Poslední plavky

Poslední plavky

Komedie

Česko, 2007, 100 min

• ChewieDC

Není to horší než filmy Marcela Bystroně, ale má to setsakra blízko. Čtvrtníček je zábavný asi prvních deset minut, než se okouká (do reklamy ideální, do celovečeráku nikoliv), Polášek jen zmateně civí a sem tam zachrání situaci jen pološílený Hrušínský. Na to, že je to komedie, jsem se ale smál jen té úděsné trapnosti.(1.11.2007)

• imf

Sežeru, vyseru a pak zase sežeru. Rudolf Hrušínský redefinuje základy české komiky v rybníkářském tripu o monstrsumcovi, dvou jihočeských flákačích a zástupu karikatur, které snímek minutu za minutou (a je to DLOUHÝCH sto minut) přibližují Kotíkově Pánské jízdě (v exteriérovém provedení). Čekal jsem špatný film, ale proč jsem musel absolvovat tzv. Troškův klystýr? Polášek zpátky do divadla, Čtvrtníček zpátky do televize, Krajnák zpátky do zapomnění.(1.11.2007)

• Psema

Králičí nora vede do rybníka. Krajnák dokazuje, že Kotík není jediným Edem Woodem českého filmu a Čtvrtníček s Poláškem zase proměňují svou vtipnost z krátkých spotů a divadelního Ivánka do trapných hlášek o nedůvěře v DPH. Aby toho nebylo málo, přijede se na plac podívat i Jirka Lábus s mrožím knírem, zasloužilý rybář Rudolf Hrušínský, a v neposlední řadě také senilní Lubomír Lipský. Tahle pekelná kombinace eskaluje s každou minutou čiré demence a mě jenom napadá, kam natekly sponzorské finance. Do plastového sumce asi těžko.(9.11.2007)

• Enšpígl

Celá tahle kravina by byla na odpad, kdyby v ní nehláškoval Čtvrtník jak smyslů zbavenej a kdyby ve mě nevyvolala vzpomínky, jak jsme se jako kluci nudili s Filipem v Týně nad Vltavou a chodili k Vltavě pozorovat trénující veslařky. Jednou to zašlo tak daleko, že ve snaze přitáhnout na sebe jejich pozornost, což se předtím nepodařilo ani skokem do Vltavy stylem zvaný placák, ani když jsme simulovali rejžování zlata, v místech kde do Vltavy vytýkala městská kanalizace a dokonce ani tehdá když jsme na prut navlíkli velkou rybu, kterou jsme před tím koupili za naše poslední peníze v obchodě a před holkama jsme teatrárně tahali narafičenou rybu z vody a vzájmně si pochlebovali jakýho jsme chytili macka, nezbylo nic jinýho než zkusit poslední možnost, veslování. Na břehu bylo přivázaných spousty rybářských loděk a my si vybrali tu s nejdelším řetězem, sedli jsme do ni chopili se vesel a číhali až vyjedou holky na vodu, abychom také vystartovali. Start jsme zachytili skvěle, Filip vesloval jak mistr republiky a v tom to přišlo, holky si nás všimly - zamávaly na nás, okamžitě jsme mávali taky, ale v tom taky přišla ještě jedna událost, řetěz loďky už dál nedosáhnul. Následovalo prudké cuknutí a můj pád do vody ze které jsem spatřil smutně sedícího Filipa jak se i s loďkou samovolně vrací ke břehu a v dálce jsem slyšel obrovský smích a plácání vesel. Od té doby jsme se u Vltavy pro jistotu ani neukázali, něco nám říkalo, že holky už o nás vědí.(21.5.2008)

• tron

„Debil jeden. Běhá si po světe a ani neví, že je debil.“ Kebyže majú POSLEDNÉ PLAVKY osemdesiat minút, dal by sa výsledok chápať s trpezlivejším úsmevom. Ale hodina štyridsať o tom, ako pri jazere (nakrúcalo sa pri Pezinku) žije niekoľko nie príliš vtipných postáv, ktoré sa opaľujú, čapujú pivo, utekajú pred zúrivým psom a počas atmosférických jazerných večerov, kedy cvrlikajú cvrčky a kvákajú žaby, sa rozprávajú, je proste príliš veľa. Krásna výprava má niečo do seba a niektoré dialógy snáď môžeme chápať ako kúzelné („Omylom zmlátil policajta.“ – „Čo mu to napadlo, mlátiť policajtov?“ – „On je taký. Spontánny.“), ale potrebovalo by to scenár (nie lepší. Nejaký.). Ak ide o sumca, prečo prvý krát zašpliecha až po 50. minútach? Ak oňho nejde – tak o čo potom?(29.8.2008)

• - Jiří Lábus při natáčení hodně improvizoval. (Fenk)

• - V improvizovaném bufetu Tropikana teklo z pípy nealkoholické pivo, které bylo díky teplému počasí nepoživatelné a rychle se kazilo. Proto herci pili pivo lahvové. (Fenk)