky a situačný humor. Plus vnady Sophie Marceau pre ktorú išlo o prvý výrazný film. Základom je výborný scenár. Belmondo síce nie je Pierre Richard, ale v roli chorobného sukničkára, čeliaceho odhaleniu svojich záletných manierov podáva výborný komický výkon. K tomu sa ešte pridáva pokrytectvo zhýralého boháča uchádzajúceho sa o štátnu zákazku, takže kľučkovať pod ostrým okom ministerského úradníka so silným sociálnym presvedčením vyžaduje pevné nervy. Produkcia na to všetko dohliada s francúzskou nonšalanciou ale možno sa trochu zbytočne vyžíva v deštrukcii, keď zábery eskapády hlavného hrdinu opakuje niekoľko krát. ()

Moraldo

Jako kluk jsem tenhle film miloval. Nedávno jsem si ho koupil na DVD a..... vůbec se mi nelíbil. Něco tomu chybělo, něco .... Už vím !! Dabing. Tohle snad nadabovali Eva a Vašek... Jak se k tomuhle mohl někdo propůjčit, to asi nepochopím. Totální hnus, nedá se na to dívat, nedá se to poslouchat. Naštěstí se mi podařilo sehnat jinou verzi s původním dabingem a nyní můžu napsat jen jedno. Tehnle film miluju. Ty dialogy, to kouzlo, tu atmosféru.... ()

moorks

V této situační komedii opět excelují Jean - Paul Belmondo a krásná Sophie Marceau. Snímek nenabízí nějakou přehnanou akci, jeho kouzlo je v dialozích. Belmondo jako sukničkář, co má vyhlédnutou další milostnou kořist...jenže tentokrát nastanou nečekané potíže... ()

luga

Na Velikonoce Veselé Velikonoce - stává se u mne tradicí. Tato sebeironuzující poloha a nadsázka Belmondovi náramně sedí. Opravdu tolik skvělých dialogů a grimas ... na všech zúčastněných je vidět , že si natáčení užívali. Pro milovníka francouzské komedie a Bebela zvlášť není co řešit , nebudu hledat žádné mouchy ani mušky. ()

Lovin

Tady je vidět i divadelní mistrovství tohodle parádního típka , Belmondo mi tady připomíná svou cholerickou rolí Funese i když je to naprosto opačný typ . Skvělá komedie se skvělým dabingem Jiřího Krampola ale pozor , vyskytuje se taky Dvdčko s jiným dabingem tak se ho vyvarujte nebo kdo film už viděl s Krampolem a líbil se mu uvidí jak dokáže špatnej dabing zničit skvělej film ! Styďte se pane Soukupe nebo nějakej jinej vošouste co jsi to rádobydábnul. . . ()

watchtower

Na tohle jsem byl kdysi v kině a už tenkrát se mi lži JPB líbily. Teď po letech to stále funguje. Ale asi to bude ty slabostí pro Azurové pobřeží a oblast kolem St.Paul de Vence. ()

Dataminer

Střeštěná komedie, úžasný Jean-Paule Belmondo a překrásná Sophie Marceau. Co více si mohu přát. Tento film mě vždy zaručeně pobaví. ()

michalkop

Během sledování jsem polovinu filmu kroutil nevěřícně hlavou nad spletí absurdních komedií. Ke konci to začalo gradovat a chvílemi to bylo i dost vtipné. To ale až závěrečných půl hodiny. Dabing na Barrandovu byl příšerný. Herecké výkony věrohodné. Chcete-li nevšední francouzskou komedii, od které můžete klidně i na čtvrt hodiny odejít, jsou Veselé Velikonoce dobrou volbou. ()