Můj pes Killer

Hlavním hrdinou snímku je osmnáctiletý Marek (A. Mihál), žijící se svým otcem, alkoholikem (M. Kuruc), na malém městě na moravsko-slovenském pomezí. Jediné opravdové citové pouto Marka váže k jeho psovi. Když se jeho otec rozhodne prodat část pozemku, je Marek nucen vyrazit kvůli podpisu smlouvy do nedaleké vesnice navštívit svou matku (I. Bendová). Jeho život obrátí naruby zjištění, že má nevlastního bratra (L. Filo), který je poloviční Rom. Do horizontu jednoho dne vtěsnané sociální drama varuje před stále agresivněji se prosazujícím rasismem a předsudky, které mají často tragické následky. (Česká televize)

Kamkon

Na film jsem šla taky proto, že jsem v televizi viděla konce reportáže, kde autorka řekla, že nejvíc ze všeho by si přála, aby lidi na film šli do kina. Vůbec to nevypadalo, že se na něj dostanu, ale zasáhl osud....šéfka nám v práci posunula služby. Tak jsem si dala v půl šestý Jurský park 3D a pak Killera. Na 3D nás bylo v sále 20, na Killer 2... Film se snaží být skutečně umělecký, ale toho nedosáhnete jen dlouhými záběry o ničem (kluci dlouho jdou a čekáme na rozuzlení, které nepřichází). Téma je skvělé a zajímavě pojaté, ale pořád je to vidět, jak je to amatérské, hlavně scénář s dírami a zjednodušeními, bohužel. Hlavní představitel podává skvělý výkon herectvím beze slov - když kamera zabírá jeho obličej, je až magický a pohledem či gestem řekne vše. Avšak v řeči je "Marek" fakt špatný, jen odříkává, co je ve scénáři, navíc s delší pomlkou. A míchání češtiny a slovenštiny je také na škodu - často jsem nerozuměla slovo kvůli huhlání a tím jsem přišla o část vyznění filmu - kdo byl čí příbuzný, kdo koho opustil, prostě se mi to plete. Pár scének je skutečně dobrých - romské děti tancující a skákající v podchodu, scéna z hospody a s párty (Žijeme len raz :-), ale že by jedinou reakcí na nečekaný zvrat bylo nakonec jen blití u zdi? (vím, že po psychickém vypětí to může přijít, ale tady mi to připadlo naprosto účelové) No a konec - pro někoho logický, pro mě nečekaný. Ale stejně mi ten film nedá spát, myslím na něj, přišel mi prostě něčím jiný, magický, už jen při vzpomínce na temné oči chlapce Marka. ()

ecceHOMMO

Autori sa snažili celý snímok koncipovať v surovom, neotesanom stave a duchu, aby dosiahli väčšiu autenticitu. To sa im podľa mňa aj celkom úspešne podarilo. Všetky problémy, ktoré však nastolili (a nebolo ich málo), boli podané len akoby povrchne, bez hlbšej analýzy, či snahy ich riešiť, nebodať rozpitvávať. Ako celok to potom mnohokrát škrípalo. ()

Johnny.ARN

Kerý sfetovaný, retardovaný, polodementný žido-cigánsko filný antifák tomu mohol udeliť cenu za NAJLEPŠIU réžiu?? Ludia, jebe vám?? Toto ste poslali na Oscara?? TOTO??!!! Tak zle natočený a zrežírovaný film som už dlho nevidel. Akože, kvitujem nehercov, dokonca niektorí sa vyhli aj recitačnému prejavu, ale tá kamera, prepálené a zbytočne naťahované scény a kľúčová scéna sa odohrá za absolútnej tmy !! To ma dožralo úplne. Banda amatérov, s rovnakou technikou, financiami a časom natočia hodnotnejší a hlavne ZAŽIVNEJŠI film ako toto. Jedine obstojné bol scenár. Ten sa mi páčil. Bol zo života, nejak extra okato neprikrášlený. Chlap v krčme povedal presne to, čo si každí myslí. Škoda, dvojku by som ocenil, lebo dalo sa z toho ešte niečo vyťažiť, ale nie pod vedením Fornayovej. 1 z 5 a nikdy viac ()

