Rolling Stones (koncert)

Shine a Light

Rolling Stones

Hudební / Dokumentární

USA, 2008, 117 min

Anglická hudobná skupina Rolling Stones je celosvetovo rešpektovanou legendou rockovej, gitarovej hudby a Martin Scorsese sa tiež už stal filmovým režisérom, na ktorého sa nikdy nezabudne. Sú to majstri svojich odborov. Výnimoční umelci. Mám rád rebelskú hudbu Rolling Stones a veľmi rád si pozriem aj snímky Martina Scorseseho, ale budem na nich teraz prísny. Nedám tomuto titulu plné hodnotenie. So spojenia takýchto dvoch elementov som čakal niečo viac výraznejšie. Každopádne odporúčam tento dokumentárny film všetkým priaznivcom rockovej hudby. Súhlasím s tvrdením, že Rolling Stones je najväčšia rock´n´rollová kapela všetkých čias. ****(19.7.2011)

Hudební část snímku jsem bezpečně zaznamenala, teď mi jen někdo řekněte, kde přesně jsem propásla tu dokumentární. Nebylo to snad těch asi 10 minut (v součtu) jakýchsi starých záběrů Micka a 5 minut Scorseseho na začátku. Koncert skvělý, Stouni jako vždy dokonalí, ale na dobrý hudební dokument to bohužel nestačí. Přiznejme si - neznat Stouny (pokud je to možné) - co by mi tenhle film přesně dal?(1.6.2009)

Mé vlažné hodnocení spočívá hlavně v tom, že nejsem fanouškem Rolling Stones a i když mám pár písniček od nich rád, tak když slyším třetí za sebou, tak mě prostě nudí. Stejné je to i s tímto filmem- po dvacetiminutách mi už nenabídl nic, co by mě nějak zvlášť zaujalo - prostě dobře natočený koncert Rolling Stones.(30.12.2011)

Tahle série si opravdu zasloužila restart! Scorsese je borec! Nejlepší díl Jurského parku. Všichni dinosauři hrajou jako živí. Člověk by ani nevěřil, že jsou ze samých pixelů.(10.8.2009)

Málo Scorseseho, příliš mnoho Rolling Stones. (43. MFF KV - 11.7.08)(15.7.2008)