Jean-Claude Van Damme se představuje v roli nečestného policajta Anthony Stowea, závislého na heroinu. S jeho povahou ho nikdo nemá příliš v lásce, včetně vlastní ženy. Jeho hlavním nepřítelem se stává Gabriel Callaghan - bývalý kolega, který se přidal k mafii. Při přestřelce je Anthony těžce zraněn a upadne do kómatu.Za několik měsíců se probere a je z něj jiný člověk. Rozhodne se dát staré věci do pořádku. Chce potrestat ty, kteří ho kvůli odhalení pravdy téměř zabili a osvobodit svoji unesenou ženu. (oficiální text distributora)

Wormboy

Ja oci prizmurovat nemusim a s pokojnym svedomim davam plnohodnotne 3*, pretoze Majster ma nesklamal. Jeho posledne filmy (ne/cest vynimkam) su kvalitativne niekde uplne inde, ako tie Lundgrenove a Seagalove a aj ked ide o becka, Majstrove becka su proste dobre becka!!! Howg. ()

J0hny5

Celkem slušný film s Van damem ,nejde tu jen o tupé akční béčko. Líbila se mi i hudba v podobném stylu jako max payne. 70% ()

Seag

Ešte pred tým než niečo napíšem, chcem pripomenúť že Van Damma nemám rád. Je to pre mna baleťák ktorý sa poúšal (ešte raz pripomýnam Pokúšal) marne preraziť nejakou tou akčnou peckou. Jeho posledný snímok The Hard Corps sa mi velmi nezdal ale tento už bol iná káva. Pozeral som ho síce s donútenia ale ku stredu filmu ma velmi zaujal. Sice je už vidno že karate mu už nejde ako kedysi ale vidím tam snahu, ktorá sa v mojom prípade cení. Strielania je tam pomerne dosť slušná porcia, a tak isto sa tam van damme aj pokúšal hrať čo sa mu podarilo. Tak isto má u mna ešte jedno plus jeho gangster výzor ktorý sa nevidí každý den. Takže ked si to zhrniem tak mi víde priemerný ale dobrý akční snímok sice s nenávideným hercom ale dosť dobrým scénarom. Pre mna 3,5*. ()

Googlak

Perfekný film Van Damma , v ktorom ukazuje že vie aj hrať a nie len kopať filmových protivníkov , ... a prestrelka na konci filmu patrí k mojím obľubeným prestrelkám ()

otík

Těžko říct, proč si ke konci své akční kariéry začíná Van Damme vybírat zkorumpované, prochlastané a hlavně životem zcela znuděné policisty. Na jeho hrdinovi není nic přitažlivé – v první polovině filmu je opravdu ubohý, po uzdravení zase moc slizký a stejně odhodlaný zemřít, přestože jej manželka evidentně miluje a chce s ním vychovávat brzy se narodivší dítě. No ale budiž. Kdo chce kam, pomozme mu tam. Jenže – proč Van Damma máme rádi? Protože to byl vždy pohodový kluk, který uměl karate, skvělé rotačky a tak nějak mu to šlo lehce od ruky. Na hraní ochlastů a zkrachovalců máme Doplha Lundgrena. Takže spíše bych očekával pohodový akčňák v duchu Kontrabandu, s hodně akčními scénami tělo na tělo, trochu nadnesenosti a hlavně radosti. Jenže počínaje Replikantem je to samá socka, lůzr a ubožák. Už mě to opravdu unavuje a nebýt trochu čerstvého vzduchu v J.C.V.D., asi by mi tento sympaťák už tolik příjemný nebyl. No snad zažije dostatek rozumu a nechá se Stallonem naverbovat do jeho Expendables II. Jinak tento film trpí vším klasickým pro akční béčko – špatné a hlavně bezduché akční scény, chybí trochu odlehčenosti a výraznější tempo. Že to Van Dammovi s delšími vlasy sluší, to se nedá popřít. Ale na druhou stranu si to přiznejme – stárne nám, a to velmi velmi výrazně. Já mu přesto věřím, že by nám ještě mohl ukázat, jak se starý hoch dostane do formy. Zde k tomu měl jedinečnou možnost, ale zůstalo pouze u pár sklapovaček. To mi vážně nestačí. Hudba: Mark Sayfritz ()

