Iron Man

• Česko Železný muž (více)
všechny plakáty

V tajemném koutu Číny leží dlouho pohřbené město, místo konečného odpočinku kruté dynastie. Je to místo nevyslovitelného zla, jehož temná tajemství měla být časem zapomenuta. Nyní jsou ale znovu odkrývána. Pečeť vězení je rozlomena. Sněhová bouře, Vichr, Požár a Zemětřesení – kvarteto démonických živlů je vypuštěno na svět. Jejich cílem je sesbírat pět kouzelných prstenů, které znovu vzkřísí jejich hrozivého pána k moci. Jen jediná osoba má sílu se jim postavit - IRON MAN. Z vrcholků čínských hor až do hlubin Atlantického oceánu, do srdce aktivní sopky, bude Tony Stark ve svém speciálním brnění, pronásledovat tyto ďábelské bytosti. Bude ale Tonyho super vysoce technologické vybavení stačit k vítězství? Osud, ale nejde obelstít, den Mandarína se blíží... (oficiální text distributora)

mysiak

Je to iný Iron Man...je to dobrý Iron Man. Iron Man má trochu irónie, má iné obleky, má iný príbeh, je určený pre deti a mne sa páčil... ()

Bat55

LIONSGATE PRESENT a MARVEL STUDIOS nám nakrútili predochutnávku filmového(a naozaj peckového) Iron Mana.Videl som aj film aj animovaný film,teda tento a musím uznať,že až po druhej projekcii ma film chytol za gule.Jay Oliva a Patrick Archibald nakrútili film o známom marvelákovi.Príbeh je jednoduchý Tony Stark a jeho spoločnosť chce vyzdvihnúť starobylé mesto v Číne.Lenže,ak ho vyzdvihnú,tak sa naplní legenda a povstane legendárny Mandolín.Lenže najprv musia štyri živly(Snehová Búrka,Víchor,Požiar,Zemetrasenie),teda Mandolínoví sluhovia nájsť 5 kúzelných prsteňov.V tom im Tony Stark musí za každú cenu zabrániť,pretože vie,že je to jeho chyba.Preto sa stáva súčasťou robotického brnenia,ktoré na seba oblieka a snaží sa poraziť živly.2D animácia je trochu zastaraná,ale v tomto prevedení je to faktický masaker a po stránke grafickej je to nádhera.K tomu je občas vidieť,hlavne pri bojových scénach,že je tam počitačová grafika,živly su kompletne počítačom.Mne sa páčil jednoduchý,nenáročný príbeh a k tomu skvelá vizuálna stránka,dabing nie je taktiež špatný a musím uznať,že ako ochutnávka filmu to bolo skvelé.V mojom prípade dezert,pretože som prv videl film a až potom animovaný film THE INVINCIBLE IRON MAN. ()

gogos

Animovaný Iron Man není špatný. Na hraný to sice nemá, většina animáků od Marvelu je taky lepší, přesto se jedná o ucházející podívanou. Solidní příběh, parádní animace a pohodový český dabing... Klaďáci průměrní, záporáci nic moc... zkrátka 3* a víc bych to neřešil... ()

jurama525

No ja iron mana docela rad ale tohle se podle mně opravdu nepovedlo. Jedna hvězdička za animaci a druha za trochu te dobre akce jinak nic vic a nic miň. ()

Jango_Fett

Ale notak, tohle je pokus o animovaný celovečerák Iron Mana? Bohužel to nedosahuje kvalit jak hraného filmu ani kresleného seriálu. Dokonce samotný oblek Tonyho je odsunutý na druhou kolej a tvoří jen křoví pro hlavní dějovou linii. To je fuj. ()

