Rovnice smrti

• Velká Británie W Delta Z (více)

Zkušený policista Eddie Argo (S.Skarsgard) během své kariéry toho zažil hodně, tentokrát se však dostal na stopu vraha opravdu výjimečného. Nestačí mu totiž člověka vykuchat, podřezat nebo udusit. Tenhle magor si se svou obětí rád pohraje. Jeho hra má jednoduchá pravidla. Zabij osobu, kterou miluješ, nebo budeš umírat v bolestech jako zvíře. Čím víc Argo postupuje ve svém pátrání, tím je mu jasnější, že tenhle vrah má své plány i s ním. Zajímavost: Prajsova rovnice. Dvojité W je fyzická zdatnost, schopnost předávat geny dalším generacím. Zet je specifický rys. Delta... Sobecký gen. (oficiální text distributora)

Smok

U mňa má táto rovnica jednoduché riešenie. W Delta Z = 2,5* Byť to jeden z dielov série C.S.I. tak to beriem, ale ako celovečerný film to už trochu stráca dych. Jedno však viem určite: kladivom po kolene a klince pod nechty nechcem :( ()

swamp

Když jsem si četl komentáře o filmu wΔz, začal jsem uvažovat o nepodívání se na něj. Jenže Stellana Skarsgårda (opravdu tady dosti připomíná Karla Rodena) mám rád, tudíž jsem se překonal..a musím říct, že se dle mého o takovou blbost nejedná. Ano, wΔz má sice pomalejší tempo, ale to mu vynahrazuje kamera, která vás vtáhne do děje. Takže pokud si někdo čte okolní komentáře a narazí na tento, můžu film bez obav doporučit..tak zlomte wΔz. ;) ()

Chrustyn

Další z řady snadno zapomenutelných thrillerů s průměrnými herci a průhledným scénářem naprosto postrádajícím jakékoliv logické zvraty. Jediné čím film trochu vyčnívá z celé skupiny podprůměrných thrillerů je jeho vizuální stránka umocněná digitalní kamerou a slušná atmosféra. ()

Pítrs85

Na první pohled docela tuctová jednohubka, klon k nerozeznání od typově podobných filmů, jenže zhruba v polovině se to zlomí takovým způsobem, že se vám dost možná udělá nejednou nelehko od žaludku, seznamování s přítomnými a s celkovým případem totiž vystřídá těžká, depresivní a celkově taková odosobněná atmosféra, ne nepodobná na posteru zmíněnému legendárnímu Se7en (samozřejmě ne tak sofistikovaná). Filmy o policistech, pro které se stala jejich práce rutinou a jejich nadšených mladých kolezích, jenž jí vidí pořád přes růžové brýle (např. slavný Training Day) mám prostě v oblibě a Rovnice smrti patří určitě k tomu lepšímu, nehledě na místní hodnocení. ()

eraserhead666

"Víte... Když někdo něco vyřeže do břicha těhotné ženy, tak to nebývá vzkaz pro ni." Temný krimi thriller hodně šilhající po horrorových končinách. Páč ta práce s kladivem a hřebíky... au... Skarsgard vypadá jak baculatý Roden, George se hodně snaží a jde jí to a Blair je nádherně temná. ()

SOLOM.

Kamera, střih i speciální efekty nepatří mezi nejsilnější prvky filmu, nic méně dokázaly zachytit a vytěžit přesně to, co bylo potřeba k tomu, aby nabudily ponurou atmosféru, kterou tento film určitě má. Pomocí zvukových efektů se podařilo z minima vytěžit maximum a jako celek to nedopadlo nejhůře. Nejlepší byly mučící scény, při kterých toho sice nebylo vidět mnoho, ale zachytily pocit bezmocnosti obětí, bezcitnost vraha i promyšlenou hru, kterou by jistě nechtěl zažít nikdo z nás. ()

claudel

Dvě až tři hvězdičky, ničím originální a nezajímavý film až na jedno nepravděpodobné překvapení. Téměř podprůměrný krimi thriller nabízející pár nechutných scén, místy nudný děj, povětšinou velmi předvídatelný. Výrazným přínosem jsou špičkový Stellan Skarsgard, který si svoji postavu evidentně s chutí zahrál a tradičně hajzl první třídy Tom Hardy. V rámci žánru si Rovnice smrti vede však mizerně. Tři hvězdičky jen díky hercům. Tečka. ()

ARI50

Aha takže takhle to teda bylo, takhle má vypadat masakr vražd a více vzrušení aha to jsem fakt nevěděl. ()

