Motel Auvajs

(festivalový název)

Příběh o trošku zvláštních majitelích motelu a přilehlé farmy, která produkuje to nejlepší maso. Farmu i motel obhospodařuje postarší charismatický Vincent a jeho sestra Ida. Ta si v poklidu okopává zahrádku a Vincent většinou večer zapíná světelnou ceduli na motelu a vyráží poklást nějakou tu past, aby rozšířil zvířectvo na své farmě. Jednou však lapí něco, co poklidný chod jeho hospodářství lehce vyhodí ze zajetých kolejí. Vše se navíc zkomplikuje, když se do všeho připlétá Vincentův jednodušší bratr, který zastává funkci místního šerifa. (destroy83)

destroy83

Další vydařený horor z osmdesátých let, tentokrát o trošku zvláštních majitelích motelu a přilehlé farmy, která produkuje to nejlepší maso. Farmu i motel obhospodařuje postarší, charismatický Vincent a jeho prasoidní sestra Ida. Ida si v poklidu okopává zahrádku a Vincent většinou večer zapíná světelnou ceduli na motelu a vyráží poklást nějakou tu past, aby rozšířil zvířectvo na své farmě. Jednou však lapí něco, co poklidný chod jeho hospodářství lehce vyhodí ze zajetých kolejí. Navíc, když se do všeho připlétá Vincentův jednodušší bratr, který zastává funkci místního šerifa, přestává veškerá sranda. I když tahle komedií nasládlá hororová taškařice neobsahuje valné množství krvavých scén či nahoty, drží s přehledem divákův zájem po celou, více než sto minutovou, stopáž. Napomáhají tomu především dobří herci a jimi ztvárněné zajímavé postavy. Dále také řemeslně kvalitně zvládnutý příběh s neotřelým námětem zahradničení a škála decentních ujetostí či vtipných vedlejších postav. Koncovka je opět naprosto bravurní, a když ne kvůli výše zmíněným argumentům, tak určitě díky ní si dílko zasluhuje i čtvrtou hvězdu. ()

Tomes83

Co může být horšího než Norman a jeho preparování? Farmář Vincent a jeho sazenice a dále pak udírna! „Na světě je mnoho lidí a nedostatek jídla. A tohle řeší oba problémy, najednou.“ A proto si raději vždy připlaťte za Hotel:-D ()

Yoshimitsu

Myslím si, že kostelecké uzeniny by musely zavřít celý podnik pokud by se k nám dostaly lahůdky z Vincentovy zahrádky. Dávám 75% ()

Han22

Motel Hell mě příjemně překvapil. Čekal jsem nějakou tuctovou buranskou vidlařinu, ale ne. Dvojice farmářů (bratr a sestra) loví pocestné, usazuje je do lidských záhonků, obdělává je a pak sklízí a vyrábí nejlepší uzeniny široko daleko. To vše kultivovaně, sofistikovaně a civilizovaně, přičemž u toho pronáší neskutečná moudra, která mají ale něco do sebe (lidí je moc, jídla je málo, tohle řeší oba problémy). Do toho se přidá jedna blondýnka, kterou si farmář oblíbí (a ona jeho), "mírně" natvrdlý šerif a pár opravdu luxusních scén (chrčící oběti, souboj motorovek). Je to přesně tak ujeté jak to zní, ale hlavně je to originální, brutální a proklatě zábavné béčko, ze kterého bych v dětství asi nemohl spát. ()

janesX

Neviem prečo je táto komédia v pravom zmysle slova komédiou. Ten film sa o to snaží, všetky postavy sú usmievavé, veselé, milé, psychicky narušené, a chcú rozosmiať diváka. No tu musím zdôrazniť že divák nie a nie sa zasmiať, namiesto toho pokukuje po ovládači. Pravdupovediac som sa zasmial iba raz, a to vtedy keď sa v titulkoch objavil ten srandovný český preklad názvu filmu. Inak je Motel AUVAJS kravina, o ktorú musí človek zakopnúť aby si ju všimol. No jedno musím uznať - že na záber prasačej hlavy s motorovou pílou už asi nezabudnem. Tá scénka si zaslúžila aplauz. ()

Knor

Tahle hovadina je tak velkej bizare, že se mi to prostě musí líbit. Opravdu hodně hodně ujetej horůrek nebo spíš z větší části šílená komedie. ()

Pitryx

Z mého pohledu totální zklamání. Jako komedie mi to vůbec nepřišlo a jako thriller to bylo zase ubohé. Podle mého názoru to není ani splatter na to je ta málo gore. Takže hodnotím dvě či tři podařené scény. Děj je těžkopádný a nudný. 201410229922/10112 ()

Diskantka

Jsem ráda, že sem na tom byla v kině, protože doma bych to asi stotisíckrát vypnula (výhoda filmovejch festivalů). Jsou to neustále se opakující kvalitní začátky německejch porn s nejhoršim scénářem. TO NECHÁPEŠ, ale budeš to milovat. ()

Nikolas__

Strašně jsem se na tuto hixploitation klasiku těšil, a byla to chyba největší! Až takovouhle příšernou slátaninu jsem teda nečekal ani ve snu - příšerný ve všech ohledech. Špatné horory se objevují často, ale taková nudná pičovina naštěstí jen zřídka. Takže toto je zatím ten nejhorší hixploitation co jsem kdy viděl, i čtvrtý Texaský Masakr je lepší. Přihmouřím obě oči a dám tomu alespoň tu slabou jednu hvězdičku. Ale NIKDY už si to nepustím. ()