Lidé si myslí, že doba draků dávno minula. Jenže ta teprve přichází. Vždy jednou za pět set let se narodí dívka, která dokáže proměnit obyčejného hada v nejmocnějšího draka ze všech. A ten může zničit vše, co mu přijde do cesty. Třeba celé Los Angeles... Ethan Kendrick jako chlapec zavítá s otcem do zastavárny korejského obchodníka Jacka. Ethan prochází obchodem, když v tom se otevře skřínka a z ní se vylije světlo. Zastavárník předstírá srdeční slabost a požádá otce, aby mu došel pro bylinky. Mezitím Ethanovi vypráví příběh. Ve skřínce je šupina Imogiho. Imogi je tvor z korejských legend, který se proměňuje v draka. Velice dávno žili obří hadi zvaní Imogiové a jednou za 500 let byl jeden odměněn za své dobré skutky tím, že se mohl stát nebeským drakem. Aby se mohl stát nebeským drakem, musel přímo z nebes dostat dar v podobě síly Ju-jid´žu. Díky této síle se Imogi dokázal proměňovat v draka. Jenomže mezi hodnými draky se našel i jeden zlý – Buraki, který záviděl Ju-jid´žu a jeho stoupenci se jí rozhodli zmocnit. Nebesa to však nechtěla dovolit a rozhodla se skrýt sílu Ju-jid´žu na Zemi a seslat na Zemi nejlepší bojovníky, Harama a jeho pána Bodžama, aby sílu Ju-jid´žu za každou cenu ochránili před zlým Burakim. Jenže Buraki věděl, kde hledat Ju-jid´žu. Ženě korejského šlechtice se narodila dcera a ve chvíli, kdy dívka měla dosáhnout 20 let se v ní měla zrodit síla Ju-jid´žu a Imogi, který by se jí v té chvíli zmocnil, by se mohl proměnit v draka. A tak se stalo, že Bodžam dvacet let pečoval o krásnou Narim a cvičil Harama v nebeského bojovníka. (TV Prima)

E lan

Prima triky a žádná zručná filmařina spolu s podprůměrnými až nehereckými výkony. Přesto bitva s draky je trikově velmi zdařilá a na chvilku úspěšně upoutá pozornost alespoň fantasy fanoušků. Pro ostatní - neračte se obtěžovat... ()

pemap

Jeden z těch filmů, které si pustíte během dlouhých a nudných zimních večerů, jako pozadí při práci či surfování po netu… Vcelku povedené efekty, ale děj nijak zvlášť nezaujme bohužel. ()

Acrobat odpad!

Nie je možné v ľudských silách vstrebať všetky pocity, prežívanie postáv, plaču, smiechu, napätia, vzruchu, pretože to má taký rýchly spád, že je to v podstate naškodu. Ubehnutie času enormným tempom spôsobuje nemožnosť rozpamätať si na súvislosti. "Jo džín džu" avšak musíme chrániť, a stará černoška Vás k nej nepustí, ak nie ste rodina. Jedno z najlepších B-éčiek, ktoré páli po všetkom, čo sa hýbe. Medzi ľuďmi v uliciach? Samozrejme, tieto filmy hoci budú v číňanovi na lotose hovoriť o vznešenosti cieľa, neváhajú pre záchranu jednej (áno, torchu peknej a v nemocnic spanilo ležiacej) obetovať v hrubom odhade 2-3 milióny splašene pobehujúcich ľudí. Blodnína, fešáč, číňan, japonec a černoch tu sú, šibnuté bokovky tiež. Kórea jednoducho valcuje....Nechci ma naštvať. (14.10.2012, NOVA Cinema) ()

Ceberus

Ale tak za tu rozumně vizuálně poutavou podívanou tomu teda ty tři hvězdy dám. Ano, je to svým podání akční céčko, ale na dráčka - a na bitvu fantasy příšer se soudobou vojenskou technikou - se dobře kouká, takže se nenechám strhnout zdejším mizerným hodnocením a klidně tomu přidám. ()

rublik05 odpad!

