Můj pes Killer

Hlavním hrdinou snímku je osmnáctiletý Marek (A. Mihál), žijící se svým otcem, alkoholikem (M. Kuruc), na malém městě na moravsko-slovenském pomezí. Jediné opravdové citové pouto Marka váže k jeho psovi. Když se jeho otec rozhodne prodat část pozemku, je Marek nucen vyrazit kvůli podpisu smlouvy do nedaleké vesnice navštívit svou matku (I. Bendová). Jeho život obrátí naruby zjištění, že má nevlastního bratra (L. Filo), který je poloviční Rom. Do horizontu jednoho dne vtěsnané sociální drama varuje před stále agresivněji se prosazujícím rasismem a předsudky, které mají často tragické následky. (Česká televize)

jopal

1."...rasistickými kamarády...." Z coho tak mame okrem obsahu usudit? 2."...je jeho pes, který je perfektně vycvičen proti všem vetřelcům" reziserka v zivote nevidela takeho psa!!! Ten pribeh mal asi 1 stranu A5 a uloha znela: "Urobit Oskarovy film!". Popisem: Ide, ide, ide. Trapny dialog... Ide, ide, ide... trapny dialog, ide, ide, ide, nadavka, vezie sa na motorke, dialog, dlho dlho sedi, trapny dialog...zaverecna 15 sekundova pointa, ide, ide, ide... Ano, to bolo naozaj na Oskara... Edit: vcera som dal filmu bez zavahania odpad. Dnes menim hodnotenie. Jedna hviezdicka za pravdivy monolog mladika v krcme na adresu ciganov a druha za to, ze to bola taka kravina, ze mi uz druhy den nezchadza z mysle!!! ()

brasek

Prepáčte... za tú jednu hviezdičku čo som ako hodnotenie dal, aj tá je veľa. Snímok je nudný, nezmyselný, s biednym scenárom, absolútne postráda akúkoľvek atmosféru a pochybujem o jeho surovosti a autenticite. Nerozumiem ako tento film mohol získať cenu Slnko v sieti za najlepší slovenský film za rok 2013. ()

kacer4

Absolútne bez náboja, bez myšlienky, bez pocitov. Ďalší chabý slovenský pokus (aj keď neviem o čo). Jedna hviezdička za atmosféru. ()

ProfiDivak

Záhoráčtina je super nápad, skíni si to užívajú a pes duplom. Diváci len niektorí, nevadí, ani skíni nie všetci. 42% tvrdý záhorácky chlast, kto grcá, nech grcá potichu. ()

Vendem

[48. MFF Karlovy Vary] K dokonalosti tomu sice nechybí málo, ale přesto je to dobré. Nejde rozhodně o bezvýznamný festivalový film z periferie, ale o poměrně odvážnou výpověď o naší současnosti. Kde leží hranice mezi prostou xenofobií české většiny a radikalismem skinheadů? Je pozoruhodné, že nejzásadnější film o českém anticiganismu natočila slovenská režisérka Mira Fornayová, která v rozhovorech dává najevo dostatek inteligence, duchapřítomnosti a znalosti současného klubového filmu, což se o zástupu Trošků, Magnusků a Vorlů v české kinematografii nedá říct ani omylem. Vedle tématu je odvážná i soustředěná práce s neherci, která sice místy klopýtá, ale společně s kamerou Tomáše Sysla dělá snímek o mnoho naturalističtější. ()

svmn odpad!

vycuc z 3 a viac hviezdickovych recenzii :) Ťažko hovoriť, čo bol autorský zámer. I dramaturgicky to podle mého není OK. Neherci si jednoduše s naučeným scénářem neporadí jinak než jako s deklamovaným textem. Někdy je to až úsměvně snaživé. Film se snaží být skutečně umělecký, ale toho nedosáhnete jen dlouhými záběry o ničem (kluci dlouho jdou a čekáme na rozuzlení, které nepřichází). pořád je to vidět, jak je to amatérské, hlavně scénář s dírami a zjednodušeními. Avšak v řeči je "Marek" fakt špatný, jen odříkává, co je ve scénáři. často jsem nerozuměla slovo kvůli huhlání a tím jsem přišla o část vyznění filmu - kdo byl čí příbuzný, kdo koho opustil, prostě se mi to plete. mizerné nazvučení a v druhé řady i velmi amatérské herecké výkony. Dramaturgicky a scenáristicky nemal taký potenciál, aby si režisérka mohla dovoliť dlhé statické zábery a dialógy mimo záber kamier..... a ja este doplnim, cele zle. vystudoval som umelecku skolu a mozem povedat, ze ani s umenim to nema nic spolocne. teda ak za umenie nepovazujeme postrihat 10 minutovy primitivny skec tak, aby mal dlzku celovecerneho filmu... nie vsetko co je antiamericke je automaticky dobre, pozor na to. vydrzal som film pozriet cely, ale mal som silnu chut odist po 15 minutach. ak budete mat ten pocit tiez, v pohode oditte, o nic nepridete. vlastne pridete o demonstrovanu neschopnost autorky podat divakom umelo vykonstruovany.. ..pribeh? (to slovo sa mi fakt tazko pisalo) ak mate radi filmy s dlhymi zabermi, kde ludia vela chodia, odporucam radsej film hymalaya - karavana ()

