Jean-Claude Van Damme se představuje v roli nečestného policajta Anthony Stowea, závislého na heroinu. S jeho povahou ho nikdo nemá příliš v lásce, včetně vlastní ženy. Jeho hlavním nepřítelem se stává Gabriel Callaghan - bývalý kolega, který se přidal k mafii. Při přestřelce je Anthony těžce zraněn a upadne do kómatu.Za několik měsíců se probere a je z něj jiný člověk. Rozhodne se dát staré věci do pořádku. Chce potrestat ty, kteří ho kvůli odhalení pravdy téměř zabili a osvobodit svoji unesenou ženu. (oficiální text distributora)

sedm.1

Že by skutečné vzkříšení van Damma?Pokud vezmu posledních deset snímků z jeho tvorby zpět,tak zřejmně ano.Jean-Claude tu hraje a vůbec né špatně a navíc v docela povedené akci.Je to sice neoriginální,průhledné a otřepané béčko,ale zároveň i stylové,syrové a pěkně nekompromisní,což u tohoto herce je také dost neobyklé a jako troska je i docela zajímavý (jen tedy nevím jestli je troskou kvůli roli,nebo kvůli své kariéře).Celé to má navíc spád,s níčím a nikým se film nemazlí(teda chvilkama trochu vyměkne,ale neni to až moc zoufalý) a místami je to i docela řežba.Zkrátka,van Dammovi se po dlooouhých létech povedlo natočit docela povedenou podívanou a měl by se právě zaměřit na více komplikované,zápornější a drsnější role,pak by nemusel jít úplně pod drn.A když o tom tak přemýšlím a beru veškerou jeho dosavadní filmografii,Až do smrti je možná jeho nejlepším zářezem.Tak co bude Jean-Claude dál? ()

keoma26

prima akční variace na Bad Lieutenant - JCVD sice neni Keitel a Fellows není Ferrara, ale tady už samotný koncept, který rozehrává tradiční téma JCVD (dvě protikladná dvojčata) na ploše jedné lidské "identity" a jednoho "já", pro mě celý film posouvá minimálně o třídu výš ... ()

hefoo

Dosť dobrý film, Van Dammove filmy mám rad takmer všetky, ako aj celý tento žáner aj keď jeho staršie kúsky ... zaujmavé že jeho staré akčné pecky niesu červené...napr. taký Hard Targed od mistra tohto žánru Johna Woo, I don't understand... Ale tento film ma dosť zaujal,najme slučným príbehom, hereckými vykonnmi, dobré akčné sekvencie a ten "záver" sa mi páčil, netušil som, že ten názov "Until Death" bude doslovný...nemôžem inak ako 5*. ()

iXtr3m3

Výraznejší odklon od posledných Van Dammových filmov. Namiesto "vojaka vo výslužbe" či "bývalého vojenského operatívca alebo špecialistu" tu máme uveriteľnejšiu postavu policajta závislého na drogách. Van Damme sa pokúsil naozaj aj hrať, čo vtedy ešte nikto nevedel, ale asi to malo byť predzvesťou pred jeho nasledujúcim snímkom JCVD. ()

AdamesWWE

[8/10] Podľa mňa asi najlepší výkon Van Dammeho(utvrdí ma v tom dalšie pozretie), ktorý sa tu predviedol v dvoch psychologických polohách a vo skvelom pútavom príbehu. Hlavne v prvej polovici sa mi veľmi páčil, jeho charakter policajta ktorý droguje, zaujal ma aj vzhľadom, jeho dialógy sú výborné. Ostatní sú síce neznámi ale zaujímaví. Druhá polovica filmu sa nesie v inom duchu ale opäť je to veľmi dobre natočené. Režisér nemá žiadny problém ani s akčnými scénami, ale film je skôr krimi štýl(hlavne prvá polovica) , sú tu väčšinou veľmi kvalitné dialógy ale aj veľmi slušná akcia ma potešila. Krv, dosť mrtvol, najlepšia bola asi akcia v reštaurácií ale aj záver sa vydaril. A nielen akčné scény sú podložené zaujímavou hudbou. No a ked sme pri závere tak je aj slušne dojemný. Až do smrti je podla mňa najlepší Van Dammom film z novej doby. ()

Lefty86

Nejsou to ty filmy které točil Van Damme na začátku 90. ale oproti např. Teroru ve vlaku nebo všechny ty pokračování Univerzálních vojáků ( V době psaní komentáře jsem ještě neviděl 4, která se mi nakonec líbila ) , jsou tyto filmy oáza. A poslední dobou se vrací ve stále větších peckách,( Assassination games, 6 bullets ) doufám že tak bude jen a jen pokračovat. Já sám jsem se k některým jeho novým snímkům které jsem napoprvé zavrhl vrátil ( Pastýř, Až do smrti ) a zkusil je podruhé a vidím že taková hrůza to nebyla, jen mi v mém dětství nasadil laťku příliš vysoko. :-) ()

