Speciální agent 117 (jedna jedna sedm) je poslán do Egypta splnit celou řadu úkolů pro francouzskou tajnou službu. Jeho první povinností je vyšetřit vraždu svého kamaráda, špiona v Káhiře. Další mise ho zavede k Suezskému průplavu, nad kterým má převzít kontrolu a posledním neméně důležitým posláním je zajistit mír na Středním východě. Agent 117 je tím pravým pro tyto úkoly. Nemá sice ponětí o tom co dělá, ale vždycky má štěstí a dostane to co chce. I když je děj zasazen do Káhiry, film se natáčel v Casablance, největším městě Maroka. (oficiální text distributora)

Shitonit

OOOu ! Už zas, to bylo těsně vedle mý mozkovny, docela jsem se těšil, agent je výbornej, parodie na kdeco dokonale povedená, mnoho nových méně či více předvídatených kousků, to vše tam je. Jen je toho tam asi víc než by bylo třeba, některý momenty byly nekonečnější než bych potřeboval, a tím že jsem u toho usínal, mi to tak nějak samo dávalo najevo, že mě to né až tak úplně baví. Prostě:.....asi tak:.....je to dobrej film, kterej mne osobně moc nebavil. ()

kubilov

Místy velmi hloupá a někdy až moc přehnaná parodie na nejslavnějšího britského agenta, pochopitelně od nikoho jiného než od Francouzů. OSS 117 pomáhá ke 3* hlavně sympaťák Jean Dujardin a jeho narážky na muslimskou víru (muezzin rulezz), Bérenice docela nic moc. ()

kitram71

po shlédnutí Umělce jsem byla zvědavá na mluvící Berenici Bejo a Jeana Dujardina ... Agent 1-1-7 jako kombinace inspektora Clouseau a Boba Saint-Clarea je celkem zábavný a Dujardinovi role vyloženě sedí ;) ()

Jellybean

Viděla jsem film ve francouzštině, kdy je srovnatelný se Žhavými výstřely (ne-li lepší) a rozhodně strčí do kapsy Johnnyho English, v češtině tento film ale rozhodně není ta zábavný, mnoho slovních hříček je nepřeložitlených... ()

Estetik 1

Viděno v SA: nejlepší fór jsou přiteplené flashbacky na pláži, a na konci, jak to bylo doopravdy. Plus další dva docela dobrý vtipy. ()

anarya

S každým novým shlédnutím stále více vtipnější. Jedná se o kousek, který má v sobě víc, než se může zdát. Výhodou ovšem je, pokud rozumíte alespoň trochu francouzsky a víte něco o kulturně-historickém kontextu. Pokud ne, pořád to nevadí, protože je to sranda. Pro všechny kritiky, kteří nepochopili: "Tu te tais ou je te tais!" ()

kpt.Johanson

Francouzský film OSS 117: Le Caire ind d’espions (Cairo, Hnízdo špiónů), není parodií na Bondovky, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale přímo parodií na žánr špionážních filmů jako takový. Přímo navazuje na sérii francouzsko-italských filmů o agentu OSS 117 (jehož číslo je s 007 jistě porovnatelné), jehož první dobrodružství spatřilo světlo filmového světa o pět let dříve, než první Conneryho Bond. Dlužno však podotknout, že i OSS 117 námětově vychází z románů Iana Fleminga. Na komedii Agent 117 je nutné ocenit především výborně provedenou snahu, natočit film technikami, jakými by jej natočili v sedmdesátých letech a tak zde můžeme vidět honičky v autech, kdy je za herce, jež řídí promítán záběr ubíhající krajiny, nebo úžasnou hru s barvami a kolorováním filmu. Samotná zápletka již nepatří k nejpovedenějším a místy jsou jednotlivé vtipy, až na hraně na které stačí málo, aby se překlopily do nevkusného sprostého amerického smyslu pro humor. Přesto se jedná o jednu z nejlepší a technicky rozhodně bravurně odvedenou parodii na filmy o superagentech, který jím svým způsobem vzdává hold. Použití metod natáčení filmu, jako v době, do které je příběh zasazen štáb později zužitkoval i u pokračování OSS 117: Ztracen v Riu, aby jej nakonec zcela perfektně ovládnutý ukázal u jednoho z nejlepších artových filmů jakým je „Umělec“ (The Artist). Za všechny tyto filmy vděčíme představiteli hlavní role Jeanu Dujardioni. Ani u jednoho z těchto filmů totiž nebudete mít pocit, že se díváte na něco, co vzniklo až po roce 2000. ()

Hrobař

Skvělá parodie na "Bondovky" od frantíků se nedalo čekat nic jiného než že trošku popíchnou brity. Skvělé forky kde vystupuje někdy jako neznalec nebo jako naprostý gentleman a pořád z toho vychází dobře. jasných 5 ()

Isard

Ve zlatých dobách eurospy filmů (tj. v šedesátých letech) zářila značka OSS 117 jako možná jediný reálný konkurent značce 007. A teď tohle… Agent 117 není úplně špatný film – příběh plyne pomaleji, ale nenudí, i nějaký ten slušný vtip se najde. Pro mě je obrovským plusem vizuál, místy atmosféra, a to vše rámované velmi stylovým soundtrackem. Jenže co naplat – film „vylepšují“ scény a dialogy, které neslouží ani tak k žánrové parodii, jako spíše moderní zesměšňující agitka. Škoda. ()

Sasquatch

Výrazně horší než následující druhý díl. Ale i tak si to udržuje styl a tempo. Akorát to není tak nějak moc vtipný. Spíš úsměvný. Hlavní postava je dokonalá kopie Conneryho, včetně úsměvu a gest. Bavil jsem se. ()

andy60

Myslím, že natočit parodii na Bondovky nebyl ten nejlepší nápad. Ony vlastně sami o sobě jsou parodií a humorem se v nich rozhodně nešetří. A co je nejhorší - jsou mnohem vtipnější, než tento francouzský pokus. Pár vtípků se v něm našlo, ale na celovečerní pobavení to nestačilo. ()

tein

Parodie na Bondovky s jen a pouze nekorektnim a casto schvalne az extremne trapnym humorem. Videt se to da ale zadna slava to teda neni. ()