Láska a jiné pohromy

• Velká Británie Love and Other Disasters (více)

Emily Jackson (Brittany Murphy) má kouzelný život. Žije a pracuje v Londýně jako asistentka editorky časopisu Vogue. Avšak její rychlý životní styl je v přímém rozporu s její duší toužící po lásce. Tak se vyžívá tím, že dohazuje svým přátelům partnery. Peterovi (Matthew Rhys), jejímu spolubydlícímu a nejčastější oběti svého párování, vyhlédne pohledného asistenta Paola (Santiago Cabrera). Je však natolik zažraná do seznamování druhých, že si ani nevšimne, že o ni taky někdo stojí... (oficiální text distributora)

vesper001

Tklivý příběh okatého děvčátka s komplexem dobročinnosti, které si myslí (i když toto slovo není zcela přesné), že všichni živočichové mužského rodu jsou teplokrevníci. Nebýt Brittany tak hezká, bylo by to za nemilosrdné **. ()

Mrkvič

Teda hned jako první musím zase upozornit na uvedené herecké obsazení. Gwyneth Paltrow a Orlanda Blooma se tam objeví jen na chviličku, tak kdo by se na ně těšil, bude dost zklamán. Jinak je to ale celkem fajnová vztahová komedie. Často mi to připadalo jak nějaká epizoda z trochu snobstějších Přátel. Vtip se ale občas také dostavil, ikdyž na tom neměli takřka žádný podíl herci jako spíše vzniklé situace. Být ta komedie zaměřená trochu víc na ten snobismus, a pár lepších vtipů tím směrem, mohla být určitě lepší. ()

bubun

I ta hodina a půl je na tenhle film příliš. Celé se to nese v úporné snaze o lehkost vtipu, ale zbývá bohužel pouze ta úpornost. Dialogy jsou našroubované, nepřirozené (stejně jako některé postavy, viz. ta hrůzná ženština, kterou hraje Catherine Tate) a zápletka velmi předvídatelná. Jedna hvězdička za zaznění části skladby Macho Man od Village People a vizuální doprovod. Poznámka: při sekvencích typu tančení tanga mám chuť vždy někam zalézt a nehlásit se k lidskému plemeni. Bohužel jsou podobné fraškovitě muzikálové vsuvky dost často součástí filmů - a nemusí jít zrovna o romantické filmy, komedie, nebo "romantické komedie". ()

ecceHOMMO

Prvá tretina filmu bola neskutočne otrasná, a ja som nechápal na čo to vlastne pozerám. Potom prišiel obrat a ja som sa pristihol, že sa začínam celkom baviť. **/*** ()

Cushing

Příjemný, couple-friendly film -- když má vaše dívka dost hororů, které jí ustavičně pouštíte, dá se hodit do stroje tato nenáročná, ale zatraceně rychlá legrace. Na velké romantické komedie to nemá, na ty malé ano. Snad jen těch gayů je tam nějak přespříliš, a taky dívat se na hrdinku, jež pořád tápe, neví, nerozumí, zatímco vám je to dávno jasné, může trochu utlumit veselý zážitek. A znovu jsem si u toho řekl: kdyby tento snímek vznikl u nás, velebil bych ho, kudy bych chodil. Na Brity a jejich ironický humor je to přece jen trochu málo. ()

lennyd

Emily Jackson (Brittany Murphy) je obyčejná holka, trochu zklamaná životem, kde nemůže najít toho pravého. Takže si jen užívá se svým bývalým, a svým přátelům (šílená depresačka (Catherine Tate) a několikero více či méně homosexuálních jedinců) dohazuje jejich protějšky. Když jednou nastoupí do jejího zaměstnání elegantní fotograf Paolo, je Emily jasné, že on je tím pravým pro jejího kamaráda. Sama si ale neuvědomuje, že Paolo není homosexuál, a že mu právě ona není lhostejná ... Romantická komedie, která - i když se snaží tvářit velmi originálně (to dle režiséra znamená, že zde není téměř ani jeden heterosexuální jedinec), nakonec z ní nic moc nevypadne. Jediné, co se dá pochválit je Brittany Murphy, které to v "tmavém" velmi sluší (více než blond) a malý (ale opravdu velmi malý) štěk Gwyneth Palthrow a Orlanda Blooma.. ()

venison

Zpestřila jsem si filmografii Brittany Murphy o tento film a nakonec jsem byla tak spokojená, jak jen člověk s béčkovou komedií může být ;-) Celé to stojí a padá s Brittany Murphy :-) Zbytek je jen jejími chodícími rekvizitami :-) ()