Chen

Trošku mě zklamaly souboje, které postrádaly náboj a dynamiku, ale jinak docela koukatelná záležitost se slušnou animací. ()

destroy83

Tento animovaný celovečerák Iron Mana z marvelovské dílny mě velmi mile překvapil. Dílko má především poutavý příběh, kde se střetává vyspělá technologie Tonyho Starka s mytičností staré Číny. Příběh začíná odkrýváním pohřbeného města krutého Mandarina korporací, ve které působí Tony Stark. Tomu se za každou cenu snaží zabránit skupinka "draků" pod vedením nekompromisního velitele. Vyzdvihnutí města na zemský povrch probudí k životu čtyři démonické živly, které musí najít ztracené prsteny ukryté mnichy na různých místech na zemi, aby přivedli k životu samotného Mandarina. S nimi se následně utkává Tony Stark již jako Iron Man, v cestě mu ale navíc stojí skupinka "draků" a americké úřady, které ho obvinily z pašování zbraní. Samotné souboje se čtyřmi živly jsou velmi efektní, nečekaný dějový zvrat příběh vkusně okoření a typická marvelovská animace je jako vždy perfektní. Filmu ovšem notně škodí na můj vkus hodně odfláklý závěrečný souboj Iron Mana s Mandarinem, škoda. Jinak opravdu povedený Iron Man za čtyři poctivé hvězdy. ()

matrosh

jeden z nejhorších animáku od marvelu co jsem viděl, asi na úrovni kresleného serialu spider-man. ostatním nesahá ani po kotníky ()

KatanaCZ

Adekvátní animace pro Marvel, to znamená nic světoborného. Pro fanoušky komixu rozhodně nutnost. Příběh není špatný, bohužel někdy dosti vleklý a tím pádem nudný, to však neznamená, že tento "animák" nestojí za podívání. Čistý průměr, nic víc, nic míň. ()

t_gon

Pro kratší info a shrnutí : Tony Stark/Ironman je frajírek, „norek“ a majitel Megakorporace, jež momentálně tvrdě maká na vyzdvihnutí Ztraceného města z podzemí někde hluboko v Čínské džungli. Když se konečně setká s úspěchem a město spatří opět světlo světa (a né že by při vykopávkách neměl nouzi o problémy a nepřátelské pokusy o sabotáže…) má to pro svět neblahé vedlejší účinky - staré proroctví o vzkříšení Mandarina přivede k životu 4 Elementaly, jež musí pro svého pána najít 4pradávné prsteny… Pro film platí absolutně vše, jako pro jeho staršího bratříčka Ultimate Avengers, s tím rozdílem, že se zde délka vyšplhala na dlooouhých 83 minut a tam, kde v UA vyplňoval prázdný prostor zápas či hádky mezi hrdiny, je zde nudná konverzace a pomalé posouvání děje kupředu. Pěkná animace a slušný závěr však zde na průměr nestačí… ()

Charlizee

Příběh se mi líbil možná víc než v hraném Iron Manovi, asi kvůli "pohádkovosti," která připomíná Mumie... Bohužel celý snímek shazuje jeho zpracování. Animákoví fajnšmekři to asi nevydýchají :)) ()

karlik4801

Takhle chudý animovaný film si Iron Man rozhodně nezaslouží. Animace je vážně špatná a nezáživná. I příběh se mi nikterak zvlášť nelíbil. Není v tom žádná osobitost postav a celé se to odvíjí moc pomalu, až jsem se u toho začínal nudit. Akce tak 50/50, jen mě štve kdy byl poprvé Iron Man vidět. Plus je to, že zde byla zakomponována postava Mandarina. ()

Mr.Dogman

Zpruvu nuda a potom...o něco menší nuda. Chtěl jsem to brát jako předkrm pro hraného Iron mana, ale spletl jsem se. Jestli by tohle měl být předkrm tak hlavní chod by musela být blbost. A to hraný Iron man určitě není → Už se mi na něj zbíhají sliny! ()

Herráček

Tenhle Iron man byl vcelku hloupý a bezhlavý... Trošku mě neba, když se příběhově neshodne hraný a animovaný film... Ani tady, ani u Green Lantern... ()

iXtr3m3

Nie, tak toto nemohlo vyjsť. Ale v podstate to malo aj ťažkú úlohu, lebo konkurovať hranému Iron Manovi s božským Tonym, to sa jednoducho nedá. V tomto to má DC na poli animákov omnoho ľahšie, aspoň zatiaľ, lebo takú ikonu v hraných filmoch zatiaľ nemá. ()