Speciální agent 117 (jedna jedna sedm) je poslán do Egypta splnit celou řadu úkolů pro francouzskou tajnou službu. Jeho první povinností je vyšetřit vraždu svého kamaráda, špiona v Káhiře. Další mise ho zavede k Suezskému průplavu, nad kterým má převzít kontrolu a posledním neméně důležitým posláním je zajistit mír na Středním východě. Agent 117 je tím pravým pro tyto úkoly. Nemá sice ponětí o tom co dělá, ale vždycky má štěstí a dostane to co chce. I když je děj zasazen do Káhiry, film se natáčel v Casablance, největším městě Maroka. (oficiální text distributora)

C0r0ner

Podle několika Francouzů, se kterými jsem se bavil, je to nejlepší komedie všech dob. No, v originále možná. S dabingem to byl takový průměrný paskvil na Jamese Bonda, který velkou vtipností neoplýval. Znám mnoho francouzských komedií, které jsou výrazně lepší, takže s kamarády žabožrouty souhlasit nemůžu. 60% ()

otík

Drobná blbůstka, která pravého agenta 007 nemůže urazit, ale bohužel jej ani nerozesměje. Psát více o této filmové jednohubce by byla ztráta času. ()

bartias

V nudné parodii na bondovky se speciální agent jedna jedna sedm vydává do ‚hnízda špiónů‘ Káhiry, aby hájil koloniální zájmy Francie. Elegantní milovník a obávaný zabiják je ve skutečnosti neschopným zabedněným troubou, který by netušil, oč běží, i kdyby měl jméno vraha napsané na krabičce od zápalek. A taky že ne... Fádní vtípky o sexuální orientaci i nelegrační nechápavé výrazy Jeana Dujardina mají povolení zabíjet, místo padouchů to ale odnesou diváci. ()

noriaki

Zvláštní slepenec amerického absurdního humoru a francouzské situační komedie. Tohle spojení sice trochu skřípe a scénář není z nejlepších, ale styl mi hodně sedl a některé scénky mi mluvily z duše. Jean Dujardin svým connerovským vzhledem perfektně zapadá do role. Francouzi ho mají za nového Belmonda, tady mi víc připomínal nového Petera Sellerse. Je neskutečné co uhrál třeba jenom obočím a nebo změnou posedu na židli. Celý film proměnil ve svou exhibici a ukázal, že se neztratí v žádném žánru. Perfektní výkon. Potěšila mě i Aure Atika, která sice není tak roztomilá jako ve své zrzavé verzi z Bimbolandu, zato má parádně napsanou postavu. ()

Kmotr76

Někdy to bylo vtipné, často to bylo vtipné proto, že to bylo tak nevtipné a většinou to nebylo vtipné vůbec. Parodií na špionážní filmy (bondovky...) je vážně spousta a Agent 117 se v nich ztrácí. Clouseauovi nesahá Agent 117 ani po paty! ()

lumiros

Celkem pohodová parodie na OO7 a možná trošku i růžového pantera. Moc Vám to sluší .... a kdybych byla trpaslicí? ..... tak bych řídil já. Cigaretu? Děkuji pokouším se začít. Jste kráska s hnědýma očima, nesoucí mi snídani. To říkáte každé ... neříkám to každé, jen každé hnědooké krásce nesoucí mi snídani. Kolik máš dětí? Osm, devět? ...jen dvě .... tak pozdravuj alespoň ty dvě. Kdyby muži měli takové vnady, jako Vy, tak změním orintaci. No a ta slepičí bitva, tak ta byla luxusní. Toho frantíka musíme zabít, do všeho strká nos .... ano, mně také párkrát znásilnil. Tak buď je to idiot, nebo génius ..... hmmm. ()

MareT.

Mnohdy jsem se přistihnul, jak se směju tak banální věci, jako je smích hrdinnů - kdo viděl, asi pochopí! A to nejednou...Film pěkně balancuje nad propastí trapnosti, ale daří se mu to ustát...Takže kdyby stál pevně na zemi, tak je to velice vydařená komedie! ()

tom.nosek

Zajímavá parodie na Jamese Bonda, která cílí na všechny bondovky s Connerym, včetně stylu natáčení, které jako by vypadlo z 60. let. Agent 117 jako homofóbický (a zároveň skrytě homosexuální), rasistický, nacionalistický Francouz, ostřílený špión z druhé světové, jde po stopách smrti svého kolegy špióna, se kterým má dlouhou minulost. Hubertovy vzpomínky z minulosti jsou také společně s těmi homofóbními, rasistickými a nacionalistickými narážkami to nejvtipnější, co film nabízí. ()

Lionheart

Dám tomu 4* a nestydím se za to. Zpočátku jsem byl trochu zklamán, ale pak jsem si uvědomil, že tento film by se měl brát spíše jako trošku odlehčenější bondovka než jako parodie. Na parodii je to málo vtipné. Nejvíc oceňuji hlavního protagonistu, půvab žen a styl natočení. Dýchla na mě atmosféra poctivých padesátých let. ()

loco

MartinezZ: "... některé vtipy jsou poněkud trapné [...] takové to trapné ticho, kdy se udělá vtip, nikdo se nesměje a aktér se snaží vtip stále více vypointovat a ticho je delší a delší..." - vždyť přesně o tohle tam taky jde! :D Nechápu ale proč se to tady neustále přirovnává k Austinu Powersovi, když je to spíš na způsob Růžovýho Panthera. ()

sadlokan

Po ulici štrádujou tři slepci.A,ejhle,najednou začnou střílet jako vzteklí!Takhle začíná Dr.No.A další finty následují ve všech 007 filmech.Jak se na to dá udělat dobrá parodie?Na parodii?Jděte někam!Agent 117 je zkrátka agent s povolením zabíjet slepicemi.A klidně by to zmáknul i v Acapulcu! ()

inutihar

Toto není parodie na bondovky. Nečekejte to od toho parodii na bondovky, budete zklamání. Je to francouzská špionská retro-komedie, ne parodie na bondovky. Vtipné a příjemné překvapení. ()

umbjaz

U žádné parodie Bonda jsem se nepobavil tolik, jako u tohoto kousku. Celek je takovej... nedopečenej, nebo přesolenej, nevím. ale samostatné scény mě často donutily vyprsknout smíchy. ()

GOGO3000

Ač to má být komedie, parodie nebo něco mezi tím, moc zábavné mi to nepřišlo. Několik vtipných momentů by se našlo, ale jinak je to odvar. ()

Euchrid

Něco takového mohl být Johny English, kdyby byl trochu uvolněnější, rasističtější a neamerický. Zábava je to výborná, agent šarmantní asi stejně často jako pitomý, jako celek přijemné a párkrát jsem se i zasmál nahlas. K tomu skvělá atmosféra padesátých let a nejde si ty frantíky neoblíbit :) ()

Lavinia

Jean Dujardin vypadá dobře. Film je trapně nevtipný, ani komedie, ani skutečná parodie, tak nějak mezi všemi žánry, sakra nuda a zklamání. Jean Dujardin vypadá dobře. A víc se říct ani nedá. ()