Temná hmota

Billy Shebar

Scénografie:

Dina Goldman
  • Sheldra

Díky za návod, jaký zvolit postup, až mi zamítnou dizertačku. O čem to proboha bylo?(29.7.2011)

Opravdu nečekaný pro mne až šokující průběh příběhu se zbytečně tragickým koncem... - 2011 - 60%(2.1.2012)

• lennyd

Čínský student Liu Xing při studiu astronomie na fakultě USA zároveň pracuje ve firmě profesora Reisera, kterého bezmezně obdivuje. Hrozně rád by u svého profesora došel k uznání s objevem, který učinil - jenže ten se cítí mladým studentem ohrožen, a tak jej v jeho úsilí všemožně brzdí. Ale nepočítá s tím, že v čínské kultuře je zrada něčím, co se neodpouští ... Z filmu jsem trochu zklamaný, protože jsem čekal o něco víc. Námět je sice docela zajímavý (i když samotný objev, a hlavně to jak k němu Liu Xing došel je trochu k smíchu). Zároveň mi přijde, že celý námět filmu byl potopen rolí extravagantní Meryl Streep - teda ne že by to bylo zahráno nějak špatně, ale člověk si musel chvilkama klepat na hlavu, jestli toto opravdu myslí autoři úplně vážně...(18.10.2011)

• anderson

ČESKÁ DVD PREMIÉRA: H.C.E. = 19.12.2010 - Vydanie "do pošetky". (12.12.2010)(12.12.2010)

• Pavlík

23. 05. 2011 (181.); Liu Xing mohl situaci lépe vyřešit(24.5.2011)

• - Datum vydání filmu bylo odloženo, protože připomínalo masakr na univerzitě Virignia Tech, který se údál 16. dubna 2007. Jihokorejský student Čo Sung-hü při něm zabil 32 lidí a desítky zranil, sám pak spáchal sebevraždu. (jezurka42)

• - Do natáčení byl původně zapojen také Val Kilmer, kvůli nabitému diáři však nakonec odřekl. (jezurka42)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Torontu a na různých místech Utahu. (jezurka42)