Morholt

Temný thriller s motivem "zabij svoje nejbližší, nebo zažiješ peklo". Není to sice úplně nové téma, nicméně je poměrně málo využívané, takže to bylo v rámci žánru něco relativně neokoukaného, což je většinou plus, pokud se nenajde nějaký manták, který to celé nezkoní. A to se tady díky Bohu nestalo. Dalším plusem bylo obsazení v čele se Skarsgårdem, který odevzdal tadičně vysoký standart a potěšila i Melissa George. Naopak mi příliš nesedla Selma Balir, ačkoliv jinak mám tuhle herečku docela rád. To, co film sráží dolů, je řada hluchých míst a místy příliš pomalý styl vyprávění, ale i přesto je mé celkové hodnocení pozitivní. Nic, co bych si chtěl v budoucnu zopakovat, ale na druhou stranu můžu s klidným srdcem doporučit. 60% ()

Padme_Anakin

Rovnicím jsem nikdy neholdovala a tak je velmi pravděpodobné, že nejsem cílovka.. Krvavá kriminálka s brutálními vraždami také není zrovna můj oblíbený filmový šálek.. Nicméně Stellan Skarsgård to popotáhl skvěle, byl výborný a jeho nová parťačka Melissa George ohromně sympatická.. Hodnotím shovívavě, zaujala mě myšlenka, co člověk udělá či čeho je schopen pro toho, koho miluje.. ()

mysiak

Ako kriminálka je to fajn, ale ako to bolo natočené, digitál absolútne nesluší tomuto filmu, a herci sú nevýrazný...očividne Mellisa George je tu na okrasu...ale odhliadnúc od toho, slušná krimi... ()

Ridick

nebudem sa unuvat pisat tu naznaky deja, pretoze aj malou malickostou by som mohol vyzradit hlavnu myslienku, kt. nestoji za vela sentavos. ani na skarsgarda sa velmi neteste, lebo jeho fajciarska rola zatrpknuteho policajta - mazaka mu nesedi a je taky smiesnucky, ze poslednu mega scenu som zaspaval pri tolkom vyrone citov... ()

italka63

No, hudba hodně slušná, Stellan také, Tom Hardy magor jako vždy, zase tak špatné to nebylo. Temné, syrové, pojetím stará, dobrá, hutná krimi ze sedmdesátých let. Příšerná roztřesená kamera, což nenávidím. Podruhé rozhodně ne. ()

IceQueen

Nekompaktná zmes ničnehovoriacich scénok, príšerný Stellan, Melissa s večne odutou hubou a nevyužitý nápad. Akurát finále so Selmou ma trošku prebralo. Prirovnávanie k žánrovým jednotkám podobným kúskom len škodí. ()

gumli

Skôr taká brutálnejšia horrorová kriminálka ako horror.Ale nie moc vydarená.Dosť hodne mučenia,pribíjanie klincov pod nechty a kopa ďalších rafinovaných nechutnosti.Špinavé mesto,dookola samé grafity,všetko je v celom filme veľmi morbídne a skľučujúce.Film má v sebe niečo zo SAW a niečo zo Se7en.Sú dosť veľké rozdiely v hodnotení tohoto filmu,niekomu sa páči viac,inému menej.Záverečná scéna mučenia policajta v kresle je dosť dlhá a krutá.Ináč je to veľmi smutný film so samými nechutnými charaktermi. ()

honajz2

Ona to je hlavně detektivka, než horor. Bohužel to ale moc nefunguje tak jako tak. Sice to dost kazí ta otřesná kamera (vlastně mám pocit, že jediný kdo umí s digitální kamerou je Lynch), ale v první polovině to i tak má celkem povedenou atmosféru a dobře se na to dívá. Škoda, že v druhé polovině to začne nudit a finále je plné stupidních zvratů, jinak by to aspoň ušlo, ale takhle je to spíš průměrné (až lehce podprůměrné) ​a nic zajímavého z toho taky nevypadne. A moc tomu nepomohly ani herecké výkony, které jsou dost slabé. Ale o nic vyloženě strašného se taky nejedná a na jedno zhlédnutí se to dá, ale těžko říct, jestli si na to za pár měsíců vůbec vzpomenu... Lepší 2* ()

cariada

Tohle jsem moc nepobral. Hodně jsem se ztrácel v příběhu o co ,že tam jde? Ano o vraždy, kdy je jedne krutě mučen a má prstxy na vypínači elk proudu a musí se rozhodnout nechat se umučit nebo osobu sobě blízkou nechat usmažit. Hodně bizardní jenže celé je to vidět až na konci, kdež to celý je to o vyšetřování někde v drogovým doupěti, tak že tam člověk docela nevyzná kdo je kdo. Poldové jsou taky elita, který nejsou zrovna elita národa a jeden z nich je do případu zapletem víc než by si sám přál. Pouze mladá policitka se tomu snaží přijít na kloub. Na můj vkus příliš nepřehledné, závěr byl solidní, ale už to nezachrání. ()