Cardas

Přitažlivě na mne působila ta tendence vyprávět příběh v jeho reálném čase, to pro mne fungovalo, protože se tím podařilo divákovi nejen spoluprožít např. zdlouhavost cesty na bídném "fichtlu", ale taky pocity nedůstojnosti při dlouhatánském čekání po dlouhatánské cestě, až zavolají toho, koho hledám, a až ten zavolaný vyjde z těch dveří, a ten se mnou nakonec nemá zájem vlastně vůbec ztrácet čas... cítíte, jak klesá vaše hodnota na tomhle světě. Sociální a ekonomické vazby promítající se do vazeb mezilidských vyzněly pro mně dosti reálně. Blízkost, z jaké jsem spoluprožíval postavy, mi imponovala. Vykreslena byla podle mně docela dobře i atmosféra kamarádských vztahů v neonacistických skupinách, ona hrozba podmíněnosti, strach z důsledku neposlušnosti nebo nepřijetí "přísnými" neonacistickými soukmenovci... ona disciplinovaná a ostrá podmíněnost "dobrého přijetí", která skutečnou vlídnost přátelství ve skutečnosti předem vylučuje... Ale nedostatky filmu mi přece jen dojem kazily. Tanec stařenky u postele, nad níž visí obraz Tisa, mi nezapadal do poetiky filmu, úplně utekl od dokumentárního stylu do symboliky, působil jako agitačně aranžovaný. Herecky ne ve všech postavách vždy úplně dokonalé, ale zas uznávám, že mnohdy navozující určitý dojem autentičnosti, jako by šlo o dokument - nebo částečně hraný dokument s použitím "naturščiků" či reálných aktérů, kteří sami sebe nikdy nezahrají tak přesvědčivě, jako by je samotné zahrál profík, ale jejich devizou je právě to, že jsou dokumentárně praví (umělecká pravdivost má jiné účinky, dokumentární pravdivost jiné, vyberte si, co je pro vás víc, obojí má hodnotu). Zvukově jsem nepochytal všechno a s obtížemi odolával pokušení film vrátit o chvíli zpět, abych rozluštil slovní sdělení, ale patrně to nebylo úplně podstatné, spokojil jsem se s tím, že nebudu rušit obraz skutečnosti, realitu si také nemohu přetočit zpět. Možná jsem nerozuměl spíše kvůli drmolení nebo z jazykově charakteristických důvodů (přechodné slovensko-moravské vyjadřování mi místy přišlo mimochodem i trochu nepravděpodobné). Takže důvod, proč má přesně vézt prachy, za co, důvod, proč se musí s fotrem přestěhovat, co mají prodat, atd., to jsem nezachytil, ale není to až tak podstatné. Z průběhu dalších okamžiků jsem vyrozuměl, že hledená osoba, jíž veze prachy, je matka, a že ta s nimi nežila, a měla jiného syna - cikána. To mi k pochopení stačilo. Ve chvíli, kdy jsem zjistil, že dějovým spouštěčem klíčového tragického okamžiku je, že se pes utrhl ze řetězu a způsobil tragédii, mi věrohodnost a autentičnost z filmu vyprchala a dramatické řešení likvidace mrtvoly, které mělo asi divákem otřást, mnou moc nepohlo, protože věrohodnější byly technické okolnosti a ryzost toho vnějšího, než že bych pronikl do prožitku. A jako zvlášť zajímavé mi nepřišlo ani následné prožití paradoxu ze zavržení za rasovou nedůslednost od těch, kteří nevědí, že on by pro ně mohl být vlastně superhrdinou, když má na svědomí vlastně smrt toho vyčítaného "cikánského bratříčka", Ani tyhle momenty, které měly asi přinést divákovi zásadní zajímavé úhly pohledu, mne už vlastně moc nezasáhly a ani scénu závěrečného naznačení "ztvrdnutí duše" u toho návratu k cvičení psa v agresivitě, mi už moc pod kůži neproniklo. Lhal bych, kdybych řekl, že mně ten film nezaujal. Zaujal. () (méně) (více)

Psychic

Film, ktorý sa hrá na umenie použitím veľkého počtu nudných umelo naťahovaných a zbytočných scén, pri ktorých ma išlo jebnúť. Hlavný hrdina mal pravdepodne pôsobiť svojim amatérizmom reálne, no pritom mi neskutočne liezol na nervy. Do konca filmu som vydržal len kvôli lokáciam, ktoré dôverne poznám. Premarnený potenciál celkom nádejnej režisérky. ()