Jeržik

Trapné, to především. Režisér si se svým bráškou scénáristou vůbec neví rady a tak matlají páte přes deváté. Nesmyslné scény(chvat na stanici) se střídají s těmy ubohými(Van dammova vlastní telenovela alá Stefanie) a jsou prokládané občas i něčím ucházejícím(přestřelka v baru-ikdyž to co je před i po ní vůbec nedává smysl). Vlastně mi přijde, že si většinu filmu natočil Van Damme sám, když měl režisér se štábem pauzu na kávu. 30% P.S. Vrcholem všeho je nepopsatelná "šťouchačka"na kulečníkovém stole;) VAN DAMME!! TY NEJSÍ ANI ZKU*VENÁ LIDKÁ BYTOST!! ()

Blazin

Tak že by Van Damme začal točit solidní, dokonce vynikající filmy, protože tento byl super. Jediný srovnatelný film od něho s tímto je Peklo, tak doufám, že v tom bude pokračovat. ()

(Z)denny

Belgický roznožka Van Damme nám zestárl. A nejenom, že zestárl. Ale on nám i dozrál.. Jako dobré víno. Pro mne byl tento snímek příjemným překvapením. Takové americké víno a francouzskou příchutí.. ()

Jiu

Zo začiatku sa to tvárilo dobre, dokonca som spozoroval náznak hĺbky, ale... V momente keď to malo začať nejak postupne gradovať (keď ma to celkom zaujalo), tak sa to zvrtlo na hlúpu 15-minútovú prestrelku a zrazu baf, koniec. Škoda ho, Až do smrti béčkar... ()

PanPes

V čele s Van Dammem je těžko uvěřitelné, že by se tento děj mohl odehrávat v Americe - nemohl jsem se zbavit pocitu, že Van Damme patří spíš do matičky Evropy... Každopádně velice příjemné překvapení - pomalu ale jistě začíná Jean-Claude spadat do sorty mých oblíbených akčních herců. Jen škoda, že až na sklonku čtyřicítky :-))) ()

Matli

Standardní Céčkovej novodobej Van Dammův film. Při zásadním dějovém zlomu v půlce filmu jsem čekal, že se to nějak rozjede, ale čekal jsem marně. Bídně natočené. 28% ()

Bozvav

Nudné, táhne se jak týden před výplatou. Scénář dost žalostný, akce slabá. Spíše televizní záležitost, kde Van Damme nevyužije svůj kopový potenciál. Za mne 40%. ()

FilmWave

Vskutku velmi dobré b-éčko. Temná póza, podobně jako v "Probuzená smrt", Van Dammovi sluší. První půlka filmu je rozhodně lepší. ()

chorche123

van damme byl vzdycky perfektni herec, jeho filmy jsou proste akcni klasika, ale tohle je des, ze zacatku sice nevite o co jde, ale aspon zajimave... konec katastrofa. ()

Deratizer

Tento film je úplný odbočení od klasických Van Dammových akčních béček. Je to film natočenej ve stylu francouzských kriminálek, kde se Van Damme nebije, ale střílí. Když jsem tento film viděl poprvé, málem jsem mu dal odpad, právě proto, že ho v roli takové trosky jakou byl v tomto filmu neznám a je to velký nezvyk. A to nemluvím o samotným českým dabingu, kterej mě hned na začátku, jak Van Damme promluvil, pořádně otrávil. Jeho český dabing velmi nesympatickej, jinej než u jeho ostatních filmů, čili opět nezvyk a tak by se dalo pokračovat. Pak jsem film viděl podruhé a dávám za čtyři hvězdy, protože film je sice jinej než jsme u tohoto herce zvyklí, ale je výbornej.Van Damme není tentokrát fešák s úsměvem fanynky lákajícím, ale hraje neoblíbeného policistu, kterej pracuje v protidrogovým oddělení a sám fetuje jak divej. Věřte, že vzhledově ho opravdu takřka nebudete moci poznat, budete na něj čumět jak na zjevení a kroutit hlavou, jak se mohl sportovec Van Damme takto zničit a zestárnout. Jeho vzhled, kterýmu ještě navíc dávají korunu neoholený kotlety, opravdu vypadá, jakoby vyšel z profesionálního feťáckýho doupěte. Možná i proto je postava Van Damma nadabována tak, jak je, ne příliš sympatickým hvězdným dojmem, aby to sedělo na roli, kterou tu ztvárňuje. Film je zkrátka provedením nejblíže klasické televizní kriminálce na francouzský způsob, ale tato je velmi povedená. Konec je taky na Van Dammovy filmy překvapivej. Mimojiné, dobře se ví, že sám Van Damme měl ve skutečnosti problémy s drogami, čili jeho vzhled a postava feťáka ve filmu nemá od samotné reality zase tak daleko. ()

*Colorado

Solidní béčko, vcelku se na to dalo v pohodě koukat, Jean-Claude nám předvedl své dva výrazy v obličeji, nějaké ty chvaty a tak jsou všichni spokojeni :) Ále při pohledu do kinematografie JCVD jde určitě o nadprůměrný film, takže všem fanouškům doporučuju. ()