Motel Auvajs (festivalový název)

Motel Hell

Komedie / Horor

USA, 1980, 102 min

Kevin Connor

Thomas Del Ruth

Lance Rubin

Hororová blbinka natolik šílená, že člověk se u toho zákonitě MUSÍ bavit (a dvojnásobně to platí na Otrlém divákovi). Ulítlá sourozenecká dvojice si za domem na zahrádce pěstuje vedle zeleniny i bezbranné lidské tykve, ostatky jejich majitelů pak výborně poslouží jako tajná přísada do oblíbených uzenin. Dosažení naprosté absurdity pak navíc pomáhá sexy blondýnka (ano, kozy ukáže a rozhodně stojí za to si na ně počkat), která, coby naivní oběť, rychle zapomene na svého mrtvého nabíječe, a zamiluje se do psychopatického kmeta. Stockholmský syndrom hadr! No a ty dialogy jsou kapitolou samy pro sebe. Takže fakt sranda, pokud tedy nečekáte vážný hixploitation ve stylu Texaskýho masakru a jemu podobných kamarádů. Silná trojka.(10.3.2013)

Milý, ale nijak nevybočující příběh o Motellu Hello, který vlastně není o motelu, ale o Vincentově zahrádce. Všichni, kdo zavítají do blízkosti farmy, jsou vítáni s otevřenou náručí. Usměvavý postarší farmář se svojí tělnatou sestrou, co má od úsměvů ďolíčky ve tvářích, se o každého příchozího vzorně postarají. V jejich péči se z nich stanou rostlinky, které je třeba ošetřovat, přihnojovat a pravidelně kontrolovat, než přijde doba sklizně. Osobně bych se více odvázal a udělal z toho rozjuchanou třeskutou řezničinu...ale připouštím, že chvílemi jsem se hezky bavil - zahrádka, udírna či souboj na pily (kdyby to nebyla komedie, tak dědek neměl šanci), našly se i napínavé momenty - nejen koupání v jezeře. Sečteno a podtrženo slušné 3*.(5.5.2015)

Docela dobrý komediální horor o dvou sourozencích, Vincentovi a Idě, kteří loví kolemjedoucí, pěstují lidský záhonek a udí to nejlepší maso v okolí sta mil. Vše jde jak po másle, dokud se v jejich motelu Hell(o) neocitne jedna žádaná mladice... Celkově je to až moc roztáhlý, ale celkem jsem se bavil a vždy to mělo čím překvapit. Jen nečekejte větší množství akce a sviňáren... Ale na závěr přijde prase s motorovkou! There's too many people in the world and not enough food. Now this takes care of both problems at the same time.(11.5.2010)

Tak po mnoha letech jsem dohnal tento relativně obskurní kousek, který se mi roky od dětství skrýval v horách všelijakých ujetostí i tradičních hororů. Obecně bych to popsal jako "weird, bizzare, dark and WTF rednecks flick", který asi nebyl dostatečně "weird", aby se mezi českým diváctvem zasloužil větší pozornost. Ale pozor! Mě osobně se snímek tuze zamlouval a bavil. Je to takové obtížněji zařaditelné, specifikovatelné a i nějaký subžánr se pro toto hledá obtížně ... Celé to ale popisuje každodenní eskapády totálně ujeté rodinky vyšinutých kanibalů (dědek a babka), kterým se nechtěně do spárů dostane nic netušící moc pěkná dívka... To, že tahle povedená dvojice odchytává kolemjedoucí řidiče, jejich hlavy pěstuje místo hlávkového salátu za barákem (!!!) a prodává jejich maso celé okolní vesnici 30 let, by ji ani v nejmenším nenapadlo ... A tak se dějí před divákem věci neuvěřitelné a závěrečný duel záporáka s naraženou prasečí hlavou na svojí makovici a motorovkou v ruce už je jedna příjemná vzpomínka na TCHM 1974, ale i předzvěst mnoha postav více pokleslých kousků desítky let do budoucna (zejména "fake-snuff" flicky apod.). Moc vydařený ujetý a temný horor. Ve své době to ale asi divácké hlavy moc nepobíraly, na rok vzniku skvost ...(16.7.2014)

Na film jsem moc těšil,ale moje zklamání přišlo tak asi po půl hodiny,sice se jedná podle názvu o Motel Pekla,ale na žádné peklo to nevypadalo,snad trčící hlavy ze zahrady a konečný souboj s pilamy stál zato,jinak sledujem jak majitel pokládá pasti na cestě,aby někdo havaroval a on tak měl lidi,které strčí do zahrádky.(29.11.2007)