Jizni Tlapa

Netradiční Van Dammovka, kde JCVD působí přirozeně závislácky a uvolněně. Přidává i poměrně kvalitní scénář, který nabídne ne-jednu vynikající hlášku a vtip. Když přidám výbornou kameru nabízející neobvyklé pohledy na všední události a promakanou muziku, dostanu nadprůměr, který baví a ukazuje Jeana z "jiného" pohledu. Co je ovšem nutno vytknout je akce, která je šizená a nenabídne jediný moment JCVD ho bojového umění. Společně s nudným záporákem tak kazí hodně z toho, co se opravdu povedlo!70% ()

Beky

Po dlouhé době jedna z bývalých akčních ikon konečně natočila něco slušného!!! Pravděpodobně za to může scénárista Dan Harris ( velice zdatný to chlapík ), který vykouzlil svým perem atmosferickou jízdu podsvětím!! I když....nepřináší nic nového, přesto udrží laťku až skoro do konce ( konec je samozřejmě nesmysl ) lehce nad průměrem!! A musim uznat, že Van Damme skutečně předvádí slušný herecký výkon, kde si nevypomáhá otočkama ve spomaleným záběru, ale skutečně si vystačí pouze se svým...hmm, obličejem, charisma????....poctivých 60%!! Jednou větou: K sakru, jak se tam dostal ten Stephen Rea??????:) ()

MiCM

Tak tohle mně dost nadchlo a hlavně překvapilo, dost možná nejlepší Van Damme-uv film posledních let... ()

zdenny

Beru to jako zmrtvýchvstání Jeana Claudea. Trochu jiný typ filmu (a hlavně ztvárněného hrdiny), než na jaký jsme u Jeana zvyklí. Nebylo to vůbec špatné. V úvodu i dobré hlášky. Zajímavost, že ožralý jak dobytek dokázal zlikvidovat několikačlennou partu padouchů. A to prosím s pistolí. Film si vyhrál s dosti detaily. Např. když scénář potřeboval, aby se Jean na chvíli vytratil ze svého domu, nechali jej zavolat z telefonní budky na pevnou linku nového amanta své skoro ex, protože v autě měla svůj mobil na zadním sedadle a nereagovala na něj. Hloupost, ale někdy na takových blbostech scénář zahoří. Tyto drobnosti byly ale zase "vyrovnány" několika nelogičnostmi. To by tak nevadilo, jako přestřelka na závěr. To už bylo příliš uhoněné a příchodem jeho bývalého kolegy na scénu i trochu komické. A proto jsem se díky školáckému závěru rozhodl pro tři hvězdy. Jinak ale po dlouhé době slušný Jeanův film. PS: Akorát - co ta jeho boule? Tu kdysi neměl... ()

Aven

Překvapivě velmi dobrý JCVD, i po herecké stránce solidní výkon. Škoda jen nepovedené závěrečné přestřelky. ()

liuk

Občas si říkám, že rutinní akční thrillery jako je tento jsou hodnoceny (i mnou) příliš přísně, a když jejich zábavnost porovnáte s něčím vážnějším, neprojeví se to tak úplně v adekvátním ohodnocení. Until Death je ale typickým příkladem opravdu špatného filmu, kde se s hodnocením musí jít fakt hluboko. Nikdy nechápu, proč musejí mit akční STV filmy tak děravé scénáře. Jestli distributoři kinových filmů dávají producentům těchto fláků nějaké úplatky, aby domluvili svým scénáristům, ať píší hrozně, že pak filmy v kinech budou moct svou chytrostí víc machrovat. Opravdu bych chtěl vidět, který policista závislý na heroinu si nechává své dávky a stříkačky v šuplíku ve své kanceláři na stanici. Samozřejmě mu je tam najdou. Ten policajt je tedy Van Damme, který se chová jak a není nepodobný Dirty Harrymu. Hlavní záporák se jmenuje Calla(g)han, ehm. Ale i navzdory všem těm dírám se na začátek filmu docela slušně dívá, Van Damme je drsnej, občas řekne nějakou hlášku. Jenže pak nastane zásadní zvrat (je zase úplně trhlej) a z filmu se stane drama. Van Dammovi a jeho hereckému rozsahu tvůrci věřili opravdu neadekvátně, tohle nezvládnul ani náhodou. S ním a jeho filmovou ženou, která se do něj znova zamilovává, prožijeme hodinu, a pak film skončí. Nemám rád, když někdo shrne příběh filmu do jedné věty, a tím odůvodní, proč je špatnej. Ono to jde takhle shrnout totiž úplně vždycky, jenže nikde se zatím Van Damme nesnažil znova učit mluvit, chodit apod. Jediným kladem filmu jsou opravdu povedené nepřehnané dvě přestřelky, ve kterých hrdinové nedělají kotouly ke střílení, jak bych to od Van Damma čekal, bohužel po jedné z nich nastane ten hrozný zvrat, a druhá zas hrozně vznikne. Já se Until Death fakt snažil mít rád, ale u filmu kde hlavní hrdina v autě řekne klukovi na chodníku, aby si nastoupil, a když nechce, tak ho přinutí slovní výhružkou "Musíš.", a on si sedne a stanou se z nich kamarádi až do smrti, to fakt nejde. Prostě scénaristická blitka, kterou nemůže Van Damme zachránit tím, že potěší svou manželku tím, že si vzpomene jaká písnička hrala na jejich prvním rande. ()

