Život podle Dana

• USA Dan in Real Life (více)

Dan zůstal na výchovu pubertálních dcer sám. Až jednoho dne potkal v knihovně Marii... Dan in real life je úsměvná komedie, kterou napsal sám život. Dan (Steve Carell) píše sloupek do novin, ve kterém radí druhým, jak si nejlépe uspořádat rodinný život. Jeho vlastní tři dcery mu dospívají před očima a on se jim snaží být dobrým otcem i matkou zároveň. Jeho osobní život zůstal od smrti jeho ženy unášen v proudu malých i větších starostí. Jednoho dne se však něco změní. V knihkupectví potká Marii (Juliette Binoche) která ho na první pohled něčím zaujme. Sympatie jsou vzájemné a šťastnému happy endu stojí v cestě už jen Danův bratr Mitch, se kterým Marie čerstvě chodí. (TV Barrandov)

Veronica27

Pohodová, romantická komedie na večer :-) Sem tam i vtipné momenty, sympatický Dan (Steve), tak nějak z toho sršela pohodovost. ()

M_A_I_A_

Zprvu jsem myslela,že to bude takový Walter Mitty, zaškatulkovaný komediant a krásná kamera.. Ale bohužel spíše nuda, slabé *** ()

Patrik200s

Steve Carell potrebuje vo svojich filmoch silný kontrast s iným veľmi výrazným hercom aby jeho obyčajnosť vynikla a mohol si ju divák obľúbiť. Tu sa to žiaľ nestalo. Dane Cook je na to veľmi slabý kapor. ()

Lichty

Steve Carell táhne romantickou komedii. Br, nemyslel jsem si, že tohle někdy vyslovím, ale je to tak. Za výrazné pomoci režie a scénáře Petera Hadgese předvádí tento americký komik nejspíše nejlepší herecký part svého života a ve dvojici s úžasnou Julliete Binoche sahá až na vrchol. Kvůli o něco slabší závěrečné půlhodince jsem nucen sundat z absolutoria jednu hvězdičku, ale i tak Hedges hravě přehrává fekální komedie Judda Apattowa. Doporučuji v deštivém počasí a s hrnkem horkého čaje. ()

Gremlin1

"Láska není pocit. Je to schopnost..." Carell hraje výborně, ale stále doufám, že ho uvidím i v nějakém solidnějším filmu. Dan in Real Life je totiž velmi milý film, ale přespříliš naivní. ()

odvedle

Videl som už celý rad romantických komédií, ale táto? Je rovnaká ako mnohé a pritom v mnohých smeroch tak iná, že je až výborná. ()

Iwet.K

Milé! Co jiného dodat? Hl. představitelé milí, příběh milý, velmi mile vtipné. Příjemný film na večerní pokoukání! ()

dj_kure

Málokdy se mi stává, že se u komedie směju i sám, kort u těch romantických. Příjemný romantický film bez nutný potřeby koukat na něj s nějakou babou :). 77% ()

TommyDiamond

Dan (Steve Carell) je vdovec, který se stará o tři dospívající dcery. Jeho otcovství mu bere všechny síly a občas se vymyká kontrole. Jednoho dne potká Marii (Juliette Binoche) a šíleně se zamiluje. Marie je ale dívkou jeho bratra. (+) 1)Humor. Dan sice není vtipný, ale to jak se o Marii snažil bylo vtipné. 2) Velká rodinná dovolená. Bylo pěkné dívat se jak spolu všichni jedí, cvičí, objímají se a baví. 3) Z filmu šla pozitivní energie a rodinná atmosféra. (mínus filmu) 1) Nemyslím si, že by Marie ve skutečném životě Danovu lásku opětovala. Podtrženo sečteno *** ()

xenopus

Na tenhle rodinný romantický slaďák musíte mít náladu, jinak to skoro hodíte do koše jako odpad. Mně se to povedlo vidět zrovna v té přístupnější náladě. Za prvé nádherné exteriéry, za druhé perfektní herci, za třetí relativně vtipný scénář, za čtvrté pohodová atmosféra, za páté pohádkově sladký konec (ne vždy výhoda, uznávám). I když mít takovouhle rodinu, kde každý ví o všem a o každém naprosto všechno a hned, tak bych asi vraždil... Nakonec ale velmi rychle vymizí z paměti, protože dojmy, pocity a koneckonců i láska rychle vyprchají. I když, láska přece nemůže vyprchat, páč to není pocit, ale schopnost, že :-). Slabší průměrné 4*. ()

dogma97

Téma - no dejme tomu, ale naprosto infantilně zpracované. Umělé nesmyslné situace (sprcha), Carella bytostně nesnáším - v každé roli, kde ho nečtvrtí tupým dranžírákem, vypadá jako blbec k večeři, a tady navíc vyloženě jako sexuální loudil. Za něco stojí jen střety s Danovými dcerami. ()

Looka

80% je to kýčovité, patetické a přeslazené není to však úplně hloupé. Carell je milý a soucítíme s ním od začátku v jeho snaze vychovávat tři puberťačky. Jediné co jsem nepochopil, jak mohl dát přednost olezlé Binoche před světovou Emily Blunt. ()

Oudee33

Tak tenhle počin se nezdá, takovou originalitu jsem fakt nečekal! Hodně nápaditý způsob jak prodat love story za 90%! ()

LuNaj

Možná někteří budou zklamaní, ptž očekávali komedii a přitom to je takové drama s komediálními prvky. Alespoň tak mi to přišlo. Což ale není vůbec špatně. Možná dokonce naopak. Podle mě výborný film, skvělý Steve Carell, krásná Emily Blunt v červených šatičkách a úžasný soundtrack. ()