Pavlínka9

Brittany Murphy s tmavými vlasy mě naprosto ohromila :) Neskutečně moc jí to seklo a ta role pro ni byla jako ušitá :) Film se mi moc líbil hlavně různorodostí - ať už se jedná o sociální začlenění ve společnosti, tak celkové postoje lidí. Každá postava měla něco do sebe a hlavně už po pár minutách jsem věděla, že to bude zajímavé :) Je tam plno dobrých hlášek - třeba hned v počátku: "Já jsem anglická královna!" :D Skvělé kostýmy, výborně ujetá nejlepší kamarádka, která když je totálně mimo, tak vyvádí zajímavé věci :D :D Naprosto mě dostala minirolička Stephanie Beacham :D "Ty sis mohla vzít aspoň něco" :D :D Na závěr skvěle zakomponované znázornění životního příběhu na filmovém plátně, kdy se tam opravdu povedlo přivést světově proslulé herce a tím to má ještě víc speciální šmrnc :) ()

sahe

Já myslím, že by to šlo.... jsou i horší romantické filmy, které jsou navíc přiblblé.... tento se ani tak nejeví a je to dobrý oddych. ()

jujec

Jeden z mála filmů, který si umí dělat legraci sám ze sebe (myšleno z romantických filmů). Zejména scéna s O. Bloomem a G. Paltrow je krásnou ukázkou, jaký je rozdíl mezi životem a filmem. Ale stejmě ně nejvíc dostalo, když hlavní hrdinka v taxíku řekne: "Kdyby to bylo ve filmu, tak v této situaci hrají housle," a náhle zvuk houslí, který do té doby scénu podkresloval, zmizí... Tyto drobné vtípky jsou velmi příjemný bonus. ()

IvyH

zase taková pohroma to nebyla... hlavně ke konci, když se film snaží sám sebe obhájit, proč byl tak natočený...a proč tam vlastně žádný velkolepý konec není... každopádně, zápletka byla chabá až hrůza, už zhruba od 38. minuty byli všichni a všechno prostě průhlední... tři hvězdičky za "poctivou" romantiku. a nedejte se zmást tou gwyneth paltrow uvedenou na druhé pozici v obsazení, i s orlandem se objeví až na úplném konci...B-) ()

Kurikmoon

Filmy založené na zámenách osôb a nedorozumení ma vždy bavili. A netuctový vzhľad Brittany Murphy bol pre mňa bol rozhodne plusom. ()

Autogram

Blbosť s celkom nezmyselným dejom o probléme povedať jednu súvislú vetu, po ktorej by celý film musel skončiť. Tak sa to naťahuje až do omrzenia, jediné čo neomrzí je Brittany viackrát predvádzajúca spodné prádlo. Nič iné ma na filme nezaujalo, viaceré homosexuálne zápletky nemajú v sebe ani trochu vtipu. ()

Looser

Krátké a dobře odsýpající. Žádná velká komerce takový malý příjemný film, akorát na sobotní večer. Jediné co mi vadilo byl přeslazený hlavní milovník a ke konci strašně protahovaný okamžik pravdy (myšleno ve filmu). Brittany je opět hot. ()

Heraldika

Svižné, příjemné, milé a nekomplikované. Velmi anglické, pro což mám velkou slabost. "Promiňte, jdu pozdě, začetla jsem se do skvělé knihy. Úplně mě to pohltilo". "Co to je za knihu?" "Moje paměti..." ()

The Viper

Romantika a já nejdou dohromady, i přesto jsem u filmu vydržel a příjemně mne překvapil. Především přenádherná Brittany Murphy. Ovšem humor zde překvapivě fungoval dobře a i přesto, že to chvílema je až přitažené za pačesy a pokud nejste zrovna šťastně ženatí/vdaní, tak vás to začne až mučit. Pro mě příjemný film pro středeční odpoledne. ()

vitekpe

Film je celkem nudnej, pro me zbytecne vulgarni, a malo vtipnej. Brittany nadherna. Catherine dela jedina humor. Potesi Gwyneth a Orlando v petivterinove roli, coz je vlastne zaroven symbolem prilis nizke vtipnosti teto komedie. Mozna pokud jste gay, tak na to budete koukat jinak, nevim. 2+ ()