Austrálie

Australia

Austrália

Dobrodružný / Drama / Romantický / Válečný

USA / Austrálie / Velká Británie, 2008, 165 min

Trochu zklamání, přestože jsem fanoušek westernů. Hvězdná režie - Baz Luhrmann i herci Hugh Jackman a Nicole Kidman, velmi atraktivní krásná kamera Mandy Walkera snímající nadhery australské přírody, splašené krávy řítící se s ohněm za zády na srázný útes "bráněný" uhrančivým Nullahem, nebo vraždu bílého muže snímanou z pohledu pod hladinou schovaného dítěte... Čtvrtou hvězdičku tedy dávám za kameru a za velkolepou výpravu. Samotný příběh však působí poněkud uměle, končí natřikrát a vždy se znovu rozbíhá jako nastavovaná kaše. Stejně tak se mění žánr - z westernu na válečný film a ke konci ještě na krimi a posléze rodinný film. Nejpřirozeněji a nejzajímavěji tak působí australští aboriginci - především mladý Brandon Walters v roli Nullaha. Trailer: http://www.csfd.cz/film/226543-australie/videa/(24.6.2010)

Dva filmy v ceně jednoho lístku. První je dobrodružná romance, druhý válečné melodrama. Ten druhý bych si možná dokázal odpustit, ale v tomto provedení a obsazení mi i těch poctivých 165 minut uteklo velmi svižně. Emocionální tornádo z Moulin Rouge se aspoň na poprvé nedostavilo, nicméně tomu opakované zhlédnutí jen prospělo. Jsem zvědavý, co řeknu podruhé na nejnovější Bazův počin. Klidně by tam pak mohla spadnout i ta pátá hvězdička.(27.1.2009)

Rozpočet $130miliónovTržby USA $49,554,002Tržby Celosvetovo $211,342,221Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,427,349 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $29,479,971 //počet predaných kusov 1,809,607║ __Úžasné! Fantastické! Veľkolepé!__ Jediné čo ľutujem že som to nemal možnosť vidieť v kine. /100%/(14.6.2010)

• larelay

Prosim vas, vie mi niekto povedat, co to bolo?! Mam pocit, ako by si tu niekto zo mna robil obrovsku srandu... Toto je neuveritelne hlupy film, o prehravani postav ani nehovorim a vlastne, viete co? To je asi tak vsetko co k tomu napisem, aj tak som asi jedina, ktorej sa tento film nepacil a nebojim sa to povedat na plne usta :)(31.12.2008)

Nemůžu se zbavit pocitu, že kdybych si odmyslela kamerově dechberoucí zpracování a ústřední herecké duo, tak je to typická televizní podívaná na sobotní odpoledne...(24.5.2009)