Terkel má problém

Pozor – tento film není pro děti!!! Bláznivá komedie o tajné lásce, ”psychovrahovi”, železných tyčích, kanapi a přátelství na zkoušku. Terkel je žákem základní školy. Trochu slaboch, ale jinak ok. Terkel nemá snadný život. Jeho psychopatický strýc Stewart právě napadl dva ostré hochy z Terkelovy třídy, Nigela a Saki. A co uděláte, abyste odvedli jejich pozornost z myšlenek na pomstu? Začnete si dobírat ošklivé děvče z vaší třídy, Tlustou Doris.... Ale kdo by si pomyslel, že ona vyskočí z okna? Že začnete dostávat smrtelné výhrůžky, že nový učitel a milovník zvířat, Justin, nemá tak úplně čisté svědomí, jak by se čekalo, a že vlastně nic není, jak se zdá? Alespoň ne pro Terkela... (oficiální text distributora)

Zbyisek

Je to vlastně sociální film o jednom hodně ublíženém šesťákovi vyjádřený tím nejdrsnějším naturalistickým způsobem. Nehorážně drsný, místy až zarážející film, který může připadat vtipný snad jen psychopatickému strýci Stewartovi. ()

Crawler-D

Od této koniny jsem čekal jen to nejhorší, takže jsme byl ve výsledku spíše neuražen. Sprostý dabing nebyl tak rušivý, jak trailer předestiral, ale nic to nemění na faktu, že je to neopodstatněné a vlastně vůbec nevím, proč to je animovaný film. Aby pobuřoval a šokoval? ()

C0r0ner

Tak rozporuplné pocity jsem z filmu dlouho neměl. Na jednu stranu to byla příšerná sračka, animace nestála za nic a na stranu druhou to byla místy neskutečná sranda podpořená krkáním a nadáváním ("Ksicht máš jako prdel a tvoje máma za bůra šuká!"). Takže hodnotím průměrem s přáním zlepšení do budoucna. 60% ()

Dannysek4U

MOc prijemna hloupustka obsahujici par dobrejch a nenucenejch zertiku, kanalni mluvu skolaku a par vybornejch napadu. Nakonec je vlastne uplne jedno, ze je uplne o nicem a defacto sranec az na pudu. Proste svandicka :o)))) A ma to docela prdelni animaci ()

destroy83

Vynikající animák s řadou parádních hlášek a drsných songů okořeněný krvavými scénami. Ústřední postavou je mlaďas Terkel, který doslova přitahuje problémy. Kratším dějem, což snímku jedině prospívá, provází diváka dobře zakomponovaný vypravěč. Veškeré postavy jsou správně ulítlé a působí opravdu vtipně, hlavně Terkelův nekompromisní strýc Stewart, šikanéři Saky a Nigel či tlustá Doris. Animace vypadá dobře, děj slušne odsýpá za doprovodu drsných fórků a sem tam nějakého vulgarismu, který parádně dokresluje celkové pojetí filmíku. Terkel in Trouble vzniknul, aby diváka pobavil, což u mě splnil na sto procent, takže neváhám udělit plný počet. ()

MarekT

Pokus Seveřanů o vyrovnání se South Parku nevyšel. Sráží ho především špatný scénář, v druhém sledu pak pravděpodobná domněnka tvůrců, že tento animovaný seriál je hlavně o přílišném tlačení na pilu. Ovšem i tak si myslím, že se vážnější část příběhu povedlo zpracovat dobře, především rozmanitost typů studentů a jejich "slangu". To je bohužel asi jediná opravdu kvalitní součást filmu. Zmiňované písně jsou často nevyrovnané, jedna se třeba hodí, druhá otravuje. Zde musím mimochodem pochválit dobře odvedenou práci na české verzi - překvapilo mě, že dabéři si písně, které měli na starosti, přeložili sami (nejvíce to je vidět u té Gunnarovy). Povedl se i po dalších stránkách - Petr Palouš je rozhodně překladatelská špička, ženské role byly úrodnou půdou pro hlasovou kreativitu Zdeňka Izera a učitele Gunnara excelentně nadaboval Marek Eben. Čistě pro zajímavost - v angličtině zase Terkela mluvil Adrian Edmondson (českým divákům známý ze seriálu Mladí v partě), vypravěče zase Bill Bailey (Black Books, Stopařův průvodce). Jinak celý film ani není moc vtipný, doporučil bych ho především mladším divákům, kteří si budou připadat dospělí, když slyší sprostá slova. Standartní dvě hvězdy. ()

