Veselé Velikonoce

• Francie Joyeuses Pâques (více)
TV spot

Řekne-li se francouzská komedie, nemůže ve výčtu herců ze země galského kohouta chybět jméno Jeana-Paula Belmonda. Ve filmu Veselé velikonoce ztvárňuje populární Bebel postavu nenapravitelného sukničkáře, který neustále tajně podvádí svou manželku. Ta právě hodlá navštívit svou matku a Stefan se hned na letišti poohlíží po nové oběti. Do cesty mu vstoupí mladá hezká dívka Julie - Sophie Marceauová, která se právě rozešla se svým ženatým milencem a hledá místo na přespání. To je voda na mlýn Stefana. Nejdříve Julii pozve do restaurace a nakonec ji odváží k sobě domů. Ještě než může k něčemu dojít, objeví se znenadání ve dveřích Stefanova manželka. Sukničkář se pokouší situaci zachránit, a tak o Julii prohlásí, že je jeho dcerou... (Magic Box)

kulyk

V očekávání kvalitní křesťanské zábavy jsem na zelený čtvrtek spustil tento film. Jaké bylo mé zděšení, když místo Ježury a jeho třinácti kámošů (z nichž jeden byl trošku bonzáček holt) na mě vybafl jakýsi francouzský kašpárek, který místo askeze a exhibice v leprosáriích hodlá prznit mladé, nevinné děvčátko. A to je ženat! Před bohem! No co už můžeme očekávat od země kardinála Richelieua....... Jeden z nejlepších Belmondových bijáčků. V tomto filmu dotáhl svůj komický talent na sám vrchol. No a byť mé preference většinou směřují k děvčatům širších ramen i boků, zkrátka dobrým k loži i k pluhu, Sofijka má fakt něco do sebe. Bohužel ne mne... ()

Wacoslav1

Peckovni komedie zacatek nebyl nic moc ale pak se to rozjelo suknickar Belmondo postupne pada do vetsich a vetsich sracek snazi se ze vseho vykecat ale pronasleduje ho jedna katastrofa za druhou zakladem filmu jsou samozrejmne skvely dialogy a nejruznejsi blaznivy situace ja byl kazdopadne spokojenej Francouzi ani tentokrat nezklamali ()

Xmilden

Lhát se nemá nebo-li lež má krátké nohy. Lhaní se nevyplatilo ani Belmondovi a to už je co říct, když se nedokázal ani pomocí výborného Kramplova dabingu ze všeho vykecat. 75% ()

sepp

Trochu moc rozvleklé a vyumělkované, pán z ministerstva jako zanícený socialista a gestikulační šílentsví Belmondovo tento snímek sráží ještě víc. Koukat se ale na to přesto přeze všechno dá ;) ()

Ampi

I když se to nezdá, tak Veselé Velikonoce jsou pro hodně diváků typickým velikonočním filmem. Jan Pavel první - Belmondo je vždy jednička. a jeho Stéphane Margelle je rošťák, policista není, ale proutník ano. Andělíček strážníček Stéphana se dle jeho slov asi někde fláka, asi v Limoges, nicméně je obklopen náhradou dvěmi krásnými ženami Marii Laforêt a Sophii Marceau. Komentář psán na Velký pátek. ()

Pepinec

Nepouštějte malému děcku Terminátora, jestli z něj nechcete mít násilníka a nepouštějte puberťákovi Belmonda, jestli z něj nechcete mít děvkaře první ligy. Co vám mám psát? Věřící lidé chodí o nedělích do kostela pozdravit Boha, já zase z pohodlí svého křesla věrně uctívám Stefana, jako nejlepšího Velikonočního zajíčka, co jsem kdy viděl. Jasných pět hvězd, pokud ovšem nemusíte nikomu pevně tisknout ruku a neustále opakovat "tohle jááá bych nikdy neudělal, miláčku!" ()

Big Bear

Jedna z mých oblíbených francouzských komedií s Jean - Paulem a překrásnou Sophie (která je krásná dodnes). První část je konverzační a velmi dobrá a vtipná, v druhé půlce si Belmondo trochu zablbne a řekl bych, že je to filmu na škodu. V celku je to ale jedna z těch dnes už klasických francouzských komedií. * * * ()

Boogeyman

Jedna z nejvtipnějších komedií co jsem kdy viděl. Belmondo zde přímo září a já jsem opět pyšný na český dabing. ()

Omnibus

Snad jediný jeho film, při vyslovení jehož názvu se mi automaticky nevybaví páně Belmondova držka. Kdepak on - tentokrát ne. Zvýší se mi tlak i tep, protože mám hned před očima dívčí tělíčko jak z alabastru! Tělíčko tenkrát sedmnáctileté kočičky Sophie Marceau (ta ňadra, ta ňadra...!) A jasně, Belmondo je tam - coby štvanec svého vlastního libida - taky dobrej. Ostatně jako ve všech filmech, do kterých kdy strčil svůj rypák (mistr promine, ale tohle nos opravdu není! :-)) ()

kingik

Belmondo zase svádí ženy a troufá si dokonce na tehdy mladičkou, a jeho milenku hrající Sophie Marceau, vydávat za svoji dceru. Chyběl lepší děj, lepší gagy a s typickým francouzským humorem už delší dobu nekamarádím. Belmondo na sebe strhával veškerou pozornost, i když kecal bych, že jsem nepokukoval po Marceau, která asi před ním trpěla ostychem, není se co divit, když hrála s takovým matadorem. Dlouhé dialogy pořád o tom samém, občasné sklony ke crazy komedii a špetka erotiky. Poměr toho rozhodně nebyl ideální. A vyhledávat tuhle komedii, pro mě nemá význam. Velikonoce v nikterak extrovním francouzském vývaru ze žabích stehýnek. 60% ()

