Gangsterka ako lusk! Superlatívov mi napadá celá kopa, no myslím, že si stačí pozrieť po ostatných hodnoteniach a prečítať pár komentárov a budete mať jasný obraz o dokonalosti tohto snímku. Spomenúť musím ale hlavne herecké obsadenie, výkony sú nezabudnuteľné, hlavne Brandov unikátny rečový prejav vo filme. Marlon Brando mafiánsky boss ako vyšitý a spolu s Alom si neviem predstaviť dosadenie iných hercov. Strhujúci dej, ani na chvíľku nenudí, čo nieje v trojhodinovkách častým zvykom. Zhltol som to na jeden šup. 95%.(26.3.2006)

|| Scenár: Mario Puzo, Francis Ford Coppola / Predloha: Mario Puzo - The Godfather | Hudba: Nino Rota, Carmine Coppola | Produkcia: Albert S. Ruddy | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Paramount Pictures, Alfran Productions | Rozpočet: 6,5 miliónov $ | Tržby: 286,5 miliónov $ || Nutné čerstvé zhliadnutie. 80% | SD, DD, EN DTS |(9.12.2006)

Puzovu knihu mi kdysi dříve doporučila moje babička a já jsem byl po jejím přečtení unesen. Cítil jsem tu rodinou atmosféru a od první stránky to bylo jako bych už všechny znal, měl jsem pocit, že jsou jako má vlastní rodina. Přece jen jsem se trochu obával jaký film nakonec bude, ale Coppola adaptaci knihy zvládl dokonale. Zachoval atmosféru, vypiloval všechny detaily a s úžasnou precizností se postaral o to, aby fanoušci předlohy byli spokojeni. Marlon Brando se jako Don Vito nesmazatelně zapsal do filmových dějin a Al Pacino předvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry. KMOTR je legendou a já jsem rád, že jsem ho konečně mohl vidět.(6.10.2006)

:::::::::::::::::::::::::::: Krásně natočeno, ale nebavilo. Velká klasika ne mne zapůsobila spíše nudně, ale i tak je to opravdu kvalitní film s výbornými hereckými výkony. Bohužel jsem ale usínal. Na další dva díly nemám chuť se dívat. Mé oblíbené mafiánské filmy Casino, Scarface a Carlitova cesta byly nepřemoženy !! :::::::::::::::::::::::::::::(17.3.2009)

Nemůžu hodnotit jinak. Tenhle film sice nevyniká tím, co si asi člověk pod klasickou gangsterkou představí - dlouhými a krvavými přestřelkami, ale naopak nám servíruje úžasnou ságu jedné mafiánské rodiny prostřednictvím velkého kápa Dona Corleoneho (úžasný sípající Marlon Brando) a jeho syna Michaela (geniální Al Pacino), který zpočatku jako jediný z rodiny neměl s mafií a ilegální činností nic společného, ale okolnosti, příležitost a nejspíš i geny dokázaly změnit leccos. Samozřejmě že na pár kulek do hlavy (a nejen do ní dojde), ale tím hlavním jsou zde proměny a vývoj postav, úkoly, které chtějí nebo musí plnit, intriky mezi přistěhovaleckými rodinami atd. Kromě famózních hereckých výkonů je nepřehlédnutelná perfektní režie, díky které téměř tříhodinový film uteče jakoby nic a také nepřeslechnutelně krásná hudba Nina Roty. U mě jde opravdu při vší úctě k Martinu Scorsesemu o nejlepší mafiánský film, jaký jsem kdy viděla a zřejmě i uvidím, tohle už se dneska netočí.(2.7.2006)