Svatba podle Margot

• USA Margot at the Wedding (více)

Margot Zeller (Nicole Kidman) píše povídky, ve kterých si nebere servítky. Na neštěstí přijíždí na přípravy svatby své volnomyšlenkářské sestry Pauline. V okamžiku, kdy se poprvé střetne s jejím nastávajícím Malcolmem (Jack Black), nezaměstnaným umělcem, zasadí do jejich harmonie semínko pochybnosti. Jak se blíží svatba, následuje jedno neštěstí za druhým. (Magic Box)

fruitbueno

Nechápu: 1) o čem to bylo, 2) proč takový film vznikl, 3) co měl divákovi nabídnout. Nenechte se plést přijatelnou stopáží (hodinka a půl)!!! Protrpět tento film chce hodně. Protože strávit hodinu a půl života koukáním na takovou srágoru, to už je na pováženou. Nikdy v životě, ani omylem, se na toto už nechci podívat. Půl hvězdy za přirozeně stárnoucí herečky, půl se tady dát nedá, zaokrouhluju na 1*. I ta jednička je urážka. ()

decay

Nasmial som sa a padli aj nejaké tie múdra zo života. Čo chcel ale básnik povedať strihom, tak tomu veru nerozumiem. ()

Matros

V tomto případě jsem se nechal zlákat jen kvůli Blackovi. A zjistil jsem, že Black je to jediné co se tu dá kladně hodnotit. Jinak je celý film naprosto o ničem (přesně jak jsem čekal..) ()

katchi odpad!

Co to sakra bylo? Vážně nechápu o čem film byl, co byla hlavní myšlenka. Jen vím, že to bylo příšerné. Všichni byli retardovaní a hádaví. Nicole Kidman byla nesnesitelná. Vypadala jak nějaká 55 letá Máňa z kravína, hrála strašně a chovala se jako psychopatka. Hlavně ten film už nechci nikdy vidět. Doslova jsem ho protrpěla. Ani pohled na polonahého Jacka Blacka mě příliš nepotěšíl :D ()

sona123

Jak si tohle skvělé dílo zasloužilo tak nízké hodnocení? (v tuto chvíli jen 47%!!!). Doufám, že jen tím, že to vidělo málo lidí, jinak si to neumím vysvětlit. Jasné, je to takový ten film z ranku rodinný příslušník přijede na rodinnou farmu/domu a tam se otevřou staré rány a vzpomínky a všichni si všechno vyříkají a pohádají se a nakonec....film takového typu snad najdeme v každém týdenním programu. Ale Margot jde dál! Nejen, že zde opět exceluje překrásná Nicole Kidman, ale taky proto, že úžasným způsobem ukazuje netradiční (patologický) vztah mezi matkou a synem a velice nenápadně představuje hraniční poruchu osobnosti (ale kdybychom to nepochopili, oni nám to ve změti všech těch diagnóz a škatulek řeknou), a to způsobem neskutečně reálným. Byla to síla. ()

Lovely.Bones

Noah Baumbach je bůh a všichni to víme, jenom si to někteří z nás méně přiznávají. Nicole Kidman je bohyně a to si všichni rádi přiznáváme. Jennifer Jason Leigh je bohyně, škoda, že se nám ukázala pořádně až takhle pozdě. Jack Black není bůh, ale na každé 2 Gulliverovy cesty nám padne jeden Bernie nebo Škola Ro(c)ku, takže ho furt máme rádi. Velice silně to připomíná Allenovy Jasmíniny slzy, akorát taková více "indie" verze. Jeho filmy jsou přesně pro mě, ale rozhodně ne pro každého. Nebere si to servítky a dost možná to po 20 minutách vypnete. Nejedná se o jednoho z jednoduších Baumbachů, takže tady bych nezačínal, ale jestli stejně jako já milujete Jasmíniny slzy, tak tohle minimálně zkuste a uvidíte, jak se dá jeden film natočít dvakrát totálně jinak, dobrá režisérká studie. ()

Olík

Hodina a půl tohoto chaos dramatu bylo až, až. Na této podivné rodinné skládačce si scénárista asi nedal moc práce – nemá to nic, ani spád, ani atmosféru, ani pointu, ani humor, ani nadhled, ani………….prostě nic - postrádám hlavu o patě nemluvě. Všechny postavy jako by právě z Marsu přiletěli (což je docela škoda, protože obsazení je celkem na úrovni), nehledě na jejich naprosto iracionální dialogy. Pokud se chcete podívat na kvalitní rodinné drama, doporučuji například Život podle Dana (r.2007) nebo Ledovou bouři (r.1997). ()

Ceberus

Jen bych opakoval komentáře ostatních - divná hysterická podívaná bez proklamovaných komediálních prvků. I ty naše české sociální komedie bývají aspoň trochu normální. ()

KdG

Podle názvu ve stylu "Něco na té Mary je" a obsazení Jack Blacka jsem čekal přinejmenším ztřeštěnou komedii, jenže po pár minutách mě došlo že tohle je film úplně mimo. Je to 90 minut keců o ničem. Škoda, protože obsazení je celkem slušné. ()

mimozakon

Veľmi dlhý, pomalý, nudný film, v ktorom sa dokopy nič nestalo. Film nezachránili ani Kidman a Black. Čakal by som, že tieto hviezdy spravia film aspon trošku zaujímavý, žial nestalo sa. ()

Uesbe

ďalšia úľava pre jedináčikov....samozrejme, že polovica východného pobrežia má aspergera.....susedia za všetky drobné.... ()

Elegnor

A o čem že tohle mělo být?!? Jack Black fajn, zbytek horší. Díky bohu že to mělo alespoň konec, i když mohl být klidně o hodinu dřív.. ()

Jerris008

Hrozná slátanina... v podstatě o tom, jak se každý snaží kritizovat druhýho, ale měl by nejdřív začít u sebe... ale aby o nic jiného ve filmu nešlo...? ()

jafuska

první půlka filmu je lepší, druhá už moc ne, prolínají se zde příběhy dvou žen a jejich problémy, ale všechen ten děj je jaksi divně natočený, hlavní hrdinové nedokázaly zahrát žádné emoce, zkrátka tenhle film se moc nepovedl a ohodnocení tomu odpovídá. ()

mauinka

Mám ráda vztahový filmy ,ale tenhle mě fakt minul. Pro mě nuda nud a kdyby nebyla nedělní siesta tak vypínám. Jedna hvězda je Jacku Blackovi a druhá za snahu všech zúčatněných. ()

iz67

Civilní neamerický film. Víc než dobrá studie ženy (skvělá Kidman), která bude pro své okolí vždy a všude totální kletbou. ()

lulu37

Celkom nechápem o čo presne išlo, piate cez deviate, milion načatých tém a ani jedna nevyriešená. Trošku som čakala, že to ako komédiu (teda keď už je to zaradené aj v takej skupine) potiahne Jack Black a nič...Dokonca ani neukázal to dramatično v sebe, a to možnosť mal! Celkovo nemastné neslané. ()