Šakal

Babel na začátku v autě k S. Marceau pronáší: „tichá noc, hvězdy, v dálce Šakal".... Což o to, já bych (kdyby bylo po mém) přišel klidně i blíž. Proč pozorovat Sophii zdálky, to je ostatně proti přírodě. Tak takhle to dopadá, když pořád někdo stávkuje. Doktoři, učitelé, zemědělci, (zde) letecký personál. Jeden už si ani nemůže vklidu domů přivést milenku, aby si užil trochu toho zdraví prospěšnému tělocviku. Na druhou stranu nebýt toho, přišli by jsme o tuhle povedenou hříčku: otec-milenka(dcera)-manželka. Miluju ten okamžik, když Babel stojí před svlíkající se svou „dcerou“ S. Marceau, ten pohled! To bude dlouhá bezesná noc, že Babele. Zcela s tebou soucítím :-) Veselé Velikonoce, to je Belmondova one man show, navíc s bonusem v podobě pálivého koření či sladkého dezertu (jak je komu libo) mladičké S. Marceau. Žádné velké umění (zejména scénarista si dal dovolenou), nicméně v těchto případech to zase až tak nevadí. Člověk by snad i Babelovi věřil, když zaníceně vypráví, jak v dětství svou dceru „rozmazloval“ roztátou zmzlinou :-) Jak říkám, žádné velké umění, ale jako relax a oddechovka, která (mě) vždy zaručeně pobaví, je to ideální! Btw, je to pech. Barák plný ženských a nikdo (žádná) nemá čas (chuť). Jj, jsou takové večery v životě nás chlapů.... p.s. to uživ. Faidra: proč to hned lámat přes koleno a měnit pohlaví. Nahý Babel by nestačil? P.p.s. to uživ. Jeanne: bajku o štírovi a žábě znám. Tu o vlkovi a psovi, popř. vlkovi a beranovi taky, ale bajku o ústřici a melounu (navíc v neodolatelném podání S. Marceau) jsem (zde) slyšel poprvé. Tady už snad pouze scházelo, aby byla dotyčná nahá :-) ()

Anderton

Belmondo robí zo seba hodinu a pol blbečka vo Funesovskom štýle. Nie je bohužial vtipný ako Funés a scenár ide odnikiaľ nikam, takže ani z hľadiska sledovania nejakého príbehu nie je film zaujímavý. Pritom zdemoluje polovicu francúzskych áut a je mu to jedno. Veselá veľká noc je takým celkom milým pokusom o zobrazenie druhej chlapskej mízy okolo 50ky, lenže všetko je v ňom zúfalo nedotiahnuté. ()

nascendi

Kedysi som tento film videl. A pamätám si z neho iba to, že som ho nedokázal dopozerať. Aj dnes to bolo náročné. Mám dosť rezervovaný vzťah k J.P. Belmondovi a v tomto nepodarku nemal šancu zachrániť ani priemerné hodnotenie. Aj keď mal poruke sviežu Sophie. Je možné, že sa na takýchto filmoch diváci kedysi zabávali. Dokonca pripúšťam, že nejaká ich malá časť sa dokáže na tom baviť i dnes. Ale je to fuška. ()

Willy Kufalt

„On je pilot... válečný. Teda v případě války. Ovšem teďka je v civilu, zatracený darebák!“ Na skvělé dialogové přestřelky a hlášky je tahle komedie opravdu bohatá a to nejen zásluhou Jeana Poireta coby autora původních dialogů, ale pro našince i dabingových tvůrců, kteří v některých případech (např. i ve druhé části výše citované repliky) ještě dokázali původní vtip posunout o něco dál. Možná bych ještě více ocenil, kdyby konverzační duch původní hry byl plně zachován a Lautner s Belmondem by neměli potřebu jí obohacovat o sérii akčních scén. Belmondo, byť hodně proslaven mj. kaskadérskými kousky, tady i za pomocí skvělých partnerek dokazuje svou komediální všestrannost a schopnost naplno odtáhnout tentokrát i konverzační hříčku dle divadelní hry, která by určitě dokázala i fungovat bez několika akčních eskapád. Přiznám se, že v rámci situační komedie zasazené z velké části do prostoru jedné vily mi občas všechny ty bláznivé akční nápady (včetně akce pozpátku) přišly jaksi navíc. Lautnerovi budiž k dobru přičteno, že zvládá jako režisér unést svižné tempo a jistou dynamiku i během dlouhých vztahových propletencích v jedném domě, takže případná pěst na oko z automobilové honičky byla v závěru již o něco menší a následné spojení akce s humorem ve scéně ze slavnostního ceremoniálu mi nakonec přišlo povedené. Překvapivé a vtipné vyústění celého filmu v poslední scéně také a nemohu říct, že by mě tato klasika, která mě dlouho míjela, nějakým způsobem zklamala. Ačkoliv z Belmondových 80-tek bych měl za sebe určitě i silnější favority (Eso es, Mrchožrouti). [75%] ()

Chrustyn

Bláznivá francouzská komedie o jedné velké lži, která vede ke spoustě omylů a absurdních situací. Belmonda mám radši jako drsňáka s kvérem skákajícího po střechách než jako zbrklého "strejčka", který se snaží zachránit manželství. ()