Zajímalo by mě, co vede filmaře k tomu, aby natočili takovou hrůzu a vůbec se nestyděli ji směle uvést na trh. Pro mě zcela nepochopitelný brak, jehož hrozné efekty nápadně připomínají práci dětí v malování, který má naprosto mizerné herce podávající děsné výkony a jehož scénář je doslova trestuhodný. Děj nabízí směs veškerých možných klišé a žánrových absurdit, jaké jsou jen v podobných filmech k vidění, samozřejmě doplněný o plno nekvalitních akčních scén a všudypřítomnou laciností. Jednu věc však na tomto utrpení oceňuji, a sice přímo epickou hudbou od pana Jablonského, což je asi jediná kvalitní věc, která stojí za zmínku, jinak není absolutně co hodnotit. 0/10. ()

KdG

Celkem koukatelný příběh, zejména díky velmi slušným trikům. Herecké výkony nic moc. Ale jako oddychovka na večer se to hodí. ()

DjMetal

Mne sa to celkom pacilo. Historicke vojsko s dinosaurami a drakmi proti zbraniam. A kebyze tam je lepsia grafika tych zvierat,bolo by to este lepsie... ()

ClapTrap

Jelikož jsem od tohoto filmu nic nečekal, dostal jsem od toho docela dost. Příběh byl docela zajímavý, dialogy stály za prd, herecké výkony taktéž, ale vizuální efekty byly pěkné. Když u toho člověk moc nepřemýšlí, tak je to i docela solidní film. 50% 3* ()

Doomer

Tak ze je pribeh uplne blbej nemusim zminovat, ale davam dve hvezdicky za provedeni. Nejak se mi dobre koukalo na ruzne fantazy potvory jak bojuji s moderni technikou ()

lepik

What the ...?! Chci svých 107 minut života zpět aneb kam se zatraceně podělo oněch 30 mega z rozpočtu, když za ně nepořídili ani jednoho dobrého herce...? Když za ně vytvořili efekty, které nebyly o nic lepší než to, co zvládnu sám v Photoshopu...? Čekal jsem že alespoň uvidím kečup téci proudem, ale jelikož je to film pro třináctileté fantasy nadšence a mimča, tak se mi ani tohle očekávání nenaplnilo. Jediné plus získává tahle slátanina za své těžce nevychytané dialogy - alespoň u něčeho se člověk pobavil :-D ()

slavokvasic

Obstojné efekty a.. a už vlastne nič. To je tá jedna hviezdička, ale inak film nestojí za nič. Tupý scenár a to isté platí aj o hercoch. Ešteže je to také krátke. ()

kusma

Film je to hrozný, ale jako relax a fakt vtipná zábava (tvůrci jistě nechtěná) to naprosto doporučuji, dlouho jsem se u filmu tak nenasmála :) ()

tara22

Celkem zajímavé téma... legenda (některé legendy jsou opravdu zajímavé), ale to, že nestvůry zničí svět je už dost ohraný. Navíc ty herci nebyli příliš přesvědčivý a animace taky nic extra, v celku pak ten film byl dost nudný. ()

jojoping

U fantasy filmov sa tak nejak predpokladá, že dej musí byť pritiahnutý za vlasy. To by až tak nevadilo. Trikové scény na dnešnú dobu trochu pokulhávali, ale v konečnom dôsledku neboli najhoršie. Herci hrali mierne chladno a neprinášali žiadne emócie, to mi už veľmi nevoňalo. Ale čo mi najviac vadilo bol zhluk nelogičnosti a veľmi zvláštne správanie všetkých prítomných (a hlavne "zlej" prerastenej jašterice) vo vypätých situáciách. Keby sa podarilo odstrániť zo scenára tieto kiksy, mohol to byť veľmi slušný filmík a hodnotenie by mohlo byť vyššie. Takto mi nezostáva nič iné, len dať stred. ()

PigNick

Nejdebilneji scenar co sem kdy videl + dost prumerna rezie + hoodne spatni a nesympaticti herci + na takovejhle film slusny efekty a akční scény = D-WAR ()