Brennan (Will Ferrell) a Dale (John C. Reilly) jsou dva dospělí flákači, kteří se nemají příliš v lásce. Po svatbě svých rodičů jsou nuceni žít pod jednou střechou. Neustálé soupeření, souboje o televizní ovladač a vzájemné pošťuchování obou nedobrovolných sourozenců ale postupně manželství jejich rodičů rozbíjí. Právě v tu chvíli však tohle nevyzpytatelné duo připraví šílený plán, jak je dát znovu dohromady. Film Bratři z donucení od tvůrců filmů Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec a Zprávař: Příběh Rona Burgundyho je úžasně zábavná komedie, která dokazuje, že k úspěchu není potřeba ani mozek, ani talent. I když, kdo ví… (oficiální text distributora)

keoma26

když před 15 lety bři Farrellyové natočili Blbý a blbější, zdálo se, že jde jen o slepoou uličku komedie, z epizodního trendu se ale mezitím stala suverénní žánrová odnož (CCC - Cruel nad Cool Comedy) a je jen hříčkou osudu, že k jejímu naplnění takovou mírou přispěl i někdo jako téměř jmenovec - "Ferrell";-)Mimochodem, na paškálu nejsou jen "mamánkové" ... ()

Nemik96

Průměrná komedie která má spád pár vtipných momentů a 2 přiteplené 40cátniky to bude asi tak vše co ve mně zanechala. 3***. ()

Michelle75

Trhlá komedie, kde nedává nic smysl, všechno je přehnané, trapno trapné, člověk je z toho na rozpacích, občas s pusou dokořán, ale mě přesně tenhle styl humoru baví. A přesně tam, kde se suchar podivuje , já se smějuuuu.Cool. ()

baXter

Přehnaně ulítlej a nevkusnej hnus, kterej nikdy neměl spatřil světlo světa. Jediné co film dělí od odpadu jsou občasně zajímavé nadávky, ale pro komedii je to sakra málo. ()

eagle-eye

Ne ne, z fajnovýho nápadu se bohuželo vytěžilo v tomto případě příliš málo... Po úvodní 20-ti minutovce bylo jasné, že to nejlepší bylo za námi a do konce filmu už bylo jen pár opravdu vtipných momentů... Rozhodně nejde o špatnou komedii, nicméně moje očekávání zůstala nenaplněna, obzvlášť vezmu-li v potaz obsazení hlavních rolí... ()

MareT.

Takové slabší tři. Pár krát jsem se zasmál, ale celkové vyznění filmu není nic moc...Od Appatowa pro jednou něco slabšího.... ()

Hanys_

Typicky Ferrelovská šílenost, která je ale (jako vždy, když ho kočíruje Adam McKay) neskutečně zábavná. 7/10 ()

dopita

Podstatou tohohle snímku je to, že dva čtyřicetiletí imbecilové bydlej pořád u rodičů, chovaj se jako malý děti a rodiče se k nim taky jako k dětem chovaj. Co se mě týká, tak to rozhodně není vtipná zápletka. Spíš úchylná. Ty dva titulní kreténi by potřebovali akorát seřezat a vyhodit z domu. To by možná pobavilo, páč jinak humor ve filmu není skoro žádnej, ušklíb jsem se asi tak dvakrát ("jsi sladkej, nejradši bych si tě srolovala a strčila do vagíny"). To že je Will Ferrell divnej je jasný už dávno, tomu není pomoci, ale John C. Reilly se povětšinou dá ve filmu snést. Tentokrát ani omylem. ()

MadChick

Musím se přiznat, že tento typ komedií není můj šálek čaje, ale zkrátka, dostal jsem chuť se na nějakou komedii podívat a tato byla po ruce. Prostý příběh, který je, bohužel pro mě, plný neuvěřitelným množstvím trapných a ještě trapnějších vtipů. Ano, párkrát jsem se i zasmál či spíše pousmál, ale při takovém množství vtipů a pseudovtipů to bylo až nečekaně zřídka. Když pominu hlavní hereckou dvojici, kterou zrovna v lásce moc nemám, tak se mi při sledování tohoto filmu neustále vracel pocit, že je uměle natahovaný a často se zbytečně dlouho setrvává v docela nepodstatných scénách. A když ještě vezmeme v potaz posledních docela dost nudných 20 minut nemůžu jít výše než na 40% ()

BuddyO odpad!

Absolutně nechápu důvod, který vedl k vzníku tohoto filmu... Několikrát jsem myslel, že už nevydržím. Nicméně jsem vydržel až do konce a už jen proto si neodpustím být přísný a hodnotím ho odpadem. Největši hovadina, kterou jsem viděl za posledních x měsíců. ()

J*A*M*A*L

Velmi zábavná a povedená komedie s Willem Ferrellem. Tuhle komedii už jsem viděl nespočetněkrát a vždy se u toho moc bavím. Will Ferrell rozhodně není špatný herec, naopak já mám pro něj docela slabost a mám ho i rád, pač hraje docela dobře, aspoň v komediích a Step Brothers byla, je a asi také bude mou nejoblíbenější komedií s ním a od Adama McKaye. ()

Ricky_CZ

Komedie z naprosto odlišného soudku, který bych nazval retroabsurdujetým :) Hlavně nad tím moc neuvažovat a bavit se :) ()

Jeržik

Strašně divná záležitost. Ferrellovi filmy se poslední dobou hodně těžce rozjíždějí, ale o to lepší mají pokaždé finiš. Step brothers nejsou vyjimkou. Ten film mi docela hnul žlučí, hlavně svými vážnými částmi, ze kterých se budu asi vzpamatovávat docela dlouho.;ú Něco tak uvědomělého a vážného bych od Willa nečekal ani za mák. A těch posledních dvacet minut nemá chybu.;) 7/10 ()