„Až tak veľmi zasa neodpúšťam.“ Tu je škoda vypisovať dlhé komentáre. Presný prepis výbornej Puzovej knižky. Výsledkom je klasické dielo svetovej kinematografie o rodine a rezaní hláv (hlavne konských, ale ľudia v tomto svete končia spravidla ešte o kúsok horšie). Vynikajúce herecké obsadenie (cholerický Caan, verný Duvall, neopísateľný Marlon Brando), hrsť legendárnych scén (posteľ, nemocnica, pomaranče) a pocit, že ani jedna scéna nie je vo filme zbytočná. Nádhera. Bomba. Človeče.(7.6.2008)

Teprve po zhlédnutí na velkém plátně můžu plně docenit - obrovitý kolos emocí vystavěný s ohromující elegancí a precizností, kde nepřebývá jediná scéna, jediný dialog, jediný pohled Marlona Branda ... To není film, to jsou švýcarské hodinky.(24.1.2011)

Uchvatne natocena mafianska saga - na to, ze film trva tri hodiny nema slabe misto a cely cas drzi divaka v pozornosti a neda mu vydechnout - proste tohle je prvni filmova trida.(23.5.2002)

Násilné snímky o zparchantěných mafiánech mne obvykle nechávají chladnými, ale tenhle má skvělou atmosféru, disponuje skvěle šeptajícím cappem di tutti capi a proměna usměvavého vojáčka v zakaboněného bosse rozhodně stojí za zkouknutí. Přesto se nehodlám stát pravidelným účastníkem oslav úspěchů organizovaného zločinu.(19.7.2011)

Pro spravedlnost musíme za Donem Corleonem! ,,Nestál jste o moje přátelství. Chránil Vás stát. A teď po mě chcete spravedlnost. Jednoho dne, který třeba ani nepřijde, tě požádám o službu, ale do té doby přijmi spravedlnost jako dar.“ ,,Kdo další je na seznamu?“....... Pokuď se vám aspoň trochu líbí mafiánský filmy a máte 3 hodiny času a hlavně klidu, neváhejte! Pro filmové fanoušky je to povinnost! Přestože se zde hodně mluví, tak mě ty mafiánský keci dost berou. Co je na nich zajímavýho? Nevím, snad že je autorita M.Branda cítit až do obýváku, J.Caan je všehoschopný nástupce a Al Pacino mužem činu. Neskutečné herecké výkony!!!! ,,Budeme přáteli? KMOTŘE?“ Já jsem jednoznačně pro!!!!(10.9.2006)