Láska a jiné pohromy

• Velká Británie Love and Other Disasters (více)

Emily Jackson (Brittany Murphy) má kouzelný život. Žije a pracuje v Londýně jako asistentka editorky časopisu Vogue. Avšak její rychlý životní styl je v přímém rozporu s její duší toužící po lásce. Tak se vyžívá tím, že dohazuje svým přátelům partnery. Peterovi (Matthew Rhys), jejímu spolubydlícímu a nejčastější oběti svého párování, vyhlédne pohledného asistenta Paola (Santiago Cabrera). Je však natolik zažraná do seznamování druhých, že si ani nevšimne, že o ni taky někdo stojí... (oficiální text distributora)

Rockerman

Pěkná, svižná, romantická komedie, která "jen" dobře pobaví. Pohodovka, která neuráží, je vtipná a má kouzlo. Nepronášejí se tady hlubokomyslné pravdy, ale o to více má vtipu. Jednoduchý děj o lásce a spoustě nedorozumění nepřináší nic převratného, co by tu ještě nebylo. Naopak všechno už tu bylo. Přesto se mi tento film moc líbil a případné repríze se rozhodně nebudu bránit. Nápad na závěr s Gwyneth Paltrow a Orlandem Bloomem byl výborný!!! ()

BeranSon

Vlastně lehce stravitelná chuťovčička, kterou a by jste si ji užili musíte vnímat jen na půl. Sem tam nějaký ten telecí nápad pěkně sekne s nějakou postavou, ohrané triky sou snad na každém kroku, snímek je lehce předvídatelný, ale nic mu neubírá na krásné a veselé atmosféře. Brittany Murphy je dost dobrá šťabajzna a nelze od ní odtrhnout oči. Vyškrtal bych z toho ty momenty typu: ,,život není film!" - a vůbec všechny tyhle kecy a bylo by to v cajku. -5/10- ()

Louie

Tak tohle je už hodně obehraná podívaná se zažitýma postavama a naprosto bez fantazie. Kolikrát tasy ještě bude teplej kamarád a ujetá kamarádka? Kolikrát jim bude hlavní hrdinka pomáhat? Kolikrát na konci všichni najdou toho pravýho partnera? Kolikrát budou celou dobu mluvit o hovadinách? Ach jo. ()

Adiemus

I přes předvídatelný konec jsem se celou dobu usmívala, a to se přihodí u málokterého filmu označeném jako "komedie". ()

haWranka

Bylo tam pár pěkných a vtipných momentů. Ale bohužel i dost těch hluchých a zbytečných. Vlastně mi připadalo, že film má mnohem víc, než těch 90 minut. Jedna věc mě ale opravdu potěšila a moc pobavila - Orlando Bloom a Gwyneth Paltrow. Když to vezmu kolem a kolem, tak se mi to celkem líbilo. ()

Petulka88

Příjemná podívaná, která ale doplácí na dvě věci. Za prvé mě neskutečně štvala Catherine Tate v roli přítelkyně hlavní hrdinky, to je opravdu koncentrovaná trapnost. Druhá věc je fakt, že prvních 30 minut je to opravdu nuda, která mě donutila zauvažovat o tom, že to vypnu. Ještě, že jsem to neudělal, protože po pomalém rozjezdu se Láska a jiné pohromy promění v opravdu zábavnou podívanou (aspoň v rámci žánru). Ani ta otravná Tate mi už tak nevadila (dílem to bylo i díky tomu, že se v druhé polovině filmu prakticky nevyskytuje). Veliká škoda té počáteční rozvleklosti, nebýt jí, mohlo být i o hvězdičku vyšší hodnocení. ()

Likan7

Za prvné, nebloďatá Brittany Murphy je šíleně divná, za druhé je tak sexy, že je jí neuvěřitelná škoda a za třetí je to jedna z nejhůř napsaných postav ever. Celý film je snůška rádoby komediálních scének ze života gayů a heterosexuálů, kteří se do toho zamotají a nikdo neví kdo je co. My se pak máme smát nevtipným trapným momentům, které tvojí hodinu a půl dlouhé nudné peklo, kde zdaleka nejzajímavější je Brittany ve spodním prádle. ()

Mischko

Celou dobu jsem se dívala na karikaturu romantických komedií, která se ovšem podle očekávání zvrtla a oni si padli do náručí. Tedy tak jednoduché to zase nebylo, člověk si může jen domýšlet, jestli to pravé padnutí bylo stejně stylové jako Gwynethino a Orlandovo, protože všechna závěrečná romantika se v duchu celého filmu odbyla slovy "Praskla mi voda...". Tradiční prvky a lá Deník Brigitte Jonesové se urychlily, polemiky o lásce nedaly prostor patosu a hlavní postava neiritovala přehnanou citovou či společenskou neschopností. Happy end sice asi nikoho nerozbrečí, ale je to konečně závan nového větru mezi ohraná schémata. Láska a jiné pohromy má snad všechny prvky britské romantické komedie (postavy, hudba, dialogy), ale konečně vybočuje a člověka nenudí. ()

dogma97

Dominantní pocit po shlédnutí - promarněná šance na dobrý film. Místy hodně vtipné dialogy slátané dohromady scénáristovou hrubou nití v rozpačitý a nepřesvědčivý celek. Přemíra gay postav oslabila zábavný efekt konfrontace gay x hetero. Brittany je bezesporu půvabná, o tom žádná, ale jako nenápaditě napsaná Emily mě rozhodně neokouzlila. Daleko víc mě pobavila Catherine Tate v roli pošahané Tallulah, která snad jediná naplnila moji představu břitkého anglického humoru. 60% (s přimhouřením oka). Zajímavý komentář: Cushing ()

Swayne

Krásne neamerická romantická jednohubka, ktorej však musím dať 5 hviezdičiek aj napriek tomu, že na romantické komédia zďaleka nie som. Ja som sa naozaj príjemne pobavil. Odporúčam na sobotňajší večer s vašou polovičkou... ()

Sylvin

Asi jsem úplně mimo, ale Brittany Murphy je "vtipná" tak strašně prvoplánově, že mi z toho bylo až ouzko. Takhle umí hrát každej blbec, pardon. Příběh, forma: Tim, že tam prásknete klišé v podobě "jediní slušní chlapi jsou buzny", "každá správná holka musí mít kámoše gaye, kterej jí bude lakovat nehty a bude se s ní dívat na Breakfast at Tiffany's" (jakože vážně?) a hlášky typu "kdyby tohle byl film, tak...." (a přitom on to film je, žejo, heheee, chro chro, vtípek) z toho neuděláte inovátorskou romkom s nadhledem a nebude to vypadat, že si z těch klišé děláte čurinu... Tato klišé vždycky klišé zůstanou a nic s tim neuděláte! Možná by to můj žaludek snesl líp, kdyby tu hlavní roli hrála Catherine Tate, protože tam by byla aspoň ta nadsázka nějakym způsobem zřejmá. Takže suma sumárum díky bohu za Tate (aspoň v té vedlejší roli) a za Cabrerův půvabnej xichtík. Hlavní "hrdinku" leda tak krumpáčem po hlavě a nebo kyjem přes kolena a kyčle, aby se jí aspoň srovnala ta pro mě absolutně nevysvětlitelná rozkejvaná chůze, která mě iritovala stejně jako její původkyně. ()