Motel Auvajs (festivalový název)

Motel Hell

Komedie / Horor

USA, 1980, 102 min

Kevin Connor

Thomas Del Ruth

Lance Rubin

Motel hello aneb Tajemství výroby vepřových pochoutek. Komedie je to spíše v náznaku, mnohem více je to neskutečně užvaněné béčko, které se hodinu a půl příšerně táhne, aby v závěru naservírovalo naprosto bombastický souboj u řeznické linky se dvěma řetězovkami v rukou a maskou prasete na hlavě. Chtělo by to více obskurních scén jako obdělávání zahrádky, kde sazenice nahradila živá lidská těla (zvláště taková sklizeň je pak opravdu působivá), a pak by tenhle motel stál za více než jenom stominutovou zastávku.(4.9.2007)

Milý, ale nijak nevybočující příběh o Motellu Hello, který vlastně není o motelu, ale o Vincentově zahrádce. Všichni, kdo zavítají do blízkosti farmy, jsou vítáni s otevřenou náručí. Usměvavý postarší farmář se svojí tělnatou sestrou, co má od úsměvů ďolíčky ve tvářích, se o každého příchozího vzorně postarají. V jejich péči se z nich stanou rostlinky, které je třeba ošetřovat, přihnojovat a pravidelně kontrolovat, než přijde doba sklizně. Osobně bych se více odvázal a udělal z toho rozjuchanou třeskutou řezničinu...ale připouštím, že chvílemi jsem se hezky bavil - zahrádka, udírna či souboj na pily (kdyby to nebyla komedie, tak dědek neměl šanci), našly se i napínavé momenty - nejen koupání v jezeře. Sečteno a podtrženo slušné 3*.(5.5.2015)

Další vydařený horor z osmdesátých let, tentokrát o trošku zvláštních majitelích motelu a přilehlé farmy, která produkuje to nejlepší maso. Farmu i motel obhospodařuje postarší, charismatický Vincent a jeho prasoidní sestra Ida. Ida si v poklidu okopává zahrádku a Vincent většinou večer zapíná světelnou ceduli na motelu a vyráží poklást nějakou tu past, aby rozšířil zvířectvo na své farmě. Jednou však lapí něco, co poklidný chod jeho hospodářství lehce vyhodí ze zajetých kolejí. Navíc, když se do všeho připlétá Vincentův jednodušší bratr, který zastává funkci místního šerifa, přestává veškerá sranda. I když tahle komedií nasládlá hororová taškařice neobsahuje valné množství krvavých scén či nahoty, drží s přehledem divákův zájem po celou, více než sto minutovou, stopáž. Napomáhají tomu především dobří herci a jimi ztvárněné zajímavé postavy. Dále také řemeslně kvalitně zvládnutý příběh s neotřelým námětem zahradničení a škála decentních ujetostí či vtipných vedlejších postav. Koncovka je opět naprosto bravurní, a když ne kvůli výše zmíněným argumentům, tak určitě díky ní si dílko zasluhuje i čtvrtou hvězdu.(27.4.2011)

• peter12

Námet je totálne šialený a bizarný. Nielenže príbeh mal veľa nezmyselností, ale je tu aj veľa dialógov, niektoré pobavia, ale zas niektoré sú celkom mimo. Dlho sa behá len po záhrade, vedú sa prázdne reči, film má rozťahané až ubíjajúce tempo a veľa nudných i hluchých miest. Vážne, scenár bol jeden s najhorších, aké som kedy videl, totálne zaostalí. Neskutočne mi tento film nezapasoval a to sa tvorcovia dosť snažili, aby diváka upútali niečim novým, no zaujímavé nápady tu sú, ale ich realizácia vyšla úplne na prázdno. Koncová bitka v mäsokombináte s prasacou hlavou navodila troška svižnejšiu päťminútovku, ale to už bol len malí výkrik, ktorý ma nemohol presvedčiť o dobre odvedenej prace.(17.7.2015)

Tak po mnoha letech jsem dohnal tento relativně obskurní kousek, který se mi roky od dětství skrýval v horách všelijakých ujetostí i tradičních hororů. Obecně bych to popsal jako "weird, bizzare, dark and WTF rednecks flick", který asi nebyl dostatečně "weird", aby se mezi českým diváctvem zasloužil větší pozornost. Ale pozor! Mě osobně se snímek tuze zamlouval a bavil. Je to takové obtížněji zařaditelné, specifikovatelné a i nějaký subžánr se pro toto hledá obtížně ... Celé to ale popisuje každodenní eskapády totálně ujeté rodinky vyšinutých kanibalů (dědek a babka), kterým se nechtěně do spárů dostane nic netušící moc pěkná dívka... To, že tahle povedená dvojice odchytává kolemjedoucí řidiče, jejich hlavy pěstuje místo hlávkového salátu za barákem (!!!) a prodává jejich maso celé okolní vesnici 30 let, by ji ani v nejmenším nenapadlo ... A tak se dějí před divákem věci neuvěřitelné a závěrečný duel záporáka s naraženou prasečí hlavou na svojí makovici a motorovkou v ruce už je jedna příjemná vzpomínka na TCHM 1974, ale i předzvěst mnoha postav více pokleslých kousků desítky let do budoucna (zejména "fake-snuff" flicky apod.). Moc vydařený ujetý a temný horor. Ve své době to ale asi divácké hlavy moc nepobíraly, na rok vzniku skvost ...(16.7.2014)