Terkel má problém

Pozor – tento film není pro děti!!! Bláznivá komedie o tajné lásce, ”psychovrahovi”, železných tyčích, kanapi a přátelství na zkoušku. Terkel je žákem základní školy. Trochu slaboch, ale jinak ok. Terkel nemá snadný život. Jeho psychopatický strýc Stewart právě napadl dva ostré hochy z Terkelovy třídy, Nigela a Saki. A co uděláte, abyste odvedli jejich pozornost z myšlenek na pomstu? Začnete si dobírat ošklivé děvče z vaší třídy, Tlustou Doris.... Ale kdo by si pomyslel, že ona vyskočí z okna? Že začnete dostávat smrtelné výhrůžky, že nový učitel a milovník zvířat, Justin, nemá tak úplně čisté svědomí, jak by se čekalo, a že vlastně nic není, jak se zdá? Alespoň ne pro Terkela... (oficiální text distributora)

Artogon

Tento film sa v žiadnom prípade nemôže porovnávať so South Park-om. Je tam istý náznak, že by sa to mohlo podobať ale... Skutočne zábavných momentov zas toľko nie je. Skutočne epická je chvíľa s paródiou na linku dôvery, ktorú si neustále opakujem. Prvá polovica filmu je skvelá, potom už to ide z kopca a ku koncu je to už takmer nepozerateľné. Taktiež v téme nie sú tvorci zrovna vyvážený. Byť tam viac postrehov a paródií bolo by to super, ale téma s prenasledujúcim vrahom je vážne blbá! Pochváliť si ale tvorci zaslúžia za celkom štýlovo zakomponovanú tému lásky. Film pôsobí pomerne realisticky, no čo mi strašne vadilo bol rozprávač. Neuveriteľne nereálne a dotieravo spracovaná postava rozprávača, ktorá dokáže byť na 50 miestach v 50 kostýmoch a absolútne nereálne vyzerá vo chvíli Dorrisinej samovraždy. Pochváliť treba dabing, na ktorom si dala česká produkcia záležať, zvlášť preklad piesní je skvelý a Vojta Kotek dobre rappuje. Konečné hodnotenie sú 3 hviezdičky pre skutočne zlé miešanie tém do celku a postáv, no dobrý námet a konečný výsledok. ()

Rathe

Tak tohle bylo sakra divný. Ale to bylo jen dobře. Úchylárnu, jako je tato, by bez špetky černého humoru, zvrácených postav a trapného příběhu asi dohromady nikdo nedal. Grafika je divná, ale nějak tomu prostě padne. Svůj účel to splnilo a některý hlášky byly skvělý. A ty písničky... no když jsem je slyšel poprvé, říkal jsem si WTF?!, ale ta poslední mě fakt dostala. ()

Dasulinda79

Tenhle film mám ráda, je to příjemná oddechovka, viděla jsem ho několikrát a pokaždé najdu něco jiného, proč se smát, sprostá slova k tomu prostě patří a dabing Ebena je taky boží, Pampeliška Vyhulstromová - dokonalá máma, berte film s nadhledem a pobavíte se. ()

milan.jaros

Tak jste se už taky možná doslechli, že už není třeba volat Wolfa, že stačí když u sebe budete nosit tyč. Tenhle film doporučuji shlédnout, a to i přestože nemůžu říct, že by se mi líbil. Je to takový ten typ komedie, u které hodně záleží v jakém rozpoložení a s kým se na něj (poprvé) podíváte - něco jako Prcičky; Slunce, seno; Snowboarďáci. Hodnotím 53%. A určitě mu někdy v budoucnu dám ještě šanci. ()