Rolling Stones (koncert)

Rolling Stones

Shine a Light

Hudební / Dokumentární

USA, 2008, 117 min

Rolling Stones jsou kapela, které se nedá upřít obrovská energie, pro mě ale postrádají hlubší kouzlo a jsou to spíš šoumeni než opravdoví umělci. Nejlepší na tomto koncertu (ano nejde o dokument ale o koncert) je jejich song s Buddy Guyem, zpěv tohoto pána v porovnání s Jaggerem to je jako nebe a dudy - jinak jsou tam songy povedené i nepovedené (chudák Jack White z White Stripes jako první host, byl viditelně nervózní a zpíval mimo svůj rozsah), z toho country songu jsem se málem poblil (pardon) - celek nakonec působí fajn, ale nijak zásadně. Scorsese je spíše za humornou postavičku, závěrečný nájezd na "lick" nad New Yorkem je spíš k smíchu. Takže tak. 6,5/10(19.9.2008)

Docela stanardní koncert, řekl bych, až na pár vynikajících kamerových pohledů.(8.12.2011)

Mé vlažné hodnocení spočívá hlavně v tom, že nejsem fanouškem Rolling Stones a i když mám pár písniček od nich rád, tak když slyším třetí za sebou, tak mě prostě nudí. Stejné je to i s tímto filmem- po dvacetiminutách mi už nenabídl nic, co by mě nějak zvlášť zaujalo - prostě dobře natočený koncert Rolling Stones.(30.12.2011)

• prsvl

Cože, tohle do kina? Scorsese už asi neví jak by vydělal. A že tam ten jeho rukopis byl poznat. No ne no. Obyčejnej koncert, na kterej se rád podívám na dvdčku, v kině to byla po hodině nuda.(19.7.2008)

Stouni bezpochyby patří mezi jednu z největších legend (rockového) hudebního nebe. Jejich songy se mi líbí, ale nepatřím mezi jejich skalní a věrné fanoušky. Tudíž se v jejich repertoáru vyznám jen velmi poskromnu. Nejspíše z tohoto důvodu mi film posloužil spíše jako zvuková kulisa, než abych celé dvě hodiny přímo sledovala jejich koncert, kterému byla věnována, bez pár archivních záběrů, největší část. Nejvíce mne potěšilo několika minutové vystoupení mé hudební bohyně, Christiny Aguilery.(14.5.2010)