Jarda Kuchař přenechává na léto svůj pražský byt asijským běžencům a odjíždí k jezeru Andělský Hronov, kde vlastní bufet Tropicana. Jeho jediným zaměstnancem je místní prosťáček Kamil. Ostatně u jezera není ani noha a jedinými návštěvníky jsou zdejší zemědělci, traktoristi Jirka a Péťa, a také sklerotický stařík Zachariáš. Jarda má nevyřízené účty s rybářem Vrtílkem, jemuž přejel před dvěma roky psa. Nyní má Vrtílek psa nového a toho bezostyšně posílá na Jardu i Kamila. Pak s pobavením sleduje, jak si ti dva lížou rány. Výměna invektiv z jednoho břehu jezera na druhý je každodenní záležitostí... (TV Nova)

mysiak

Dosť tragická a smutná česká komédia...ktorú nezachránia ani prednosti Kristíny Farkašovej a tradične aspoň jediný vtipný Petr Čtvrtníček ()

ivishka

Petr Čtvrtníček a Josef Polášek u mě nepatří mezi nudné patrony. Ale sluší jim spíše hraní v divadle nebo jiné komediální kousky. Velká snaha o nezávaznou komedii se opravdu netrefila do mého smyslu pro humor. Nebaví mě sledovat životy ztroskotanců v českých filmech, jelikož ony samotné jsou už tak trochu tvrdý oříšek. Tento film teda rozhodně nebude patřit mezi mé favority na českém bitevním poli filmu. ()

sta odpad!

proč, bože?! proč?? mám čtvrtníčka i po tomhle pořád rád, ale má podmínku s milionem výstrah! ()

qualkalim

Zcela vážně jsem se ze začátku bavil (jsem jeden z těch dvou lidí na světě, kterým připadá Čtvrtníček vtipný i v Kinoboxu), ale s postupem času už všechno šlo do kopru a nebýt slečny po mé levici, odešel bych už v půlce filmu... Úchylná záležitost pro ty, co chtějí trpět, podruhé už to nikdy vidět nechci, leda pod silným vlivem alkoholu či jiných podpůrných látek... Petře, dneska si "dobrý kačer" strč za klobouk! ()

Trakat

Ono kilo tuku vždycky vypadá dobře, když je na něm bradavka... Ale bohužel film nevypadá vždycky dobře, když je v něm Čtvrtníček ()

blackrain

S českým filmem to jde od devíti k pěti, možná už od pěti k nule. Každý si točí, co chce a kdy chce a nikomu nezáleží na tom jaký to bude mít efekt. Jediný vtipný okamžik byl, když pan Hrušínský a Lábus sumce zasekli a nechali se vozit po rybníku. Film celkem o ničem. ()

YURAyura odpad!

0/10 NTP! Tak takovou $racku uz jsem od Panske jizdy a Expertu dlouho nevidel - pravda, podobne jako predchozi jmenovane jsem vydrzel jenom prvni pulhodinu, jelikoz to je tak strasne, ze to dal opravdu, ale opravdu neslo. ()

Damiel

15 % - Je odvážné říct, že to mělo nějaký příběh. A ještě odvážnější, že to bylo vtipné. Možná to bavilo těch dvacet zúčastněných, co si udělali filmový letní dýchánek u rybníka, ale jinak... :o( ()

radektejkal odpad!

Večer jsme seděli venku, vařili večeři a kouřili. Potom jsem se omluvil, že se ještě budu dívat na film. Kamarádi mi doporučili tento. Když jsem uslyšel jméno Čtvrtníček, silně jsem zaváhal, ale nakonec jsem se obložil stovkou hříbků na krájení a film si pustil. Hříbky, i vizuálně, zatlačily film do hlubokého pozadí, který jsem nakonec dokoukal jen takzvaně. Ještě půl hodiny jsem krájel se stejným efektem. ()

Tygrys

Komedie má pobavit a tento účel u mě Poslední Plavky splnily. Navíc je to film od kterého jsem nečekal žádné zázraky. Pro mě celkem milé překvapení a pokud bych měl srovnávat tak jsem se bavil víc než třeba u nějakých Vratných Láhví. ()

