Reklama

Reklama

Ani nejhorší z nás nejsou úplně špatní. Bratrská láska zkříží cestu plánům mafie v italském dramatu Damiana Damianiho. Do Palerma přijíždí z New Yorku Mario Vialone. Nenápadný majitel pizzerie na Lower East Side je ve skutečnosti chladnokrevný nájemný vrah, jehož úkolem je zlikvidovat neúplatného státního zástupce. Pro spolupráci s mafií se snaží získat i svého bratra Michela, který se zuby nehty brání. Ve střetu s idealistickým a upřímným mladším bratrem si Mario uvědomuje zvrácenost a bezvýchodnost vlastního postavení.

Režisér Damiano Damiani (Den sovy, Mám strach) zůstal ve filmu z roku 1984 věrný své oblíbené tematice organizovaného zločinu a jeho prorůstání aparátem soudní i výkonné moci. Michele Placido, známý především rolí komisaře Cattaniho v seriálu Chobotnice, si v Sicilské spojce vyzkoušel polohu z opačného konce spektra. Jeho Mario je rozpolcený mezi rodinnými hodnotami, potřebou zajistit své blízké a lstivostí a krutostí světa ovládaného mafií. (Česká televize)

(více)

Recenze (30)

Lupes 

všechny recenze uživatele

Výborný film, který skrývá nejen bezútěšný pohled na nezničitelnou chobotnici, ale překvapivě i milostný motiv hodný Romea a Julie. Kontrast "čistoty a špíny" a jejich překvapivé prolínání v mnoha a mnoha variacích, od milostného motivu mladé "nevinnosti", přes realitu městských ulic až po zdánlivě jasně rozdané karty dobrého a zlého bratra, to vše staví tento film o patro víš nad jiné kvalitní mafiánské filmy. V popisu sicilské reality je vlastně mnohem syrovější a opravdovější než "pohádkový" Kmotr. Blíží se Chobotnici či filmům Giuseppa Ferrary. Za ocenění stojí i nepolevující míra napětí, překvapivé zvraty a naprosto přesné zaznamenání "sicilské" komunikace a emocionality :) ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Buď přijmeš mou nabídku, nebo ti budu pomalu ukrajovat kousky ksichtu !! Začnu s uchem.." Že Italové mívají talent činit nabídky, které se nedají odmítnout, už víme, ale že by jejich kinematografie platila za podobně neodolatelnou.. To skutečně ne.. A formálně nesmírně bizarní Sicilská spojka skutečně vyniká pouze svou syrovostí.. ()

Reklama

borsalino 

všechny recenze uživatele

Michele Placido si vyzkoušel obě strany, zajímalo by mě, která se mu hrála líp... V roce 1984 shodou okolností rovnež pod taktovkou Damiana Damianiho natočil legendární Chobotnici, 1985 si zahrál nájemného vraha pracujícího pro mafii. Sicilská spojka je přímočará, odhalující spíše spodinu společnosti, která je živnou půdou pro zločin, kterou ovládá pár mocných kmotrů, sledující výlučně své zájmy, k jejichž prosazování jsou ochotni nasadit jakkoli velký kalibr. A když jde o nepohodlného generálního prokurátora... Zajímavý je střet mezi bratry, z nichž každý reprezentuje opačnou stranu společnosti. Hodně dobrý film. ()

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Si můžu sypat popel na hlavu,že jsem vůbec neviděl tento snímek,až dnes na ČT2.Samozřejmě,kdo vyrůstal s inspektorem Cattani,tak musí Placida zbožňovat.To,že hraje odvrácenou stranu mince na druhé straně,mě v pozitivním slova smyslu hodně bavilo.Placido jakmile je na place,tak se hned něco děje a posouvá dějovou linku o milimetry vpřed,protože zde se moc nepospíchá.Hodně by mě zajímala ta rozšířená verze s 180 minutama,protože bohužel zde jsem konec sice dostal,ale ten bratr....Tím se vlastně dostávám k tomu,že jako drama to možná úplně neláme emocionální bouři,ale drží si to mafiánskou notu skvěle.Ta nerovnováha mezi bratrskou "válkou" funguje vážně skvěle,ikdyž si někdy říkám,že bratr Maria mohl být o lepší ždibec vykreslen věrohodněji.Mám pro tenhle styl filmu bohužel slabost,tak odpustím i místama horší vedlejší postavy.90% ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Korado Katani, teda Michel Placido v uzanenej nudnej sracke. Ono ja Damianiho ako rezisera neznasam, tocil same plane, nudne otravne sracky, ktore sli v znormalizovanom Ceskoslovensku - vyhovovali v mnohom vladnucim sudruhom, lebo zobrazovali Zapad, kde vladne korupcia, mafia, prehnity kapitalisticky system, honba za peniazmi, majetkami ...... Damiani bol rutiner, ale tu v tejto podpriemernej planobe ani tu rezisersku rutinu nedokazal dotiahnut do konca : 20 % ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama