Epizody(13)

Sitcomy tvoří páteř každého komerčního televizního vysílání, ale takový, jako je tento, jste ještě neviděli. Komediálním seriálem Lucky Louie dobyla HBO nové území. Je svěží, zábavný, opravdu dospělácký a vypráví o mladém páru, který se pere s problémy v manželství i rodičovství.
Držitel ceny Emmy Louis C.K. hraje Louie, který pracuje na zkrácený úvazek jako mechanik, ale většinu času tráví doma a stará se o čtyřletou dcerku Lucy. Skutečnou živitelkou rodiny je jeho žena Kim, která pracuje na plný úvazek jako ošetřovatelka. Toto netradiční uspořádání může být občas ožehavé, ale manželé je vždycky ustojí, protože se pořád milují - a také nemají na vybranou.
Nejlepšími přáteli Louie a Kim jsou manželé Mike a Tina, kteří vedou záviděníhodný prostý život s kupou dětí ze současného i předchozích manželství. Naproti bydlí afro-americký pár Walter a Ellen s dcerou Lisou, s nimiž se Louie snaží pěstovat přátelské vztahy. A dále v domě žije i Kimin excentrický bratr Jerry s utajovanou minulostí, který si vydělává na živobytí pochybným způsobem.
Seriál, který je prvním sitcomem HBO realizovaným vícekamerovým systémem, se natáčel před živým publikem. (oficiální text distributora)

TaanStari

Škoda jen, že se pod tím vším skrývá pořád jen klasická sitcomová kostra, tj. žádný vývoj postav a žádné následky, ale jinak je to super a těch 13 dílů jen tak akorát. ()

joudas

I napotřetí stále neskutečně vtipná pecka. I přesto, že Lucky Louie vypadá dost lacině a divadelně (natáčeno před živým publikem), mám pocit, že je skutečnější, než 3/4 jiných sitcomů. Nechci říkat, že vychází z reálného života, na to jsem zažil ještě příliš málo, ale podobně jako Louie, i Lucky Louie na mě působí takovým osobnějším dojmem a dialogy tak nešustí papírem. A jak už jsem zmínil hned na začátku, je to vážně vtipné a u každého dílu se řežu smíchy. A to i přesto (nebo možná právě proto), že to neoplývá zrovna inteligentním humorem a pro sprostá slova se nechodí daleko (You know why? 'Cause you are a cunt! You're a cunt! Cunt cunt cuntity-cunt cunt cunt! Have some flowers, you cunt.). Herecké a tvůrčí duo s oblíbeným Louisem C.K. a více než sympatickou Pamelou Adlon taky nemá chybu. Neotřesitelnou jedničkou u mě je, a už asi navždy bude, Červený trpaslík, ale Lucky Louie je v těsném závěsu. Škoda, že má jen 13 dílů. ()

Extrakritik

Na to,že sitcomy vážně nenávidim(kvůli debilnímu smíchu v pozadí),tenhle seriál byl celkem legrace.Černej a vulgární humor je zkrátka nejlepší. ()

J. T. Kirk

V mnoha ohledech mi to připomíná Californication, které bylo natočeno později. Lucky Louie je sitcom plný nadávek a vtipných scén. Český dabing není vůbec špatný, hlavně Louieho dabing je skvělý. S tím dabingem vyznějí ty nadávky mnohem líp. Veliká škoda je, že má tento seriál pouze 13 dílů. Zasloužil by si ještě aspoň dvě další série. ()

boul

Lucky Louie, jeho pekelně milá dcerka, pěkná ženuška s vysmaženým a trhlým bratrem, kamarádem dealerem trávy a tlustej šefik? Tak to je ten pravej nářez nahranej před živym publikem! Tento seriál je teprve nářez na zasmátí s přáteli (spíše s mužským pohlavím) :) Jde tam o klasický problémy v práci, doma a v běžnym životě každého, ale v takovém provedení že se nedivím že po první sérii to museli zakázat... a hlavně velkej obdiv Louisovi C.K. hlavnímu hrdinovi, že si tak brilantní kousek i sám zrežíroval. Na tento nářez se musí každý podívat a udělat si obrázek sám :) Good watch!! ()

rekkky

Soužití rodiny, kamarádů a sousedů podané zatraceně hustým a originálním způsobem. Různě střídající se témata s kontroverzním podtextem jsou pojaty v jednotlivých dílech tohoto seriálu opravdu svérázným způsobem někdy dokonce i s použitím silných vulgarismů což, ale v tomto případě lze přehlédnout, protože vtipné dialogy díky své přímočarosti doslova dávají divákovi vtipnou a zábavnou podívanou. Fuck yeaaah!! ()

Olík

Ačkoliv tento, nejprostší život reflektující, seriál startuje na té nejotřepanější sit-comové šabloně „tata, máma a potomek“, hned v první minutě dá šablonovitosti celkem slušně na (omluvte mi ten výraz, ale pouze použiji seriálovou mluvu) piču. Nazývejme Louieho humor vulgární, buranský, fekální, s hvězdičkou, neomalený, bez servítek, explicitní nebo kdoví ještě jak, ale to je prostě to je jeho poznávací znamení, devíza a to co ho odlišuje od ostatních. Pro někoho možná laciné, ale prostě tak to je!!!!!!!! ()

dave14

Sitcom toho nejtvrdšího kalibru! Louie si to dává jak na svejch stand-upech a ostatní mu zdatně sekundujou. Je škoda, že vznikla jen jedna série. ()

Blackhawks

Je to fakt parádní seriál, škoda jen že to má tak málo dílu. Ovšem vtipná je snad každá scéna každého dílu. Nejraději mám, když je Louie ve zpovědnici a vypráví svůj sen o pekle :D To fakt nemá chybu !! ()

GOREGASM

Ukrutně vtipný a bez servítek vše servírující sitcom na téma "family life sucks :-)". Drsný humor mířící do vlastních rodinných řad Louisi C.K. jde na jedničku, a když má k tomu krvežíznivé nahravače střihu Pamely Adlon, tak se nelze divit, že se při každém díle budete nad tragikomickými eskapádami všech zúčastněných za břicho popadat. Ne opravdu. Jeho kamarádi jsou pěkný hovada, jeho manželka k pomilování drsná a dcerka mu umí taky pěkně zatopit. Tím víc pro něj budete mít pochopení. 100% ()

longercz

No a co, že je zde humor vystavěn víceméně jenom na sprosťárnách. No a co, že je to nechutný. To je život... :) a navíc je to neuvěřitelná prdel... ()

cogi

Dlouho jsem přemýšlela, jestli seriál je buď úplný odpad, nebo geniální .. a popraavdě? .. geniální, podle mě odráží běžný život, jaký lidé žijí (včetně vulgarit apodobně) a i když nejsem člověk, který mluví sprostě apodobně, louie jsem si zamilovala :-) ()

GrgaPitic

Všechny díly jsou neskutenčně našlapané, bez hluchých míst. Humor je pravda "na hraně" , vulgarismy se nešetří, korektní to opravdu není, ale je to děsně zábavné. Možná je to i tím, že každá postava je výborně obsazená a díky tomu dialogy působí zcela přirozeně. ()