Gothar

Celkom veľké sklamanie, Dvojka ho uviedla akurát po udeľovaní cien Slnko v sieti, kde to bol najúspešnejší film. No ale keď je toto najlepší slovenský film za posledné 2 roky, tak je čo dohánať. Dlhé zábery sú niekedy fajn, ale tu ich bolo príliš veľa a často boli bez obsahu (čakanie, jazda na motorke,...). Takéto zábery sú zaujímavé, keď sa ta niečo deje, dobrým príkladom bol začiatok vo vinici. Herci neherci sú fajn, autenticitu pokazila akurát párty v byte, kde náckovia tancujú na Žijeme len raz... Chcelo by to väčšiu dynamiku a posilnenie atmosféry. Ale nevadí, aj tak je to pre slovenský film pohyb správnym smerom, pretože film sa drží žánru a nesnaží sa miešať komédiu s drámou ako je u nás často zvykom. 50 % ()

Avathar

Povedal som si, že aspoň čiastočne splatím svoj dlh slovenskej kinematografii a voľba padla na drámu Môj pes Killer. Príliš veľa som nečakal, ale musím povedať, že ma výsledok veľmi príjemne prekvapil. Režisérka sa iste inšpirovala vo svetových artovkách či nezávislých filmoch a je to len k prospechu veci. Môj pes Killer je totiž realistický, depresívny a neprikrášlený obraz života na slovenskej dedine/malomeste. Skúma otázky rasizmu, sociálnej vykorenenosti, ale aj ľudskej samoty a túžbe niekam patriť. Plusom je aj skvelá pochmúrna atmosféra a kvalitní herci. Iste, dlhé zábery a celkovo „mlčanlivý“ tón celej snímky môže niekoho otravovať, ale mne sadol. Takže spokojnosť. ()

venison

Námět zajímavý, ale jak je v našich končinách zvykem, blbě pojatý.. Spousta hluchých míst, prázdné nebo téměř žádné dialogy, utahaná nuda.. Asi bych se víc zaměřila na psa.. Konci filmu chyběla vyhrocená nálada a postrádal i špetku napětí.. Naprosto zbytečné dílo.. ()

elanius

(81/2017) / Tu sa vôbec nemusíme baviť o tom, že Môj pes Killer je snáď plnohodnotný film. Katastrofálne zvolená "autentická" kamera je presne toho nefilmového typu, niečko ako reportáž v TV. Príbeh neexistuje, film je len sledom scénok a v porovnaní s modernou európskou tvorbou by mohol súťažiť asi tak v sekcii študentských filmov. Zlá cesta pre slovenský film. (2/10) ()

VasaX

Osobně bych rád pochopil ty nadšené komentáře a vysoká hodnocení, které tu a tam vykouknou. Protože já to v tomhle kousku prostě nenajdu. Stylem to směřuje pomalu k artové záležitosti, ale snaží se to o slepou kulhající a nahluchlou sociální sondu. Herecky podivné (v negativním smyslu), sound mix otravný (nevyvážení různých zdrojů zvuku na úkor dialogů, i nazvučení samotných dialogů/monologů) a navrch dlouhé prázdné monotónní záběry. (Pochopím z několika jasných záběrů, že někam jede, nemusím to pozorovat deset krát déle než je třeba. Nebo být svědkem toho, jak protagonista čeká, celou dobu čekání. Tyhle statické minimalistické kousky, to funguje jen u esteticky působících záběru, a střídmého dávkování. A to tato sestava nedokáže. V důsledku to na mě působí jen jako vata. Vata, která díky své četností nadstaví film pocitově alespoň o třetinu. Zacyklení vyprávění filmu taky udělá medvědí službu, stejně jako herecké projevy, zejména plochost hlavního hrdiny. Nejen že ztvárnil deprivovaného chlapce, ale navíc i deprivovaného herce. Osobně opravdu nevím, co si z toho odnést, o čem to tedy vlastně bylo. Každý prvek šel do prázdna - Marek, Killer, vinohrad, Markův nevlastní brácha, jeho kamarádi, máma... všechno. Tak se divím, že jsem to celé zvládl až do konce. ()

ghatos

Kdyby to trvalo 30 minut, mělo by to daleko lepší efekt. Dlouhé statické bezúčelné záběry nevtahují, naopak intenzivně otravují. Autentické prostředí nebylo špatné, ale katastrofální výkon skinheada...to jako režisérka neviděla? Přitom dobrý herec by to hodně zvedl. Mohlo to taky být drsnější ve všem ohledech. Pro spoustu lidí (z majority) je to zlá noční můra mít za bratra cikána. 32%. ()

Autogram

Kameraman si nasadil Google Glass a sleduje hlavného hrdinu od chrbta alebo pri jazde na motorke spredu. To je hlavná náplň filmu, k tomu trochu skrytého rasistického podtextu a pár nedomyslených skutkov vyplývajúcich z obmedzeného myslenia hlavného hrdinu. Neuveriteľne dlhé nudné scény sú očividne inšpirované dokumentárnym štýlom, aký predvádza Ulrich Seidl, a to mi nemohlo vôbec ulahodiť. Slabé výkony hercov, nedomyslenosť, neuveriteľnosť sú hlavnými atribútmi filmu. ()

insurgentes odpad!