Biggy

Blbost, blbost a zase blbost. Mozna jen grafika filmu obstojna, ale pribeh a celkovy scenar bych hodnotil nekam do vekove kategorie 10-13 let. ()

c.tucker

Písničky jsou fakt vostrý, strejda Stewart bombovej, ale jinak celkem zlabota a sprostý taky ne tolik jak jsem čekal. Vopíchat se di, hnusnej jak prdel si a tvá máti za bůra mrdá ... ()

forsythia

Český dabing, to je asi to nejlepší na Terkelově problému. Pak ještě pár výborných hlášek (ale vsadím se, že v originálním znění určitě nevyzněly tak dobře). Animace nic moc a mohlo to být trošičku svižnější, ale celkový dojem: výborná zábava takhle ve čtvrtek večer, když děti už spí. Škoda jen, že přišly o výživnou instruktáž pro oběti šikany. ()

majo25

Aj keď je animácia postáv dosť nesympatická (animácia neživým predmetov je v pohode), je tento animák celkom zábavný, miestami celkom vtipný a vie vytvorit velmi dobrú atmosféru. Tie pesničky si ale mohli odpustiť. Hodnotenie: 70% ()

tomeek

Fuj. Animace mizerná (postavy jsou většinu času vidět jenom do pasu, aby nebylo poznat, že nikdo z nich neumí animovat chůzi nebo nohy), grafika nic extra, sem tam vtip, jinak ale trapnost nade vše. Pokud máte rádi filmy se samoúčelným nadáváním, jděte na to a hezky se bavte. ()

URBAN

Mizerný animák , co si budem povídat na South Park to nemá . Možná to nějáké lidi pobaví , ale jen v případě že jejich hranice pro humor začíná sprostými slovy a já jsem z tohoto už vyrost . ( 30.1.14/MAC ) ()

Ivush

Ach jo, tak tenhle film byl fakt hroznej!Tak trapnej animák snad ještě nikdy nebyl!Nechápala jsem, když se lidi co seděli vedle smáli třeba tomu, jak si někdo uprdne.Přesto nedávám odpad. ()

M-arta

Smíšené pocity ... Asi jsem od toho čekala moc. Dány už mám zaškatulkované jako veselé hračičkáře a vtipné brachy a bohužel.... Mám ráda i drsný humor, ale tady se snad ani nějak nevyskytoval - ten humor. Spíš jsem měla dojem, jako by šlo hlavně o to maximálně podkuřovat cílové skupině. Odpověď na South Park? V čem? Nenucené používání vulgarismů či násilí už dneska přece není ve filmu žádné tabu ani revoluce. Jediné, o čem vypovídá, je snad doba sama o sobě.Proč by mě mělo bavit, pokud to nebude spojeno ještě s něčím, co má opravdu jiskru? Nicméně aspoň pár úsměvů bylo... :-) I Marek Eben potěšil. Výtvarná stylizace mi připadala docela vyrovnaná, ale spíš studená - ani mě ani nezaujala, ani moc neurážela... Nejvíc mi tam chyběl takový ten vnitřní zápal tvůrců, veselí, rozjívenost a radost, ktera by z takového filmu mohla nenuceně aspoň ukapávat... ()

Mrkvič

Tak srovnávání se Southparkem hodně scestné. Příšerně sprostý a dost drsný, ale to může bavit fakt jen někoho dost jednoduchýho. Zábavný byl jen Terkelův strejda, jehož sprosťárn a saďárny byly aspoň originální. Pak už bylo zajímavé jen téma šikany a vyrovnání se s ní a hlavně scéna s tlustou Doris. Jinak ale kde nic tu nic. ()

karlik4801

Fantastický nápad, já se bavil od začátku až do konce. Tolik barevných nápadů. Pro jednou tahle animace nevadí, protože dodává na důraz humoru v téhle komedii. Oceňuji hlavně to, že jsem se u mnoha scén skvěle pobavil. A je to jedna z komedií na které je možné koukat často a ne že po jednom shlédnutí pobaví, ale pak se na to nedá dívat. ()

filmmovier

Tak tohle je mistrovské dílo, klenot mezi animáky. Výborné vtipy, hlášky, postavy, děj a pro nás navíc bonus v podobě hlasu Marka Ebena. Opravdu vynikající záležitost. 90%. ()