JohnSmith

Nevěřil jsem vlastním očím. Van Damme po dlouhé době v celkem solidním filmu.Hlavní hrdina-policajt na koksu(že by trošku z Van Dammova života?) téměř nekope.Vlastně si nevybavuju,jestli vůbec někoho kopnul,zato dost střílí,ikdyž Fellows zrovna moc akci točit neumí.Co mě velice příjemně překvapilo byl konec,celkem nečekanej a velice přijatelnej. ()

Guzo

Nikdy mi JCVD nevadil a asi ani nebude. V Until Death ukazuje, že už dospěl z fáze "čim víc akce, tim líp" a umí zahrát dobře i něco trochu jiného.. ()

Ravi

Koukám na to a nestačím se divit, tohle je téměř čistokrevné drama s JCVD, coby napraveným záporně laděným poldou. Po několika nadějných náznacích se dá s konečnou platností říci, že je zpět. Jak zpět? Mnohem lepší, než býval! Film působí syrově, levně, ale je velmi dobře napsaný a zrežírovaný. K tomu ještě dobrá hudba. Já bych se ani nedivil, kdyby hodnocení zde ještě trochu stouplo. Tohle už není ten starý provařený béčkař, Jean-Claude začíná hrát a míří výš. Za mě zasloužených 80% = 4/5 ()

Philoun1

Tenhle film je snad největší klišé co jsem kdy viděl. Špatnýho chlápka postřelej a bum je z něj hodnej chlápek, kterej chce dát věci do pořádku a nakonec umírá v náručí svý těhotný ženy. Co to má bejt? Navíc je to přehnaně dlouhý, už jsem si jen řikal kdy už bude konec. ()

Josefin

Opravdu překvapení, J .C.V.Damm, tu vůbec nehraje špatně. Řekla bych, že je to zásluhou lepšího scénaře, který mu umožnil ukázat, že v něm taky něco je, že není jen prvoplánový bojovník v arénách. Hudba byla skvělá a děj filmu taky. Určitě je to i zásluhou režiséra Simona Fellowse. Filmy od J.C.V.D si kupuji ráda, už jen kvůli němu. ()

sedm.1

Že by skutečné vzkříšení van Damma?Pokud vezmu posledních deset snímků z jeho tvorby zpět,tak zřejmně ano.Jean-Claude tu hraje a vůbec né špatně a navíc v docela povedené akci.Je to sice neoriginální,průhledné a otřepané béčko,ale zároveň i stylové,syrové a pěkně nekompromisní,což u tohoto herce je také dost neobyklé a jako troska je i docela zajímavý (jen tedy nevím jestli je troskou kvůli roli,nebo kvůli své kariéře).Celé to má navíc spád,s níčím a nikým se film nemazlí(teda chvilkama trochu vyměkne,ale neni to až moc zoufalý) a místami je to i docela řežba.Zkrátka,van Dammovi se po dlooouhých létech povedlo natočit docela povedenou podívanou a měl by se právě zaměřit na více komplikované,zápornější a drsnější role,pak by nemusel jít úplně pod drn.A když o tom tak přemýšlím a beru veškerou jeho dosavadní filmografii,Až do smrti je možná jeho nejlepším zářezem.Tak co bude Jean-Claude dál? ()