Rolling Stones (koncert)

Shine a Light

Rolling Stones

Hudební / Dokumentární

USA, 2008, 117 min

Wohohou, přece nemůžeme usmažit Micka Jaggera?! No to rozhodně ne. Ovšem, jak můj tatínek správně podotknul, zhruba 90% koncertu zní jako představení slušné country kapely a kdyby někdo doufal, že se podívá na/si poslechne vypalovačky od legendy rocku, tak možná trochu zapláče. Ta dechová sekce, ach ta dechová sekce je zlo.(7.5.2011)

Rolling Stones patria ku kapelám, ktoré som mal možnosť zažiť od ich úplných začiatkov. A energia, ktorá z nich doteraz srší spochybňuje moju, pôvodne logickú myšlienku, že zažijem aj koniec ich kariéry, keď odložia svoje nástroje a Mick prestane pridávať kilometre k tým, ktoré už nabehal po javisku. Scorseseho film je profesionálne urobený (ako vždy) a nekonečne dlhý (ako vždy). Mám radšej skladby z prvého obdobia (vrátane málokedy hranej As Tears Go By), takže som pri odlišnom výbere skladieb, ktoré zazneli vo filme, vnímal čas intenzívnejšie.(24.1.2012)

Mé vlažné hodnocení spočívá hlavně v tom, že nejsem fanouškem Rolling Stones a i když mám pár písniček od nich rád, tak když slyším třetí za sebou, tak mě prostě nudí. Stejné je to i s tímto filmem- po dvacetiminutách mi už nenabídl nic, co by mě nějak zvlášť zaujalo - prostě dobře natočený koncert Rolling Stones.(30.12.2011)

• mm13

Dedkovia sa pobavili, však prečo nie, remeslo ako-tak zvládajú. No neviem, prečo by som mal niekomu tlieskať či dokonca fandiť len preto "že je ešte tu". Trápne srágory, nemajú čo povedať a doja chudinku šťastenu koľko dá. Trestný čin! Keby mali gule spáchajú rituálnu samovraždu a viac nesmrdia. Najvzrušujúcejšia časť programu je úvod, ktorý žiaľ klame, že sa bude diať čosi veľké. Nedeje sa však nič iné, než že vyškerené múmie predvedú high-society publiku, čo už nie je rock and roll.(8.4.2009)

Scorseseho perfekcionistické vzdanie holdu legendárnej skupine, ktorá sa na nič nemusí hrať, má svoj štýl a to čo robí, robí s láskou k svojmu remeslu-rovnako ako Marty. Pozriem sa tým ľudom do očí a vidím im až do srdca. Nejde však o to predstavenie, ale o ľudí, ktorí stoja na pódiu-Mick Jagger: spev, harmonika, Keith Richards: gitara, spev, Ron Wood: gitara, Charlie Watts: bicie. Niekto na ulici sa ma pýta: "Beatles alebo Rolling Stones?" Jednoznačne odpovedám: ROLLING STONES !!! Výstavný záznam.(28.5.2009)