Petroff

Hlááášky!!! Hlášky a malebnost baru na břehu zapomenutýho rybníka... "No jo, ono kilo tuku vypadá vždycky dobře, když je na něm bradavka." "Ta tvoje hra na chytrýho nemá vítěze, Kamile, ale to ty dobře víš." ()

Linda.csfd

Od tohoto filmu jsem v podstatě vůbec nic neočekávala - nemám ráda českou tvorbu. O to příjemněji jsem byla překvapena. Celková atmosféra filmu včetně místa natáčení je strašně fajn. Zdánlivá lenivost scenérie kontrastuje s hravým dějem. Čtvrtníček je prostě gangsta - hlavně tedy v úvodní scéně, když řídí auto a Polášek je roztomile naivní individuum používající odborná slovíčka. Hrušínského a Lábuse moc nemusím, ale nemůžu říct, že by mě nepobavili. Tohle je prostě oddechovka a osloví pouze úzké spektrum diváků, soudě podle hodnocení většiny. Pro mne však perla mezi českými komediemi. ()

maverick10 odpad!

Tento filmovy opus zustane u me navzdy nepochopen. O cem to bylo? Za cely film jsem nezaznamenal jediny vyraznejsi humorny moment. Dialogy vsech zucastnenych jsou k uzoufani pitomy a jediny inteligentni monolog mel snad sumec Lojza, ktery si svuj scenar jmenem Oda na ticho nastudoval profesionalne. Nezaznamenal jsem v celem filmu zadny naznak pribehu, ktery by nekam smeroval. Jen rada nesmyslnych skecu, radoby vtipnych scen a nic nerikajicich frazi. A v neposledni rade nam dokazal Josef Polasek v plnem svem potencialu predvest roli dementa, ktera je mu tak vlastni. Doufam ze posledni plavky budou opravdu posledni. ()

Jango_Fett

Celkem jsem se u této úchylárny bavil, možná to bude tím, že jsem od filmu opravdu nic nečekal, jen vtipné scénky se Čtvrtníčkem. Jediné co mohu vytknout je to, že na tohle téma se dalo do příběhu vložit daleko více humoru a vtipných scének. Film na pár místech působí nudně protože se tam nic neděje. Hlavně pak ty zdlouhavé záběry právě na ˇČtvrtníčka který nic nedělá jen čučí, jako kdyby chtěl něco vtipného pronést a zapomněl co to bylo. Na druhou stranu dokáže být tenhle snímek opravdu ujetý, nejvíce mě dostala scéna na konci filmu kdy šílený dědek loví mega-sumce tak, že nahodí psa na udici a používá ho jako návnadu. ()

rakovnik

Občas celkem vtipný film, kde překvapí, kolik slušných herců nestačí na to, aby film stál za více než dvě hvězdičky. Čtvrtníček se svým kamenným obličejem pronáší super hlášky, ale jinak je film natolik prázdný, že to je málo. Myslím si, že účelem byla prostá zábava, ta se ale mnohdy nedostavuje a je poněkud křečovitá. Jedna hvězdička za Čtvrtníčka a jedna za píseň od Fanánka. ()

Martin741

Sragora a dalsi dokaz nemohucnosti a neschopnosti kinematografie z tunajsich luhov a hajov /byvala federacia/ natocit novodobe Kladivo na Carodejnice alebo film na ten sposob. Toto pozeratelne nebolo - mozno pre masochistu, ale ja som v tomto normalny /blazon som, to jo, ale uchylak nie/. Scenarista si fakt mohol dat viac prace, a nie zosmolit scenar pocas hnacky. Dialogy su na urovni pomocnej osobitnej skoly ..... no katastrofa za 5 % ()

marcek

Slabí scénář se skvělou hudbou (když nemyslím píseň Aj ty kokot) a ještě lepším Čtvrtníčkem, který je v českém humoru prostě jedinečný ()