Lidé si myslí, že doba draků dávno minula. Jenže ta teprve přichází. Vždy jednou za pět set let se narodí dívka, která dokáže proměnit obyčejného hada v nejmocnějšího draka ze všech. A ten může zničit vše, co mu přijde do cesty. Třeba celé Los Angeles... Ethan Kendrick jako chlapec zavítá s otcem do zastavárny korejského obchodníka Jacka. Ethan prochází obchodem, když v tom se otevře skřínka a z ní se vylije světlo. Zastavárník předstírá srdeční slabost a požádá otce, aby mu došel pro bylinky. Mezitím Ethanovi vypráví příběh. Ve skřínce je šupina Imogiho. Imogi je tvor z korejských legend, který se proměňuje v draka. Velice dávno žili obří hadi zvaní Imogiové a jednou za 500 let byl jeden odměněn za své dobré skutky tím, že se mohl stát nebeským drakem. Aby se mohl stát nebeským drakem, musel přímo z nebes dostat dar v podobě síly Ju-jid´žu. Díky této síle se Imogi dokázal proměňovat v draka. Jenomže mezi hodnými draky se našel i jeden zlý – Buraki, který záviděl Ju-jid´žu a jeho stoupenci se jí rozhodli zmocnit. Nebesa to však nechtěla dovolit a rozhodla se skrýt sílu Ju-jid´žu na Zemi a seslat na Zemi nejlepší bojovníky, Harama a jeho pána Bodžama, aby sílu Ju-jid´žu za každou cenu ochránili před zlým Burakim. Jenže Buraki věděl, kde hledat Ju-jid´žu. Ženě korejského šlechtice se narodila dcera a ve chvíli, kdy dívka měla dosáhnout 20 let se v ní měla zrodit síla Ju-jid´žu a Imogi, který by se jí v té chvíli zmocnil, by se mohl proměnit v draka. A tak se stalo, že Bodžam dvacet let pečoval o krásnou Narim a cvičil Harama v nebeského bojovníka. (TV Prima)

Maty85

Po prvni bojove scene sem si nebyl vubec jisty zda se jedna vubec o film ci nejakou jen pocitacovou hru,to prolinani grafici trochu nezvladli,avsak zrovna tydle sceny a bojove efekty jsou jedinnou kladnou strankou tohodle mirne podprumerneho filmu - zejmena bojove sceny v postupne demolujicim se meste,ale i u nich se obcas najde vada na krase,jinak scenar spatnej,herci i misty s podprumernymi vykony. 35% ... ()

O´Hara

Dračí války?! Tak maximálně jedna pomatená kobra 300x zoomlá a na konci druhá megakobra,která létá bez křídel. Toš je to normální? Ať je to scifi nebo fantasy...musím se smát:-D Spíš bych řekl béčková komedie... ()

fars

Korejsky blockbuster co si hraje na velky epicky pribeh. Zbytecne zdlouhave. Dokud je na scene velky had co bori mesto, je to fajn. Kdyz do sebe mezi mrakodrapy rezou velke letajici monstra a vrtulniky, tanky a obrneni pesaci tak je skutecne na co se divat. Ovsem misto aby film v nejlepsim skoncil, pokracuje jeste dalsich umornych 35 minut, kde se nedeje temer nic, a kdyz uz jo tak je to zoufale pretazene za vlasy a divak ma chut film vypnout, pokud to uz neudelal davno. Ty tri hvezdicky jsou opravdu docela slabe. ()

tom88

Na základe nízkych hodnotení som, čakal niečo hrozné aj keď ma trailery navnadili dostatočne, no po zhliadnutí som bol celkom potešený. Viem, že scenár je tupý tak, ako celý dej a podstata filmu. Na druhej strane sú tu konečne draky a ich vojny, ktoré sa celkom vydarili. Akcie je tu požehnane, v meste sa uskutočňujú neskutočné boje, armáda samozrejme nechýba. Efekty sú rozporuplné a diskutabilné, niektoré sú vydarené a niekedy to vyzerá ako z nejakého nemeckého filmu. Chýba mi tu nejaký známejší herec či herečka, na ktorú sa dá dívať, ak zrovna na obrazovke nebojujú draky. Herci teda bieda. Kamera je priemerná, poloamatérska. Škoda, že je to taká kravina a škoda, že som to nevidel na veľkom plátne, ale každopádne je to kus zábavy a rozhodne sa je na čo dívať. 55% ()

okkac

Za malý rozpočet se podařilo udělat celkem velké divadlo, buť hodně stupidní, kdy se po LA pohybuje obrovský had, ale téměř nikdo mu nevěnuje pozornost. Ale scény s obléháním, jak historická, tak současná v centru města, kdy proti sobě stojí fantasy armáda s magií a nejmordernější technika stojí zato, byť se slabším CGI. BTW: Ten film má nejblíže ke adaptaci slovenské vynikající strategické hry Spellcross, takže poučení pro toho, kdo by se to chystal zfilmovat. Chce to hodně vysoký rozpočet a talent. ()

filmmovier

Celkem zajímavý film, který mě dost překvapil. Od Korejské kinematografie se toho moc čekat nedá, ale tohle je výjimka. Je to celkem příjemná akční fantasy se slušnými efekty a dobrými hereckými výkony. Film má spád, rychle utekl a celkově dobře bavil. A finále bylo celkem zajímavě udělané. Akorát nechápu ten název... 65% ()