Tento film by si zasloužil odpad, i kdyby se na něj dalo normálně koukat. Je totiž odpornou kolaborantskou agitkou za nemorální slovenskou legislativu zakazující držení bojových psích plemen. Jenže ono se na něj nedá normálně koukat. Je to totiž pseudoart, kdy jeden záběr na vypatlance, kterej ždíme z pincla svých šest pětek, se v tom filmu opakuje asi pětkrát, a pokaždý trvá minutu. Všechny záběry jsou natažený desetkrát více, než by bylo nutno k pochopení děje divákem. Ve zbývajících 90% času můžete přemýšlet o příjemnějších věcech, než je život pár záhoráckých vymaštěnců. ()

klukluka odpad!

Záběr na krajinu, ve které se vůbec nic neděje- 2 minuty. Další záběr na jinou krajinu- 1 minuta. Další záběr- borec cvičí se psem - 3 minuty. Další záběr- 2 borci si něco vykládají ve vinohradu, co, to je těžko říct, protože je to jaksi česko-slovensky a ještě na ruchovej mikrofon a tohle má- ať nežeru- 5 minut. Na všechno je tady tolik, tolik času... To, co se odehrává na plátně, nemá žádný děj, takže to můžete natahovat kdekoliv čímkoliv, na jednom místě třeba uděláte pětiminutovej přesun partičky skinheadů odněkud někam úplně bez pointy. Jinde chlapík přečerpává víno z jednoho tak pětadvacetilitrovýho demižónu do druhýho, a tady jsem měl režisérku jedinkrát rád, protože ho nechala odtéct jen půlku. V tu chvíli jsem se tomu docela divil, po tom, čím jsem si už s tímhle vysoce uměleckým filmem prošel. Děs běs. V Rotterdamu a ve Villniusu to posbíralo nějaké ceny, což si neumím vysvětlit, ale přemýšlet nad tím odmítám. Chci na to co nejdřív zapomenout a pamatovat si to jen do té míry, že už to nikdy nechci vidět znovu. ()

bari68

Aj keď film sa tvári ako artovka do hlbiny sociálnej a humanistickej sondy, tak opak je pravdou. Film je zdĺhavý, nudný, nemá tempo,proste nič. Neherci boli hrozný a pripomínali výkony z typu seriálov Deň a noc a pod. Čo ma na filmu zaujímalo najviac, bola okolitá príroda a exteriéry, ktoré máme pred našimi očami na Hodonínsku a Skalicku každý deň. ()

BlackTom

Nesympatický hrdina, jeho (takmer) nemý príbeh, a klišé prekladané len ďalším klišé. Myslel som, že od Teste rasate už neuvidím náckov "pařit" na tanečnú hudbu, žiaľ, Žijeme len raz mi túto trpkú spomienku znovu prinavrátilo. Scenár je skutočne o ničom, k Marekovi si neviem nájsť nejaký vzťah okrem ľahostajnosti a línia s jeho počerným bračekom ma vôbec neprekvapila, bolo jasné, že to takto skončí. Jediné plus je dobre zvolené prostredie a odvaha točiť niečo podobné. Ten dialekt už nechcem viac počuť! ()

Zagros

Nuda na pokraji dokumentu a hraného filmu. Příběh by se dal shrnout do jedné věty. Většina scén je zbytečně natahovaných a moc se v nich neděje. Film dokáže zaujmout zejména atmosférou, která je skutečně depresivní, teda když vydržíte tu nudu. Žít v podobném světě, ze kterého není úniku, musí být obrovsky těžké. Sám z toho místa pocházím, tak hrozné to tam ve skutečnosti není. Ale je pravda, že jsem se již odstěhoval a raději hledám svoji životní cestu jinde. ()

Eraserhead

Na tenhle příběh by možná i půlhodina byla moc. Nesmyslně dlouhé scény jsou tam jen proto, aby byla naplněna celovečerní stopáž. ()

conejo

Pro mě jakýkoliv možný prožitek z filmu znemožňují nepřesvědčivé výkony neherců. Naopak mě zaujala režisérka, která dost zaujatě o tématu a natáčení mluvila (projekce na LFŠ), takže o bod navíc. ()

Gogo333

Čekal jsem něco jako Svatý boj nebo Romper Stomper, ale bohužel jsem to nedostal. Celkově se tam moc neděje a je to strašne zdlouhavý a nudný. Měl jsem co dělat abych to dokoukal. 30% ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015