Vaudevillain

42% na tejto stránke jasne ukazuje prečo sa na Slovensku v súčasnosti netočia kvalitné filmy, a prečo za dobou v 60. rokoch kedy československý film patril k tomu najlepšiemu čo vo svete bolo a mohol konkurovať komukoľvek zrejme zostanú len spomienky pamätníkov a skvelé filmy samotné ale nádej že by sa slovenský film opäť dakedy mohol radiť k svetovej špičke je skutočne len utópiou a to nie len kvôli politickému systému ktorý kultúru podporuje asi tak ako Severná Kórea demokraciu, faktom ale tiež je že pre kvalitné filmy na Slovensku v súčasnosti nie je žiadne publikum. To ako málo chápe väčšina ľudí filmu a aký povrchný je ich záujem oň je skutočné úsmevné. ()

BlackWizard

Tento film by mohol mat uplne kludne 37minut.Nudné zbytocne dlhe zabery asi mali vytvarat nejaku atmosferu,ale mne to prislo ako nutna vypln,naplnenia 90minut stopaze.Pritom ten namet samotny bol celkom silny,ale celkovo som sa strasne nudil a dopozeral iba preto ze uz som pri tom zabil cas... ()

CheeseFigure odpad!

Mať príbeh 30 minút a rozuzlenie/záver, tak je to celkom dobrý film. Takto je tam veľa zbytočného a nudného jazdenia sem a tam a keď sa konečne niečo stane (smrť toho chalana) tak sa to nejako nerieši, máme pár scén a prídu titulky. A to, že niektoré dialógy nebolo počuť alebo im rozumieť a v scénach odohrávajúcich sa v noci ste ani nemali poňatie, čo je na obrazovke, tomu tiež hviezdičku nepridá. ()

PinkButterfl

Dosť dobre nerozumiem, za čo získal Môj pes killer ocenenie v Rotterdame.... Mne pripadal strašne nudný, niektoré scény (napr. ako Marek čakal v obchodnom dome, scéna na motorke...) úplne zbytočne naťahované, myslela som, že v kine pri týchto scénach zaspím.... Nepáčil sa mi ani dej, takmer ničím ma nezaujal, hlavný hrdina je (podľa mňa) nezmyselne ovládaný otcom, záverečné vyústenie deja v podobe smrti, filmu aj tak nepomohlo. A záhoráčtinu, ktorá mala dodať na autentickosti , ale ktorá mi trhala uši, radšej komentovať nebudem. Jednoducho film je jedna veľká nuda ()

ProchySBK

Neni to lehký, jen tak si pustit film a přemýšlet... Chudoba a špatné rodinné zázemí sice živý půdu pro rasismus a xenofobii... ovšem jak moc velký Skinhead Marek je? Věřím, že ve filmu by nějaké hajlování bylo spíš na škodu, ale hlavní hrdina zkrátka nemá jinou možnost než si oholit hlavu a alespoň boxovat a starat se o psa... Měl by snad začít fetovat, krást aby měl na drogy? Měl by poslouchat RAP? Ale kdo by s ním kamarádil, vždyť u hip hopu musíte mít docela prachy abyste stihli jít s dobou a měli stále novou kšiltovku a mikinu. Pokud je tedy Marek normální kluk, který má rád sport a zvířata, zákonitě tíhne ke kultuře, která jasně ukazuje kdo za všechnu tu bídu může a Marek tedy nemá jinou možnost. Ale opět, těžko může být opravdový rasista pokud nemá pomalu ani čas scházet se s kamarády a prohlížet internet, stahovat písničky, jezdit na koncerty a dále hnutí podporovat. Mě je toto všechno jasné, ale bojím se, že lidi nebudou chtít do tohoto problému proniknout. Pokud se alespoň jeden člověk zamyslí, je to fajn. Ovšem, pokud můžeme pomáhat lidem, kteří fetují, poskytneme jim jídlo a nové stříkačky...potom bychom měli pomoct i lidem, kteří se dají na cestu nenávisti.... Samozřejmě pokud o to stojí... ()

gramofonix odpad!

Totálne zabitých cca. 80 min času, čistá "multi-kulti" agitka s neuveriteľne zdĺhavými a nudnými pasážami, "zlí" skinheadi alebo "náckovia", "utláčaní" rómovia... Stačilo, zázrak, že som to vôbec dopozeral... P.s. Najviac som sa pobavil na scéne keď sa asi skinheadi bavili na hip-hop hudbe "EGO ft. Robert Burian - Žijeme len raz"... To ma úplne dorazilo.... ()

Aresko123 odpad!

boze tento film musi urazit uplne vsetkych okrem ciganov. Zase je tu tema ako sa im vacsina ma prisposobovat, tentokrat je to cez nevinneho maleho romika (neviem kde na zaciatku zobral ten noz, asi mu ho niekto podstrcil).... A ze hooligans??? Ak by takto mali naozaj vyzerat ti zly chlapci tak by uz boli naozaj iba na smiech. Hlavna postava mala byt "akoze" nejaky skin, ale bola to len nejaka neinteligentna "14 kilova hora svalov" ktora by strach nevyvolala ani dvom mucham na stene ...... Naozaj OTRAS ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015