Jedné noci v jednom městě

• USA One Night in City

Víte, co se stane, když si člověk přišije cizí ucho? Můžete v noci na Žižkově potkat džina, který splní všemožná přání? Myslíte si, že jsou ještě místa, kde se zastaví čas? Víte, co může narušit vystoupení hmyzího cirkusu, jaké má cíle městský myslivec a co vzrušuje jeho sousedy? Může se přátelit kapr se stromem? Může! (oficiální text distributora)

FoxMulder odpad!

Zhruba po 15 minutách se na obrazovce objeví dvě děvčiny a koukají jak tele na nové vrata. První povídku jsem koukal úplně stejně. Pak už jen v povídce Jedné noci v jednom městě hraje Jigsaw na housle a tím to hasne. Chtělo by se napsat, to se musí vidět, ale... Snad jedině na halucinogenních látkách. Otřes, děs a nuda, delší asi tak o 67 minut, než by to mělo být. ()

MarekMotor

Jsem nadšen, že někdo sehnal prachy a pustil se do pokračování toho, v čem byl český animovaný film výjimečný, totiž do tvorby pro dospělé. Po výtvarné a ideové stránce je film spřízněn s vrcholy animované tvorby pro dospělé 80. let, tedy například s Bartovým Krysařem či krátkými snímky Jana Švankmajera, aniž by autor ztrácel na osobitosti. Snímek je to (jak tak koukám po ostatních komentářích) pohříchu náladový, nepříběhový, s velmi důležitou hudební a zvukovou složkou (hudbu složil Tadeáš Věrčák a povedla se mu). Zůstává proto pro mne jediným důvodem, proč nehodnotím pětihvězdičkově, přítomnost product placementu (kvazinovin Metro v první povídce). ()

Marvin*

Po dlouhé době animáč, který není pro děti (uřezávané ucho ani obří prso ve Večerníčku nepotkáte). Snímek je, jak je v Česku zvykem, složen z povídek, v tomto případě ze tří, které se ovšem dále skládají s několika epizod. Proto je výsledek spíš přehlídkou nápadů a vtipů, někdy dost dobrých, někdy průměrných, vždy však originálních a bizarních (a vždy s výborným animačním řemeslem). ()

nula87

Pokus o návrat dobrých českých loutkových filmů, který se bohužel moc nepovedl. Až na Ploutvičku a Větvičku je to nudné a nenápadité, a i těch 70 minut je strašně moc. 40% ()

Detak odpad!

Neodvažuji se ani hádat, co asi bylo cílem autora tohoto filmu, ale pokud chtěl obohatit českou kinematografii o další sra*ku, tak se mu to zcela jistě povedlo. První historka je naprosto otřesná, druhá tak nějak postrádá smysl, třetí... no škoda mluvit. Ale všechny měly jednu společnou vlastnost, kdybych je neviděl, tak jsem snad i šťastnější. Dál už jsem nekoukal, protože mi to naprosto stačilo. ()

cinema_cz

Ze zamlklých obrazů pitoreskního světa nočních i denních snů, vidin a tajných rituálů dýchají Balejova autorská fantazie a humorný nadhled. 80 % (Ondřej Novák, Ci 05/2008) ()

djbarrel

Já nějak nevím, možná je to jen má chyba, ale já jsem se docela nudil. Nebylo to špatné, nebylo to ani dlouhé, ale mě to prostě nebavilo 40 % ()

ZHODNOTITEL odpad!

Pro děti to určitě není, ale pro koho potom? Dospěláci na to asi nebudou mít potřebu se dívat. Určitě se povedla taková oslizlá a nepříjemná výprava, ale nějak nevidím důvod se na to dívat znovu. Nebavilo mě to, a bylo mi to nepříjemné. ()

Mr.Terible

Povídkový loutkový film o lidské osamělosti. Na oživení Trnkovské tradice vážného celovečerního loutkového filmu se závažným tématem jsem čekal roky! ()

pokormar

Upřimně je mi líto, že jsem nedala větší hodnocení - vtipně a hravě vytvořené loutky + celkově prostředí. Ovšem jako celek na mě film nepůsobí dobře, spíš mě až vyděsil.. Animované filmy mám opravdu ráda, ale toto mezi ně nepatří.. Plus můžu dát ještě pár rádoby hororovým scénám, které mě i celkem pobavily.. ()

tucnakova

Nic, než přehlídka zrůdiček - POZOR : Větvička a Ploutvička, kteří ale jsou ( hlavně i v tom knižním zpracování !!! ) geniální, za 5, až po okraj plných, hvězd - to ostatní suma sumárum max 1 umolousaná ... ( a kdo poznal Františka Peterku ? ). ()

Fanfán

nechápu - ještě jsem si teda od nikoho tady nepřečetl komentář k filmu, prostě píšu - že to má tak nízké hodnocení. Jistě - není to Trnka a není to ani Švankmajer, ale je to někdo nový. Tři povídky, které jsou ještě do toho rozkouskované na miniaturní povídky, mi vzali dech. Jistě nejsilnější je Větvička a Ploutvička, kdy je pohádkovost nejvýraznější. Pak už je výrazná jen v Džinovy, ale stejně... ty povídky jsou pěkně vymyšlené a pěkně udělané. Jiné skóre si tento film nezaslouží, než pět hvězdiček. Je to taky důkaz, že češi by měli zůstat u svých loutek a nedělat 3D filmy, i když na to jsou taky šikovní. Zkrátka se nebudu bát, pustit si tento film víckrát a jednou třeba i svým potomkům. Těším se na další film tohoto výtvarníka ()

antragus

Slyšel jsem někde, že česká animátorská a loutková škola vždy byla a je věhlasná a na světové úrovni. To nikomu neberu a sám tuto oblast respektuju. V tom případě se ale ptám, proč loutky v tomhle filmu často vypadají, jakoby měly lepru (kdyby to hráli herci a takhle vypadali, stopro by ji měli). Jediným vysvětlením mi přijde, že to přispívá k panoptikálnosti celého díla. Popávám se, proč postavičky nemůžou promluvit normálně? Jediným vysvětlením mi přijde, že to přispívá k panoptikálnosti celého díla. A proč nemůže mít aspoň jeden příběh nějakou hlavu a patu? No dobře některé ji mají, ale některé jsou svým splácáním značně bizarní. Jediným vysvětlením mi přijde, že to přispívá k panoptikálnosti celého díla. Protože tak jako bylo ve filmu Million Dollar Hotel řečeno o stejnojmeném hotelu: "Tenhle barák je panoptikum...", říkám já o tomhle filmu: Tenhle film je panoptikum, a jako takové se některým náturám pravděpodobně zalíbí a jiným ne. Já jsem dost na vážkách, protože některé scénky a detaily se povedly, na druhou stranu se nemůžu ubránit pocitu, že se z mnohého a vlastně i z celku dalo vydusat podstatně víc. Třeba i tolik, aby ta pozitiva chytala za srdce a bila do očí na první zhlédnutí, a ne až na několikáté, včetně několikerého zamyšlení... ()