iXtr3m3

Perfektný scenár s perfektným spracovaním a samozrejme aj castingom. Výborné sledovanie toho istého ale vždy z iného uhla pohľadu, pričom to všetko smerovalo k tomu istému. Výborné vo svojej dobe a výborné aj dnes. ()

Rssa

Kvaltiní thriller, dobří herci. Solidní zábava, které už se točí v dnešní době tak málo...75 % ()

cab

Teroristicky utok na pezidenta USA v dobe jeho pobytu ve spanelske Salamance ze sedmi rozdilnych perspektiv ocima ruzne zainteresovanych ucastniku. Velmi lahodna jednohubka, ktera se sice casove moc neposune, spise se porad vraci na zacatek, ale presto se neustale neco zajimaveho deje. Kratka stopaz filmu prospiva a herci si hraji to svoje bez sebemensiho zavahani. Nakonec bych chtel zduraznit, kdo ceka chytry a vypointovany film, at si necha zajit chut. 70% ()

Shakeus

Po všech stránkách až ostudně laciné. Nejvíce mě dráždil scénář plus výkony většiny hlavních představitelů. Film také nabízí několik logických chyb, kterým se jistě šlo vyhnout. ()

MareT.

Žánrová jednohubka, která se moc povedla! Námět je zajímavý, stopáž příjemně krátká, takže se nestačíte ani nudit a děj kvalitně překvapivý. Pořád mi tam ale chybí něco, co by zajistilo, abych si ho druhý den pamatoval, něco, co by filmu zajistilo památný status. Bohužel, nenacházím nic... ()

Hanys_

Podařený akční thriller o atentátu na prezidenta, který sledujeme z několika úhlů (různých osob) a pomalu se dovídáme, kdo za atentátem stojí. Na jedno zhlédnutí parádní, další reprízy ale snímku spíše ubírají ...7/10 ()

Teg

Sympaticky svižná a akční kamera sice nadchne, ale v závěru ani žádný dojem nezanechá. Po filmu ve mě zbylo velké bílé místo - zřejmě podobné jako má Travis, protože jsem si minimálně jednou všiml silné nelogičnosti v navazování příběhu. ()

Sten-li

I když podobné úhly pohledů tady už byly několikrát, přesto mě Vantage point dostal. Jen si říkám, jestli těch úhlů nebylo až moc, ale i tak do sebe všechno zapadalo. 75% ()

Holina

Jako celek mi film připadá jako jasná popcornovka, rádoby originální způsob vyprávění občas ruší, ale ne natolik, že by člověk vzteky vypnul film. Dávám 4**** protože mě film tak nějak bavil kupodivu. ()

lonewolf

Opravdu to bylo propracované, strhující a akční. Tenhle film mě držel v ději od začátku až do konce a nebylo jediného "hluchého" místa. Velmi slušný akční film. ()

Balu...

Propracovaný mainstream, u kterého bylo opakování a úhlů pohledu víc, než by mě bavilo. Je pravdou, že film od první chvíle zaujme a je pořád se na co dívat; nicméně člověk by rád i trošku důstojnější konec než "tak a teď se tady všichni potkaj a mužou jet titulky". Zatímco první polovina filmu má nájezd na kvalitní thriller, druhá to celé pohřbívá provázaností, tím za každou cenu "máme jednoho kladného hrdinu, taxe ho držme" a stupidním závěrem. ()

dopita

Název filmu je všeříkající: sledujeme atentát na prezidenta a to z pohledu několika postav, kdy každý vidí něco trochu jiného a díky tomu si divák postupně složí celou mozaiku příběhu. Je to vlastně šikovné cvičení se záběrováním a časovou posloupností děje. Žádný velký zdržování se nekoná, film rychle začne, rychle uteče a taky rychle skončí. Na nudu není čas. ()

Merkin

Retrospektivní styl mám velice ráda. Ve většině snímků podobného, řekněme ,,detektivního", ražení bývá totiž divák chtě nechtě přinucen sledovat události očima pouze jednoho typu postav, ať už detektivů, obětí či samotných násilníků, a až v závěru se občas naskytne příležitost zjistit něco víc o tom, jak si během oné doby počínali ostatní. Travis však svého diváka nenutí vtělit se ani do jedné z aktérů, či naopak nabízí veškeré alternativy, aby si fanoušek mohl vybrat. Vidíme tak atentát z pohledu televizního štábu, obětí, strážců pořádku, turistů i samotných teroristů. Zajímavé je, že scénář sice nabízí všechny možné úhly pohledu, ale přesto nepřivede diváka k jasnému, jednoznačnému řešení. Co vedlo zločince k činu stále jen tušíme, stejně jako jejich vzájemné vztahy, nevíme ani, jaké reakce přijdou po atentátu, oběťmi snímek rozhodně nešetří...o nějakém hlubším psychologickém rozboru postav se také mluvit nedá...a přesto jako by to vše bylo v případě Vantage Poit jedno...Možná proto, že jde o svatou válku, amerického prezidenta a jeho osobního strážce a možná proto, že děvčátko v bílém uprostřed cesty prostě zarazí i ten proud otázek? :) ()

shimpy(CZ)

Velice vydařená celovečerní variace na 24ku. Tento seriál mám rád, takže výsledný dojem z filmu je víc než dobrý. Takřka nepřetržitá akce, dokonale promyšlené. Akorát ten konec, no zkrátka americký happy end. Ale vadí to? :-) ()

blues

Tenhle typ filmů přesně miluju! Krátká stopáž, přitom nabušený a strhující děj, překvapení, aktuální problematika, konspirace, vraždy a přitom vůbec ne nereálné! Styl, kterým režisér tohle dílko pojal, mi fakt sedl, smyčky jsou parádní a do 3/4 filmu děj rozvíjejí a potom přijde závěr... ()

Kevadros

Nemastný, neslaný a hlavně tisíckrát viděný předtím. Nebýt nápadu s postupným odkrytím zákulisí pomocí více příběhů bylo by to za 2*. ()

DannyBoy80

Řekněme tak 55%. Pozor bude krapet spoileru. Hlavně za kameru a střih, ty se myslím velice povedly a držely vcelku jednoduchý příběh bez většího překvapení nad vodou. Styl pohlédů z jednotlivých stran mě zezačátku docela rušil, ale později již nebyly tak čsté takže taky docela ok. Co je hlavním mínusem je samotný příběh, založený na spoustě náhod a nelogičností, které by se normalně nemohly stát. To, že samotný stážce prezidenta je terorista, je snad už úplný výsměch. Ale poskládat se to nějak muselo, aby ten film vůbec nějak fungoval. Ještě poznámka k automobilové honičce, byla sice efektní, ale moc dlouhá až začala být nudná a opět velmi nereálná. To nechci ani připomínat, že týpek, kterého srazilo auto okamžitě násldně utíká trénovaným strážcům prezidenta. ()

p.sojka

bylo to dobré...víc než dobré, ale něco (a nevím co) tomu ještě chybělo, aby z toho byl parádní akční thriller.Jinak to frčí skvěle...honičky a podobně... ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“