LordSnape

Dračí války jsou zářným příkladem, jak dokonale sprznit asijské legendy. Kdyby se celý film odehrával ve stejném duchu jako flashback scény s korejskými herci, byla by to jednoznačně nadprůměrná fight fantasy, jež by krásně připomněla rozmanitost bitek z Pána prstenů. Takhle američtí herci zápasí nejen s velkým hadem, ale i s debilním scénářem plným do očí bijících nelogičností a sám Zlý Buraki bohužel naráží na debilitu některých scén, kdy v pohodě mohl oba hlavní hrdiny už dávno zabít (sežrat), jen mu při tom čekání na správnou chvíli do toho pořád nějak vlítávál vrtulník či střílel tank. Škoda, promarněné šance! ()

Mrkvič

Scény připomínající Pána prstenů nebo Hvězdné války, ale ani jedno z toho to není. Děsně příšerné dialogy sice Hvězdné války připomenou, ale je to v podání těch nepodřadnějších herců, jaké produkce posbírala z několika kontinentů. Efekty taky nejsou špatné a zase platí, že připomenou své velké vzory, ale když už má někdo peníze a velký oči, vzniká zpravidla pěkná pitomost, kterou ani speciální efekty nezachrání. ()

Yesqward odpad!

Prosím, povedzte mi, mal som túto smeť brať vážne? Tento "film" si zaslúži miesto v mojej 10 najväčších odpadov, preto... vlastne pre nič, nič mi ten film nedal, ale zobral mi 107 minút môjho drahého života. Radšej som mohol ísť poliať záhradu. 0% ()

Lachtaan

Dost osobitý snímek, který, jak je vidno, nesedl každému, ba nikomu. Já bych o něm nikdy neslyšel, kdyby se před řadou let nerozhodla TV Nova zařadit takovouto věc jako jakýsi experiment do hlavního sobotního vysílání. Ze strachu z hadů a paradoxní láskou koukat na filmy, kde se obří verze těchto plazů vyskytují, jsem D-War oproti ostatním ocenil a příběh mi na asijské poměry také nepřišel tak kýčovitý, jak je všude prezentováno. Ovšem dneska s velmi odlišným vkusem bych tenhle extravagantní film už najednou nedal. ()

Tomasso001

Tohle bodování je hodně s přivřenýma očima. Strašně mi vadí charakterová neprokreslenost postav a až přehnaná naivita a nereálnost situací. Celý film jsem sledoval až na pár vyjímek s odstupem. Je to celkově velmi nepovedené a nebýt toho, že je mi takové fantasy velmi blízké, dal bych jen * ()

Redswif

Vcelku zajímavě zpracovaný film. Někdo to sice není to pravé ale zaverečný fight je dobrý, jen mohl být delší. Možná bych tam nedával tolik té legendy a zavedl to hlavně na boj s obřím hadem(imoogim) a těmi jeho přisluhovači! ()

ivan bohatyr

Přerostlá anakonda s dalšima přišerama ničí město, jak originální. Hloupé dialogy ještě ubírají celkovému dojmu, slyšel sem to v překladu a byla to bída. Za bitvu ve městě, na kterou se dalo aspoň dívat, a za závěrečný fajt "draků" (draka si představuje s křídlama ne jen jako hada) 2 hvězdy, přece jenom na odpad! jsou tu jiné filmy. ()

sallyann

Jedna hvězda za Behra a jedna za toho závěrečného draka. Jinak mi to přišlo jako vykradačka LOTRA a Star Wars. Už víckrát ne ()

lennyd

Legenda praví, že jednou za pět let se na Zemi odehraje velký boj o její budoucnost. Reportér Ethan Kendrick zjišťuje, že - chtě nechtě je součástí této legendy, a že dle ní musí ochránit dívku jménem Sára před obří dračí nestvůrou. Naštěstí v tomto boji není sám - a kromě dávného pomocníka z legendy mu také přichází na pomoc armáda... Z tohoto filmu mám velmi rozpačité pocity - na jedné straně nepříliš vydařená story (která sice začíná velmi nadějně) a trochu naivní postavy (nejlepší je Ethanův nejlepší kámoš - který vždy přijde na pomoc když je potřeba - zajistí zbraň, auto nebo i vrtulník - prostě správnej kámoš). Na straně druhé ale nelze nepochválit druhou polovinu filmu, která je bezpochyby tou největší filmovou řežbou, která se na naše obrazovky (filmová plátna, monitory) snesla. Půl hodiny trvající boj fantasy armády v čele s obřím hadem (jak se krásně obtáčí kolem mrakodrapů) oproti moderní armádě plné tanků a vrtulníků - fakt lahůdka pro oko (i ucho) divákovo (pokud tomu přihulíte tak i uši sousedů). Bohužel mé nadšení opět ochladlo při závěrečné scéně - kdy se nepřátelé vlastně zničili sami (sorry za spoiler) a souboji dvou draků (který se ale odehrává z větší části na noční obloze, takže kolem deseti minut koukáte na černou obrazovku a jen si říkáte jestli opravdu ta vyhrávající čmouha je ten hodnej drak). ()

Mihail123

I keď film má pár celkom podarených akčných scén a pekných efektov (najmä záverečný fight), hrozne blbý scenár a "suchý" herci dodávajú filmu šprnc naprostej blbosti. ()

ravalah

Katastrofalni strihy, herci, scenar a uchazejici efekty. Jedna veta za vsechny: "Znam jednoho dobreho terapeuta, ktery by ti pomohl objevit to, co treba ani sama nechces vedet" ()

fefee

Slabý film, dosť nudné scénky ako aj príbeh. Ak niečo stálo za to tak vojna na konci, ale aj tam to vyzeralo dosť nepresvedčivo po trikovej stránke naivné a nedostatočné pre mňa. Podpriemer. ()