Dokonalá je kniha, kterou jsem četl několikrát. Film již obsahuje jisté chybičky, které se ovšem dají odpustit, protože jinak by délka snímku musela mít nejméně 500 minut. Mou nejoblíbenější scénou asi navždy zůstane večeře s Turkem Sollozzem a náčelníkem McCluskeym. Stejně tak mám moc rád pasáž nuceného sicilského exilu. Těžko ovšem v podobném veledíle cokoliv vyzdvihovat. 100% je jasných.(22.9.2013)

Já jsem knihu nečetl a ani s jinými gangsterskými filmy nemám moc zkušeností, ale tenhle snímek se mi líbil. Trochu mi vadilo pomalejší tempo filmu, ale na to se dá (pokuď ovšem sám divák chce) postupně zvyknout. Režie, příběh, herecké výkony, hudba, kamera, atd.; nemám nejmenších výhrad. Netvrdím, že jsem byl z filmu naprosto unešený a hned si ho chtěl přidat mezi své oblíbené, ale myslím si, že je to opravdu kvalitní film, který rozhodně stojí za to, aby mu člověk věnoval těch dlouhých (ale ne nudných) 169 minut.(18.4.2009)

Majstrovské dielo. Kto miluje mafiánsku tematiku tak ako ja, myslím že sa zhodneme ak napíšem, že ide o jeden z najlepších snímkov všetkých čias v tomto žánri. Všetko do detailu precízne spracované, veľmi presvedčivé a bohužiaľ pre niektorých ťažko pochopiteľné. Tradície, zvyky a neľútostné pravidlá obklopujú tento svet zo všetkých strán. Udržanie si postavenia a cesta za mocou nie je ľahká. Zradca nemá nárok. Excelentnú dvojicu Marlon Brando/Al Pacino na vysokej úrovni dopĺňajú aj ostatní herci. Nezabudnuteľné-film, ktorý sa (aj so svojimi "bratmi") stal klasikou a je pre mňa nesmrteľný.(6.2.2009)

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Legendární snímek podle geniální předlohy Maria Puza. Úžasný Marlon Brando a Al Pacino (tehdy začínající v hlavních rolích). Je zajímavé sledovat vývoj od spokojené mafiánské rodiny přes různé odvety a vendety pohlcující postupně životy členů širší rodiny až k úspěšnému sice, ale téměř osamělému konci v závěrečných dílech filmové ságy. Trailer (s nádherným hudební tématem filmu): http://www.csfd.cz/film/1644-kmotr-godfather-the/videa/(12.1.2009)

"TRÁVÍŠ ČAS SE SVOU RODINOU? TO JE DOBŘE. MUŽ, KTERÝ SE NEVĚNUJE SVÉ RODINĚ NIKDY NEMůŽE BÝT PRAVÝM MUŽEM." Stylově temná a pietní filmová adaptace strhující mafiánské ságy Maria Puza. Knihu jsem četl několikrát a patří k mým nejoblíbenějším, je čtivá a každý mladý muž v ní najde odpovědi na všechy svoje otázky o životě a světě, včetně té ohledně jeho pracovního zařazení :) Film sice knihu nezbytně oklešťuje, ale činí tak citlivě a jediná významnější věc o níž přijdeme je vzestup dona Corleona, kterého se ale dočkáme v druhém dílu. Vynikající je herecké obsazení, obzvláště pak Marlon Brando a mladičký Al Pacino, který perfektně vystihl přerod Michaela v kmotra. Na imdb mě dostala tahle lakonická poznámka - Body count: 18 (including the horse).(15.7.2006)

• - Všichni herci hrající syny Vita (Marlon Brando) včetně Roberta Duvalla jsou jen o 6 až 16 let mladší než Marlon Brando. Al Pacino je nejmladší. (GreatestFan)

• - Marlon Brando sa vo svojej biografií "Piesne, ktoré ma naučila matka" vyjadril o filme nasledovne: „Keď som videl Krstného otca po prvýkrát, bolo mi z toho zle. Všímal som si len svoje chyby a nenávidel som ho. Ale o niekoľko rokov som ho videl v televízií z inej perspektívy a rozhodol som sa, že je to dobrý film.“ (Dado)

• - V roku 2005 sa predal podrobne popísaný scenár Marlona Branda k tomuto filmu za 321,800 amerických dolárov. (Dado)